Niespodzianka (Malarz 12)
opowiadania >Kryspin mrugnął, co uwolniło gorącą kroplę, która wypłynęła spod powieki - Pamięta pan co się stało? – mrugnął znowu.
- Pamięta pan. Jest pan tutaj od pięciu dni. Ma pan pękniętą czaszkę, duże wstrząśnienie mózgu i obrażenia kręgosłupa. Wykonaliśmy niezbędne zabiegi w celu ratowania pańskiego życia i bardzo mnie cieszy, że pan się obudził. Ryzyko śpiączki było duże. Teraz musimy cierpliwie poczekać. Na razie nic nie możemy wyrokować. Trudno zbadać pański kręgosłup z powodu obrzęku i licznych krwiaków pourazowych. Nie możemy określić czy połączenia nerwowe zostały uszkodzone. To się okaże jak zejdzie opuchlizna. Musimy uzbroić się w cierpliwość.
Kryspinowi łza pociekła po policzku. To znaczyło, że może być sparaliżowany. Przed oczyma stanęła mu postać Pawła poznanego w polskim szpitalu i dziecka w nosidełku, które wyniosła z jego mieszkania Dominika. To miało znaczyć, że jego syn, albo córka nigdy go nie poznają? To by znaczyło, że stracił wszelką szansę na to, żeby z nimi być, kochać, wychowywać? To by znaczyło, że już nie powie im nigdy jak bardzo ich kocha, jak pragnie być z nimi i tylko z nimi. Lekarz wykonał jeszcze kilka badań z dociekliwością sprawdzając, czy pacjent zareaguje na jakiekolwiek bodźce. Wydał jakieś dyspozycje pielęgniarce, po czym dotknął ramienia Kryspina.
- Nic nie jest przesądzone. Proszę być dobrej myśli. – uśmiechnął się życzliwie i wyszedł.
- Kryspinku – znów usłyszał głos matki. Chyba trzymała go za rękę, ale nie czuł tego – Syneczku będzie dobrze. Zobaczysz. O ojca tak się baliśmy, a jest coraz lepiej. Z tobą też będzie dobrze. Będę się modlić. Cały czas się modlę. Bóg nie może nas nie wysłuchać – płakała całując jego rękę, ale nie czuł tego, a z jego ust wydobył się cichy jęk.- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
dunaj Linia koment
Dodany:2013-12-27 10:15:37, Ocena: 6.0
Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Widzę zaledwie kilka momentów, które w całości można dopracować i chętnie umieszczę "Malarza" na swojej półce z książkami. Czekam na zakończenie.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów