EFEKT MOTYLA
opowiadania >



orphans: 0;">- Podpisze pan kontrakt na doradztwo ze szwajcarska firma jego corki i wykona wszystko, co każą. I niech się pan modli, żeby im się udało. Bo jak nie, to wyleci pan na zbity pysk. Jasne?


- Tak.


- No, to jestesmy dogadani. Żegnam. - nie podał Ciemnickiemu ręki, nie podniósł się nawet. Pochylił tylko głowę zagłębiając się w czytanie jakiegoś dokumentu.


Minister odebrał w sekretariacie komórkę. Taki był zwyczaj. Oficjalnie, żeby telefony nie przeszkadzały w rozmowie. Wiadomo jednak było, że szef jest ostrożny i woli nie stwa-rzać okazji do nagrywania. Dopiero na korytarzu zauważył, że jest cały mokry. Wiadomość, że o mało nie sprzedał polskich hut rosyjskim szpiegom poraziłaby nawet największego twardziela. Wyjął chusteczkę i otarł pot z twarzy i czoła. Wszedł do toalety. Za nim stanął przy pisuarze, sprawdził, czy jest sam, wyjął tkwiący dyskretnie w kieszonce marynarki długopis i wcisnął przycisk. Miał nadzieję, że rozmowa dobrze się zapisała.


- Na zbity pysk? - mruczał opróżniając pęcherz - Na zbity pysk? Z tym, że nie na pew-no. Ty też się módl, żeby wszystko się udało, bo jak nie...


Kolekcja nagrań rozmów z premierem miałaby niewątpliwie szansę na pierwsze miej-sce na liście politycznych przebojów.


Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów