Tunel
opowiadania >pozwala, aby ta Istota karmiła się naszą energią- czyli naszym życiem. Pozwala, żeby osłabiała nasze umysły.


-Znajdę sposób na to, by ją powstrzymać- tłumaczył się Daniel.


-Zostaniesz wysłany dziesięć lat wstecz- poinformował Carl.


-Ale co z Glorią?- zapytał anioł. Czuł się podle. Jeszcze nigdy nie czuł się tak źle. Straci osobę, na której najbardziej mu zależy?


-Oczywiście ją spotkasz, ale to będzie jeszcze mała, dziesięcioletnia dziewczynka. W dziecku się chyba nie zakochasz?!- zaszydził Carl. –Oto kara na jaką zasługujesz. Zostaniesz Stróżem małej Glorii. Twoją misją, będzie uratowanie małej od wypadku. Zresztą, jakich wiele.


-A co jeśli tego nie zrobię?


-To już więcej jej nie zobaczysz… I po raz drugi złamiesz Kodeks. A tego chyba byś nie chciał- odparł Frank.


-Nie możecie tego zrobić! Nie zgadzam się Carl!- protestowała Marylin. –Jest młody, miał prawo pokochać tę dziewczynę…


-Ale nie miał prawa łamać Kodeksu!- wykrzyczała ponura anielica.


Spotkanie zakończyło się z wielkim hukiem. Anioł wybiegł z sali pędem. Zatrzymała go Aileen. Daniel miał ochotę zniknąć na zawsze. Utrudniała mu to nieśmiertelność. Nie mógł uwierzyć, że Marylin postawiła się Radzie. To dobra anielica. Będzie jej wdzięczny zawsze. Jest jeszcze Agaton, pomyślał. Może z nim powinien się spotkać. W tej chwili nie mógł myśleć o tym wszystkim. Ból narastał z każdą chwilą. Możliwość utraty Glorii, to kara po wsze czasy.


-Victor, co się dzieje?- zaniepokoiła się. – Powiesz mi?


-Gloria… -łzy naszły mu do oczu. – Wyślą mnie w przeszłość… dziesięć lat.


-O, cholera. Nie wiem co powiedzieć…


-Nic nie mów…. Chcę stąd zniknąć. Powiadom mnie, kiedy już termin…


-Tak, zrobię to- zgodziła się Aileen. I się rozeszli.


Daniel doskonale rozumiał, co zrobił. Jednak kara jaką dostał -przechodziła jego wyobrażenia. Ma zostać Stróżem dziesięcioletniej Glorii. Nie może się z tym pogodzić. Będzie walczył z Radą nawet ,jeżeli zakończyć miałoby się to wygnaniem albo udręką, jaką Rada może zesłać na sprzeciwiającego się anioła.


-Danielu- wybiegła Marylin. –Pamiętaj, że zawsze, i w każdej sytuacji stoję za tobą murem. Nie ważne co mówią, będę Cię broniła i postaram się o zmianę decyzji.


-To niemożliwe, Marylin. Decyzja zapadła, ale ja się nie zgadzam- rzekł anioł.


-Co masz na myśli?- zaniepokoiła się Marylin.


-Nie poddam się tak łatwo. Nie pozwolę, żeby odebrali mi wszystko co posiadam. Nie wymagam żeby zrobili wyjątek, ale nie dopuszczę…


-Uspokój się. Porozmawiam z Radą…


-Nie chcę Cię narażać, dajmy temu spokój -na razie. Jeszcze tu wrócę- poinformował Daniel i odszedł.


Pobyt na Ziemi, to dla Daniela swego rodzaju najlepszy prezent, jaki mógłby mu ktoś kiedykolwiek podarować. Z Glorią jest najszczęśliwszym aniołem na świecie. Niestety tylko Marylin, jako jedna z nielicznych rozumie, co czuje. Ale nie czas na dręczenie się tą myślą. Muszę wracać do Glorii, pomyślał. Daniel zastał ją śpiącą w łóżku. Wyglądała tak niewinnie. Stwierdził, że nie zaśnie, więc usiadł w kuchni. Przez całą noc patrzył w stół i zastanawiał się kim jest Gloria, albo jak zmienić decyzję Rady. -To wszystko jest takie trudne…- rzekł do siebie. W tym czasie odwrócił głowę i ujrzał Glorię stojącą w drzwiach. Wstał, a ona rzuciła mu się w ramiona.


-Wróciłeś!- ucieszyła się. –Dlaczego mnie nie obudziłeś?- zapytała. Ale Daniel nie odpowiadał. Usiedli w ciszy razem przy stole. Gloria postanowiła zaparzyć kawę. Czuła, że Daniela coś gryzie, ale postanowiła nie pytać. Jeśli będzie chciał mi powiedzieć, zrobi to- pomyślała. Wyciągnęła ich ulubione kubki i uśmiechała się do anioła, a w tym czasie nie zauważyła noża, który leżał po prawej stronie- szarpnęła ręką i poczuła ostrze na dłoni. Krew popłynęła strumieniem. Wtedy Gloria krzyknęła. Daniel zerwał się z miejsca.


-Co się stało?- zapytał. –Pokaż. Rozcięcie jest spore i mocno krwawi- zaniepokoił się. Glorii zakręciło się w głowie. Odsapnęła i przytrzymała się ramienia Daniela.


-Daniel… słabo mi- wybąkała z trudnością. Daniel chwycił ją i położył na podłodze.


-Leż spokojnie, zaraz Ci przejdzie- mówił.


-Duszę się… -wyszeptała i zakaszlała. To tylko rozcięcie, pomyślał Daniel. W tej samej chwili oświeciło go. Uniósł głowę dziewczyny, po czym zbliżył usta Glorii do swojej szyi.


-Tracisz energię- skup się i spróbuj zrobić to co zwykle. Spojrzał na ranę. Wyglądała coraz gorzej. Krew płynęła z dłoni niczym strumień, a Gloria robiła się słabsza z każdą sekundą.


-Gloria… posłuchaj mnie!- ponaglał. –Słyszysz mnie? Poczuł ciepło na szyi. Nie trwało to długo, ale wiedział, że Gloria czerpie jego energię. Po chwili rana się zagoiła, a dziewczyna otworzyła oczy i podniosła się.


-Zagoiła się- zdziwiła się Gloria.


-Ale mnie przestraszyłaś- odparł Daniel. –Osłabłaś w jednej sekundzie. Przyciągnął ją do siebie i przytulił.


-Co to wszystko ma znaczyć? Kim ja jestem?- pytała.


Kilka następnych godzin spędzili na rozmowach na temat przemiany Glorii. Gromadzili wszystkie informacje, które na pozór mogłyby wydawać się nieistotne. Nie mogą jednak niczego przegapić. Gloria mogła zginąć. Na razie nic nie wskazuje na
to ,że jest nieśmiertelna. Nie wiedzą też, co spowodowało jej przemianę.Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów