Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Tak więc dokładnie: dzielenie jest po prostu darem - nie istnieje ono bez wzajemnego dawania, a jakby inaczej - całkowicie dobrowolnego.

Jakie to bardzo proste: dom - kochająca rodzina, ogród - medytacja duchowa i las - refleksyjny odpoczynek. Natomiast dalej są już tylko czynniki zerowe: trzecie stadium depresji, niemiłosiernie spokojna apatia i umiłowana śmierć - nowe życie.

Tak więc na pierwsze czynniki rozbiera się przede wszystkim ludzki mózg, aby dotrzeć do jego głębokiej tajemnicy - wstydliwej.

Dlaczego mam przepłacać, wypłacać i nadpłacać?

Wciąż próbują mi odebrać wolność: pragną, abym uznał nadrzędność obowiązującego prawa nad naturalnym sumieniem.

Zapewniam: duchy, demony i diabły posiadają cechy pozytywne i negatywne, nigdy natomiast nie mają charakteru fizycznego.

Tak więc matka boska, do której modli się naród polski - w rzeczywistości jest morderczynią w sensie psychologicznym: zabiła filozofa uniwersalnej miłości i aby ukryć przerażającą zbrodnię - zrobiła z niego boga, a jakby inaczej - pogańskiego (każdy lud potrzebuje ofiary).

A oto właśnie matematyka języka polskiego: ewolucja, rewolucja i era, czyli dokładnie jeden plus dwa równa się po prostu trzy. Natomiast według mojej filozoficznej interpretacji anagramatycznej: nowa era (wiara noe).

Tak więc grzecznie posłuchajcie, moje drogie panie, istnieje bardzo niebezpieczne narzędzie - ładnie zwane: sztyletem. I wbite w plecy mężczyźnie - hartuje jego ducha, natomiast w serce - zmienia jego duszę...

I żeby nie było żadnych wątpliwości: merytoryczna krytyka z pełnym uzasadnieniem - uzdrawia. Natomiast głupie, bezsensowne i naiwne słodzenie prowadzi do bardzo niebezpiecznej choroby - ładnie zwanej: pychą.

Zresztą, na żadną pomoc nie mogę liczyć - opieka społeczna łaskawie zaproponowała mi psychologa, chociaż nie mam żadnego problemu!

Człowiek naprawdę inteligenty posiada zmysł autoironiczny: całkowity dowód zdrowia psychicznego.

Tak więc istnieją po prostu trzy miłości: cielesna, uniwersalna i duchowa, natomiast między ludźmi - krążą - relacje emocjonalne wynikające z silnych hormonów, instynktu przetrwania i fascynacji erotycznej, a także - zapewnienia bezpiecznego bytu.

Nie wolno unikać ludzi, którzy otwarcie mówią o seksie, prędzej należy obawiać się tych - perswadujących o źle pojmowanej miłości, przecież zazdrość, mściwość i nienawiść są po prostu chorobami psychicznymi wynikającymi z niedojrzałości emocjonalnej.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów