Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rozdział 22
opowiadania >Droga wydawała mi się dłuższa niż zwykle. Byłam niezwykle niespokojna. Czułam, jakbym jechała gdzieś, gdzie czeka na mnie coś strasznego. Nagle zaczął padać deszcz, a niebo stało się niezwykle ciemne. Wiatr wzmógł się. Ogarnęło mnie przerażenie. Dojeżdżając do bramy zauważyłam dziwną jasność. Coś było nie w porządku. Wysiadłam z samochodu i pobiegłam w kierunku światła. Kiedy dotarłam do domu zamarłam. Dom stał w płomieniach. W jednej chwili wspomnienia z pożaru mojego domu stanęły mi przed oczami. Zaczęłam szukać domowników. Nagle zobaczyłam oddalającą się postać. Pobiegłam w jej kierunku, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Nie chciałam pozwolić, aby stało się, to, co spotkało moich rodziców. Pośpiesznie zadzwoniłam po straż i policję, a sama udałam się w pogoń za podpalaczem. Z daleka rozpoznałam sylwetkę Patryka. Nie mogłam uwierzyć, że ponownie podpalił dom, w którym mieszkają bliscy mi ludzie. Nie mogłam pozwolić, aby i tym razem uciekł. Musiałam go dogonić bez względu na grożące mi niebezpieczeństwo. Zatrzymał się nad urwiskiem skalnym. Najwyraźniej nie znał tej okolicy na tyle dokładnie, by uciec. Odwrócił się chcąc znaleźć inną drogę, lecz stanęłam przed nim i powiedziałam.


- Tym razem ci się nie uda.


- Tak myślisz? – to mówiąc podszedł do mnie, złapał mnie za ręce i zaczęliśmy się szarpać. Nagle odczułam silny ból. Otarłam nogą o ostry kamień. Nie zamierzałam się poddać. Wymierzyłam mu uderzenie, tak silne, jak tylko było mnie na to stać. Wykorzystując moment jego nieuwagi wykręciłam numer Kacpra i kiedy odebrał krzyknęłam tylko jedno: „Kacper urwisko!” Potem rozłączyłam się i zaczęłam uciekać. Mężczyzna zaczął mnie gonić. Mój strach sięgnął zenitu. Nagle potknęłam się i przewróciłam. Natychmiast wykorzystał to i złapał mnie. Nie potrafiłam ukryć łez. Szlochałam coraz mocniej, kiedy on mówił coś o miłości i spłaconych długach.


- Pamiętasz, jak prosiłaś, żebym nie wyrzucał cię ze szpitala? A tymczasem zrobiłaś mi taki numer! Ludziom, których się kocha nie można wbijać noża w plecy.


- Dlaczego to robisz?


- Gdyby nie Gabriel nie dowiedziałabyś się i bylibyśmy razem. Nic nie stanie nam na drodze do szczęścia. Nie pozwolę cię skrzywdzić, pamiętasz?


- Zostaw mnie. Nie powiem im, jeśli teraz odejdziesz.


- Nie zostawię cię. Przecież się kochamy.


- Dlaczego?


Zaczęłam coraz głośniej szlochać, a on nagle uderzył mnie. Poczułam cierpki smak krwi. Doznałam potęgującego się we mnie bólu i strachu. Bił mnie coraz mocniej, a na koniec dodał.


- Teraz już wiesz, że z prawdziwą miłością się nie zrywa.


Raptem usłyszałam dźwięk nadjeżdżającego samochodu. Tak bardzo chciałam zobaczyć Kacpra. Padły strzały. Może jeden, może więcej. Wszystko działo się tak szybko. Ktoś wziął mnie w ramiona. Byłam zupełnie bezsilna. Dłońmi dotknęłam ramion mojego wybawcy. Poczułam słodki zapach perfum Kacpra. Wtuliłam się w niego całą sobą. Zaczęłam szlochać. Pocałował mnie lekko w policzek...***Obudziłam się w białej i jasnej sali. Nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam. Kobiety w białych strojach pośpiesznie biegały koło łóżka, w którym leżałam. Kacper siedział obok. Wyglądał na załamanego.


- Umarłam? – pytałam, wyrywając go z zamyślenia.


- Jesteś w szpitalu. Już wszystko będzie dobrze.


- Co mi jest?


- Straciłaś dużo krwi. Kocham cię – wypowiedziawszy te słowa zaczął płakać. Serce ścisnęło mi się w kłębek. Nigdy nie widziałam, jak płacze.


- Nie płacz, kochanie. Nic się nie stało.


- Mogłem cię stracić.


- Byłam aż w tak złym stanie?


- Byłaś wycięczona i pobita. Wiesz... Nie wiem, jak ci to powiedzieć...


- Co się stało? Coś z Gabrielem i Anitą?


- Nie, ich nie było wtedy w domu. Pojechali do szpitala. Anita jest chora. Leczy się u psychiatry. Ale to opowie ci Gabriel.


- Więc, co się stało?


- Byłaś w ciąży... Walerio wszystko będzie dobrze...


- Czy... Czy straciliśmy dziecko?- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-05-19 22:34:11, Ocena: 6.0
Akcja super,chociaż nie do końca po mojej myśli...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-19 22:41:16, Ocena: 6.0
Aniu o Twoim marzeniu z poprzedniego rozdziału pamiętam. Cierpliwości, spełni się...
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-05-20 01:14:03, Ocena: 6.0
To był bardzo ciekawy rozdział i musiałem się oderwać po przeczytaniu, sama wiesz te sprawy służbowe na wierszach. Hi hi:) Przez chwilę myślałem o tym życzeniu, już wiesz, że rozglądam się wokoło i widzę. Wracam do tematu, bo on jest najważniejszy. Potrafisz stworzyć napięcie, niczym Chmielewska, którą kocham za dwie rzeczy - napięcie i wesołość. Kończąc przyznaję, że robisz kawał dobrej roboty i gdyby nie czasy złe, to byłoby inaczej. Dawniej były wydawnictwa państwowe - urok naszej demokracji:) Pozdrawiam i spytam - urodzi? Ed Ania nianią? - przepraszam wesołek Ed.

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-20 10:52:43, Ocena: 6.0
O to mi właśnie chodziło, żeby pisać, budować napięcie, atmosferę, charaktery, ale żeby też dawać do myślenia. Masz racje, gdyby było inaczej już miałbyś egzemplarz, nawet z dedykacją. A tak jeszcze trochę trzeba poczekać. Nic tu do końca nie będzie jasne. Do samego końca przewiduje duże zamieszanie, łzy, ból, radość, ale dziecko będzie :)Pozdrawiam :)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-05-20 13:42:44, Ocena: 6.0
Cóż - życie, niestety, niesie też tragiczne przeżycia. Jak się okazuje - nie omijają bohaterów opowiadania. jeżeli są psychicznie silni, wygrzebią się z tego. Gorzej: jeżeli dołączą tarapaty z psyche. Ale wszystko w swoich rękach i umyśle trzyma Autorka. Pogodnej niedzieli, Pilarko:)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-20 16:30:54, Ocena: 6.0
Dziękuję Viktorio za chwile uwagi :) Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że wszystcy odetchną z ulga w ostatnim rozdziale dopiero :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów