Dziennik młodego samobójcy, cz. 4
opowiadania >3 kwietnia 2012 r. // wtorek KOSZTY. SZANTAŻ.


Okazało się, że pieniądze się znalazły. Szkoda, że sarkazmu nie da się przelać na papier. Znalazły? Czyli ich nie ukradłem? Oh, jestem naprawdę zaskoczony! Jestem też wkurzony i pewny, że kiedyś wszyscy tego pożałują. Kiedy?


Podarł mi plecak i kilka książek. Dopadł w drodze ze szkoły (nie zdążyłem na autobus, zostałem zamknięty w klasie) i skopał w brzuch. Mam po tym spore mdłości, a tornister nie nadaje się już do niczego. Książki dam radę posklejać, nie jest dużo poszkodowanych. Ale chory plan zemsty powoli rozwija się w mojej głowie, kiełkując i kiełkując. Wciąż i wciąż…


Zastraszył, że jak komuś powiem, to już nie żyję. Nie powiem. Sam sobie poradzę. Niedługo.6 kwietnia 2012 r. // piątek ZMIANA


Podobno się zmieniłem. Stałem się wulgarny, antypatyczny i wiecznie zachmurzony. Oceny lecą w dół. Wciąż i wciąż. Nauczyciele się skarżą, mama tłumaczy trudnym okresem dojrzewania. Co ona wie? Ma mnie gdzieś, wszystkie moje problemy i dom. Zajęta jest pracą i wieczornymi spotkaniami z sąsiadkami przy kieliszku dobrego winka. Wciąż i wciąż, o tak…


I ja mam to gdzieś. Nie zależy mi już tak bardzo na ocenach. Po prostu chcę wykonać swój zamierzony plan. Jeszcze nieopracowany, ale jestem w drodze.


Dzisiaj nie stało się nic, poza podarciem mojej ulubionej koszulki. Tej, którą miałem włożyć na urodziny Toli. Olać to. A jak myślicie, kto to zrobił? Bastek! Już widzę te zaskoczenie na waszych twarzach.


Co się stało z Tolą? To, co z każdym innym uczniem. Dla niej jestem już nikim. Zmieniła się pod wpływem wspaniałego byłego sąsiada. Raz tylko przyprowadziła mi zupełnie zniszczony rower. Co powiedziałem mamie?


- Tola strasznie przeprasza, jej tata niechcący najechał swoją terenówką…


Łyknęła.


Może faktycznie się zmieniłem, być może coś w moim zachowaniu odrzuca wszystkich. Czy to dlatego wszyscy zaczęli mnie nagle olewać, zamiast dokuczać na każdej przerwie? Czy po prostu się znudziłem, ha? Na zewnątrz gram takiego twardego i zimnego. W środku krzyczę, płaczę, zadaję sam sobie ciosy milcząc i ukrywając to w sobie, kisząc ból, wstręt i urazy. Właśnie teraz postanowiłem to, co postanowiłem. Nieodwracalnie. I zaczynam powoli realizować postanowienie.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
renua Linia koment
Dodany:2013-04-03 21:11:13, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów