...po porostu przyjaciele... (1)
opowiadania >kudłate nogi. Tak samo brzuch w okolicy pępka. Nie raz przebierali się na siłowni czy basenie, więc Tony niczego nie musiał sobie wyobrażać. No prawie niczego…

Jego włosy były tylko o ton jaśniejsze od czarnego. Coś jak kawa? Ciemne brwi, wyraźne i szerokie nadawały jego twarzy charakteru i zdecydowania. BJ miał strasznie gęste rzęsy w ciemnym kolorze jak brwi i włosy. Cudownie okalały jego piwne oczy. Tony uwielbiał jego oczy. I nos. Prosty, zwykły nos. Ale jaki idealny. I usta szerokie, wąskie wargi, ale… jakie idealne… Wszystko uwielbiał. To był problem. Obrzucił ciało BJ’a ostatnim tęsknym spojrzeniem. Stare klapki. Szare spodenki i sprana koszulka. Idealny. Piękny. Za każdym razem przyprawiał go o szybsze bicie serca. Pożądanie skręcające jego wnętrzności…Motylki w żołądku…, choć to mogła być akurat nerwica…


Tłumiąc westchnienie Tony uniósł spojrzenie na twarz BJ’a i stanął jak wryty. Fuck!


Jego przyjaciel obserwował go, obserwującego jego. Cała krew chyba uderzyła mu na twarz. Zanim się wyjąkał, aby podać jakieś usprawiedliwienie. BJ odwrócił się i sięgnął do szafki po ulubiony kubek Tonego.


–Kawy? – Jego głos wydawał się ochrypły. Jakby od zbyt długiego nie używania.


–Tak, proszę? – Czy to tak będzie wyglądało? Grzecznie, kulturalnie. Jakby nic się nie stało?


–Siadaj! – Zarządził BJ, kiedy Tony nadal stał jak idiota w drzwiach kuchni. Po czym naskoczył na niego niemal z pięściami.


–Zwariowałeś? Co ty sobie do cholery myślałeś? Nic nie myślałeś! To właśnie jest problem. – Wykrzyknął – Mam ochotę ci dołożyć. Spójrz na siebie. Obraz nędzy i rozpaczy. Ja cię chyba zamorduje. I wczoraj! Co to nawet było? W ciąży kurwa jesteś?


Tony był tak zaskoczony wybuchem, że nawet nie wiedział, do którego pytania się ustosunkować. Siedział z rozdziawionymi ustami. Nie mogąc wydobyć głosu.


–Jak to się stało, że wyglądasz jakbyś mógł wpaść do kratki ściekowej między szczebelkami przechodząc ulicę?


–Przesadzasz. – Tony w końcu wydukał. Miał już dość gnębienia go o jego spadek wagi.


–Przesadzam? – BJ niemal zerwał się. Pchnął Tonego na krzesło, odwrócił się i wziął wyciągnął z szafki torebkę z wypiekami z pobliskiej piekarni. Żołądek Tonego zaburczał na cudowny zapach i zaprotestował na myśl o jedzeniu.


–Lekarz nie zaleca mi jeść słodyczy…– zaprotestował słabo.


–Bo to głupi lekarz. I powiedz mi wreszcie, co ci jest? – Warknął BJ i minę miał jakby miał zamiar nakarmić go własnoręcznie gdyby zaszła taka potrzeba. Tony zacisnął usta i ujmując kubek w drżące ręce, ostatnio drżały zawsze, wbił wzrok w stół. – Nie denerwuj mnie Anthony!


BJ nigdy nie używał jego pełnego imienia. Najwyraźniej musiał być baaardzo wkurzony a wkurzony BJ to totalny dupek.


–Nerwica żołądka. Nic wielkiego. Za dużo … nauki i stresu związanego z nauką. – No i złamane serce. Ale lekarstwa nie wynaleziono.


–Jasne – Ton BJ’a dokładnie pokrywał się z tym, co myślał Tony. Szczęściem głośne bzyczenie komórki przerwało rozmowę zanim stała się dla Tonego nie do zniesienia. – Wyciszyłem ją, bo już zaczęła dzwonić wczoraj wieczorem. Nie chciałem żeby cię obudziła.


Lekki rumieniec zażenowania pokrywał jego policzki. Tony przeklął w duchu. Zatroskany BJ był słodki. A on głupi, że się tym podniecał. Czyli nic nowego.


Dwadzieścia nieodebranych połączeń od jego matki, ojca, siostry ojca i brata matki. Jeez… kampania ‘naprostować’ biednego Toniego ruszyła pełną parą.


–Musze iść do domu.


–Nie. – BJ zaprotestował stanowczo.


–A co proponujesz? Że zamieszkam z tobą? – Tony odstawił kubek na stole z hukiem, po czym poderwał się z krzesełka nie zwracając uwagi na zidiociały wyraz twarzy swojego ex–przyjaciela. Miał dość tego młyna. – Tak myślałem. Idę.


BJ nie miał zamiaru dać mu ponownie wyjść z jego życia jakby nigdy nic.


–Poczekaj, zawiozę cię!


–Nie. – Tony odparł spokojnym, śmiertelnie zrezygnowanym tonem. Nie miał sił na kłótnie.


–Nie masz auta, zapomniałeś?


To dało Tony‘mu lekką pauzę. Kurczę kasy ze sobą też nie miał. Mimo to powiedział.


–Wezwę taksówkę.


–Cholera Tony. – BJ główkował desperacko. – Weź moje auto. Będę spokojniejszy.


Tony patrzył długo na niego. Nie wiedział, co się stanie ani jak potoczy się kolejne kilka godzin. Wiedział jednak, że jeśli gdziekolwiek miałby przyjechać lizać rany to tu. Choćby ostatni raz.


–Mmmm… czy mam…?


–Tak! – Niemal wrzasnął BJ. Z zażenowaniem uśmiechnął się lekko szczerząc zęby. – To znaczy jak najbardziej masz tu przyjechać… albo zadzwonić jeślibyś chciał czegokolwiek… obojętnie czego… cokolwiek zechcesz tylko powiedz.


Spojrzenie, jakie posłał mu Tony wychodząc sprawiło, że rumieńce paliły go jeszcze długo po jego wyjściu.6Trzaśnięcie drzwiami od samochodu dwie godziny później sprawiło że niemal biegiem rzucił się do drzwi. Tony właśnie stał odwrócony plecami, kiedy BJ dojrzał bałagan w samochodzie. Ubrania, książki, inne jego klamoty. Jeezz…, co się stało?


–Tony?


Mężczyzna odwrócił się a BJ myślał, że padnie na miejscu. Szczęką i policzek zdobił mu wielki czerwony ślad. Łuk brwiowy wyglądał na opuchnięty a lewe oko było ledwie widoczne. Spore rozcięcie krwawiło na jego dolnej wardze.


BJ właśnie postanowił, że kogoś zabije. Tony zostawił cały bajzel w aucie jak był i ruszył w jego kierunku. Jego spojrzenie było puste, ale oczy czerwone od wylanych łez.


–Co się do cholery stało?


–Wymiana poglądów.


–Że co?


–Barry był przekonania, że może sobie zabrać mój zegarek a ja się z nim nie zgodziłem. – Tony oświadczył beznamiętnie i przepchnął się do środka. Krzywiąc, kiedy dotyk podrażnił jego obolałe żebra.


–Dałeś się skatować za zegarek?


Tony spojrzał na niego z taką wyższością, że BJ znów się zarumienił.


–To był Gwiazdkowy prezent od ciebie. – Stwierdził Tony z godnością.– To mój zegarek.


BJ powstrzymał się od komentarza, choć nie było mu łatwo. Mógł mu do cholery sto zegarków kupić!


Wziął skierował apatycznego mężczyznę do łazienki i posadził na zamkniętym sedesie.


–Trzeba coś z tym zrobić, bo krwawi jak nie wiem.


–Nic mi nie będzie. – Stwierdził spokojnie Tony tym swoim bezemocjonalnym tonem. BJ miał ochotę otrząsnąć się. Powędrował do kuchni i wziął, co było pod ręką. Butelka zamrożonej wody. Skąd się tam wzięła pojęcia nie miał.


–Trzymaj. – Podał nadal siedzącemu bez ruchu Toniemu owiniętą w ręczniczek kuchenny butelkę. W końcu sam

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów