Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 5
opowiadania >- Jak to pani zrobiła? - spytał mężczyzna. Był to ich stary znajomy. Każde wakacje spędzał w ich pensjonacie, mimo, że mieszkał w ich wiosce od lat. Twierdził jednak, że skoro ma urlop, a nie lubi wyjeżdżać, woli przenieść się do ich leśniczówki, by pobyć w gronie miłych ludzi.


- Sprzątałam rozbite szkło w kuchni i się zamyśliłam. Wtedy wszedł nasz nowy gość i wyrwał mnie z zamyślenia, a ja ze strachu się skaleczyłam.


- Oj pani Inko.


- Panie doktorze? - dopytywała się nieśmiało. Tak bardzo bała się o to spytać. - Czy to coś poważnego?


- No cóż. Nie da się ukryć, nie wygląda to najlepiej. Ale proszę się nie zamartwiać na zapas. Zaraz wypiszę skierowanie na rehabilitację.


Dziewczyna nie wyglądała na zaspokojoną, jednak musiała opuścić gabinet. Właśnie wędrowała w kierunku apteki, kiedy zobaczyła Maksa, zmierzającego w jej kierunku. Nie miała najmniejszej ochoty na jakąkolwiek wymianę zdań między nimi. Ręka coraz bardziej ją bolała. Nie wiedziała, czy to przyczyna świeżej rany, czy też zdenerwowania. Przyśpieszyła kroku, lecz nic tym nie wskórała. Mężczyzna wyrósł przed nią niczym posąg. Silny i twardy. Usiłowała go wyminąć, jednak nie pozwolił jej.


- I jak? - zapytał, kładąc jej ręce na ramionach. Strząchnęła je, jak strząchuje się kurz i spojrzała na niego z wyrzutem.


- Nie widać? Żyję. A teraz przepuść mnie, muszę iść do apteki. - Nie ustąpił. Pociągnął ją za sobą i po chwili siedziała w jego aucie. Jej zdenerwowanie rosło z każdą sekundą. „Co za typ”- myślała.


- Co masz kupić w aptece? - spytał, usiłując wziąć recepty, które trzymała w dłoni. Inka jednak nie pozwoliła na to. Po raz kolejny zlustrowała go spojrzeniem i powiedziała jednym tchem.


- Posłuchaj mnie uważnie. Nie powinno cię interesować, co mam kupić. Nie jesteś za nic odpowiedzialny, więc nie bądź bardziej uprzejmy niż trzeba. Dziękuję za podwiezienie. Dalej poradzę sobie sama. Możesz, więc zająć się swoim interesującym życiem - to powiedziawszy wysiadła z samochodu mocno, trzaskając drzwiami.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-09 22:36:55, Ocena: 6.0
Natrętny wielbiciel też potrafi krwi napsuć! Chyba, że odwzajemni jego uczucie...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-10 12:35:17, Ocena: 6.0
Wszystko się okaże :) Na razie, jak widać drą koty :)
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-06-20 09:55:49, Ocena: 6.0
Bywają uparci mężczyźni, lecz ciągle nie mogę się domyślić, co trzyma w rękawie autorka na przyszłość:) z przyjemnością Edward

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów