Rozdział I
opowiadania >szpitala. Łukasz już w pewnym stopniu pogodził się z tym, co się stało, ale jeszcze nie mógł uwierzyć, że to akurat u nich w rodzinie. Przecież zawsze tragedie są u ludzi, którzy są obok nas. Jego tata też był prawie zdrowy, musiał brać tylko jakieś leki oraz, wskutek operacji, lekko bolała go lewa ręka. Trochę się cieszyli, że oni żyją. Nie będą mogli się załamywać. Szybko poinformują rodzinę, zrobią pogrzeb i, zaczną nowy rozdział w życiu.


- Cześć mamo - zaczął niepewnie, gdyż już dawno nie rozmawiał z jej rodzicami. - Mam pewną delikatną sprawę. Chodzi o to, że Marta jadąc do ciebie miała wypadek. - usłyszał ciche: "o Boże". - Ja i Łukasz jechaliśmy, aby ją odwiedzić w szpitalu, ale chwila nieuwagi sprawiła, że też spowodowaliśmy wypadek. Na szczęście nam nic się nie stało, ale ona... - zawiesił głos - ona nie żyje.


- Ale... ale czemu akurat ona?! Czemu w ogóle pozwoliliście jej jechać w taką pogodę?! Czyście oszaleli?! Przecież wy nie dacie sobie rady! - zaraz zacznie się krytykowanie, pomyślał. - Ty jesteś jakąś ofiarą życiową, która nigdy nic sama nie umie załatwić, więc jak masz się stać głową rodziny?!


Nie chciał tego słuchać, więc rozłączył się. Ciągle to samo. Zawsze inni tylko narzekali, krytykowali, nigdy nie chwalili, czy cieszyli się. Teraz zrozumiał, że to, co ona mówiła to prawda. Marta przeważnie wszystko załatwiała: kupowała meble, płaciła rachunki, gotowała... On był tylko osobą, która zarabiała i przeznaczała pieniądze jej, żyjąc swoim nudnym życiem bez rozrywek. Postanowił sobie, że da radę bez niej. Razem z synem jakoś uda im się podzielić obowiązki. Najpierw chciał zmienić dom, ale po wrzaskach Łukasza, zmienił plany.


- Jak to zmienić dom?! - krzyczał na cały szpital, dowiedziawszy się o jego zamiarach. - Przecież od dziecka tam mieszkam! Ten budynek to jedyne miejsce, dzięki któremu nie zapomnimy o niej i zawsze będzie w naszym sercu. Zawsze.- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów