Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 39
opowiadania >wydawało się tak małe, delikatne i kruche. Białe obłoki pieściły jej skórę. Muskały różowe, od powiewu chłodnego powietrza, policzki. Włosy pod wpływem wiatru delikatnie falowały. Była wolna, wreszcie była wolna. Widziała ludzi, bawiących się nad rzeką. Tam była szkoła, do której uczęszczała. W pobliskim sklepie stał znajomy detektyw. Och, on był z żoną w wyraźniej ciąży. A tam dalej ulicą wędrował jej kolega. Miał dziwną, zatroskaną minę. Chciała go pocieszyć, ale to światło, które nagle zobaczyła. Ten blask. Widziała to tak realnie.


Nagle przed sobą zobaczyła kilka postaci. Znała tylko jedną z nich. Była nią Judyta. Ubrana w białą, długą sukienkę. W niej właśnie została pochowana. Chciała się do niej odezwać, spytać o wiele rzeczy, ale nie była w stanie wykrztusić słowa. Kolejna postać, starsza pani uśmiechnęła się i pomachała jej, a towarzysząca jej mała dziewczynka śmiejąc się przytuliła się do babci.


Tak bardzo chciała dołączyć do nich. Pragnęła poczuć to ciepło, które ewidentnie od nich biło. Wyciągnęła rękę ku Jutce. Jednak ona nie chwyciła jej. Pomachała jej wesoło i posłała buziaka.


Wtem wszystko znikło. Przestała latać w przestworzach. Znalazła się w jakimś pomieszczeniu. Widziała siebie i lekarzy ją otaczających. Szybko wybiegła z sali. Przed nią zobaczyła rodziców. Mama płakała wtulona w jej tatę. Tak bardzo chciała się do nich przytulić, pocieszyć.


Jedno szarpnięcie zabrało ją ze szpitalnego korytarza. Ostatnie, co widziała to siebie, podłączoną do aparatury i głośny okrzyk medyków, którzy przywrócili ją do życia.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-10-25 15:56:02, Ocena: 6.0
Skoro tak mówisz, już nie będę:) Fajnie, że zajrzałaś:) Pozdrawiam.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-10-25 15:43:12, Ocena: 6.0
Nie zdradzaj wszystkich tajemnic dotyczących powstawania powieści, tak jest ciekawiej!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-10-25 13:25:57, Ocena: 6.0
Z wątkiem śmierci klinicznej wyszło tak, że tu na granicach w społeczności zobaczyłam takie zdjęcie właśnie opisywanego nieba widok z lotu ptaka i samo wyszło:) Co do Kajtka. Wybrał sobie najgorszy sposób leczenia smutków, ale miejmy nadzieję pozbiera się w końcu. Ciąg dalszy może dzisiaj wieczorem:)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-10-25 13:18:20, Ocena: 6.0
Tego kumpla skacowanego wyjątkowo łagodnie potraktowali w czasie przesłuchania:)Zapewne ratuje go jego życiowa sytuacja, chociaż piciem zwala sobie na głowę wiele kłopotów:) Barwnie i ciekawie opisujesz perypetie bohaterów opowiadania, rozrastają się kolejne wątki. Poruszyłaś również zagadnienie śmierci klinicznej, ciekawy temat:) Czekam na następne części opowiadania. Pozdrawiam:)

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów