5. część książki pt."Rok 2018"
opowiadania >Gosia pośpiesznie opuściła miejsce w ławce cały czas mając na oku Ankę. Patryk z kolei pomału wysunął się za żoną, już wcześniej, w domu postanawiając, że będzie robić to, co do niego należy i nic ponadto; nie przepadał za nowoczesną formą ślubów: wszystkie w jego mniemaniu były takie same, wszystkie były okraszone „wymuszoną uczciwością” jak je nazywał. W słowniku Patryka znaczyło to mniej więcej tyle, że ludzie po wieloletnim spisywaniu listy „za i przeciw” bycia z drugą osobą, decydowali się na związek mając na uwadze głównie czynnik finansowy. Małżeństwa z miłości były czystym szaleństwem. Ba! MAŁŻEŃSTWA były szaleństwem! Bo co to niby znaczyło; że mąż czyli mężczyzna (na sto lub mniej, według woli) bierze pod terror kobietę i rozporządza nią jak chce? Na to kobiety się już godzić nie mogły. Koniec z gotowaniem pełnych obiadów, koniec z urabianiem się po łokcie wrzucając godzinami do pralki samcze skarpety i slipy, a następnie je stamtąd wyciągając.


Koniec ery mężczyzn na sto! Nowoczesny świat to świat relatywizmu i jeśli znalazł się człowiek ostro określający się mianem „na sto” znaczyło to tyle, że brak mu mądrości życiowej to po pierwsze, a po drugie trąci fanatyzmem na kilometr.


Gdy ta szybka myśl przebiegła przez głowę Patryka niczym nieco chaotyczna kula ognista, ten jedynie westchnął. To on nosił piętno „mężczyzny na sto” i codziennie ze wszystkich sił toczył bój z nowym porządkiem społecznym.


- Ach gdzie te czasy gdy puszki po coli klekotały za samochodem Młodych….. – rozmarzył się Patryk spoglądając przez okno z wnętrza czarnej limuzyny dla gości.


- Gdzie te czasy, gdy Młodzi byli młodzi! – zagrzmiał Michał.


- Kotku, puszek zakazano dwa lata temu ze względu na hałas, który wywołują. A hałas nie jest zdrowy dla człowieka. Według ustawy sprzed dwudziestu czterech miesięcy „Przedmiot pozostający z jakichś powodów na zewnątrz pojazdu, nie może wytwarzać większej ilości decybeli niż pojazd, na zewnątrz którego ów przedmiot pozostaje” –wyrecytowała spokojnie Gosia.


Autorka: Iwona DScd. rozdziału jak i dalsze Odsłony można przeczytać tutaj :) www.miejsce-akcji.pl- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów