Widziałem Empireum
opowiadania >nogi, głowa, taśma rzuca w dół, kolejno, śmiech. Bezwładne ciało, piją płyn z ciała, śmiech. Doły, robaki jedzą, smakują, płomień w ciele krzyczy, walczy. Skrzeczący śmiech. Ciemność, pustka, ze środka zbliża się, płomień, czerwony ogień, palący, duszący, zbliża się. Skrzeczący śmiech. Płonie. Ciepło dochodzi wszędzie. Z próżni idzie nowe. Zło. Cudowne. Piękne. Wspaniałe.Usłyszał przytłumiony głos, gdzieś w oddali, poza czasem: - Niebo się rozstąpiło. Lucyfer został strącony.Empireum, jak każda potęga, zrodziła pierwiastek przeciwstawny.Esencja płynęła. Nie czuł jej. Nie chciał.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2013-02-01 13:09:30, Ocena: 5.0
Przemyślałam sprawę. Strasznie dużo ludzi zwyczajnie mało, albo wcale nie czyta. Jeśli jednak natrafią na Twoje opowiadania, i będą one niezgodne z mitem, na którym się opierasz, przyjmą go za prawdziwy, bądź pewien! Bądź więc ostrożny z tym traktowaniem Twoich słów niezbyt poważnie, każdy zrobi, jak będzie chciał... Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 5
chmielu Linia koment
Dodany:2013-01-31 20:13:15, Ocena: 5.0
Z tym Lucyferem rzeczywiście zmieniłem, wojna jest w części trzeciej. Powtórzę, że powstanie zła wiąże się ze słowami Lucyfera: "Nie będę służyć." Jest wiele wersji w którym momencie się on zbuntował, niektóre mówią, że przed stworzeniem ziemskiego raju i człowieka, niektóre, że po. Tak samo jeżeli chodzi o liczbę Archaniołów i Sfer. Pomieszane z poplątaniem. Niestety, jeszcze nie przeczytałem "Raju utraconego" Miltona, ale to też jakaś odautorska wizja, tym bardziej, że ów poeta był purytaninem i najprawdopodobniej fascynatem postaci Szatana. Najważniejszą chyba teorią, mimochodem wplątana w moją opowieść jest boska Esencja (dzisiaj nazwałbym to Miłością), a Lucyfer, wypierając się jej stanowi jej przeciwieństwo. Powoli (bardzo powoli) wdrażam się w demonologię, ale już z perspektywy sensu stricte katolika. Powyższą wizję nie należy traktować zbyt poważnie. Pozdrawiam
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów