Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 42
opowiadania >Pierwszy raz była w takiej sytuacji. Pospiesznie pobiegła po rzeczy Bereniki, zabierając po drodze Julkę i Oliwkę ze sobą. Nie mogła zostawić dziewczynek samych. Co prawda w domu był dziadek, lecz ostatnio był w słabszej formie.


- Dajesz radę? – spytała, schodząc ze schodów.


- Kochana poczekaj do swojego porodu. Wtedy będziesz wiedziała, że te bóle to dopiero początek – powiedziała uśmiechając się. – No nie miej już takiej miny. To nic w porównaniu z widokiem dziecka – dodała, widząc minę Inki.


- Dobrze, dobrze. Najpierw musimy bezpiecznie dotrzeć do szpitala. – To mówiąc pomogła jej wsiąść do auta. Następnie ulokowała dziewczynki w fotelikach i mogły wyruszyć w drogę. Wieczorem na drogach nie ma zbyt dużego tłoku, dlatego po kilku minutach były na miejscu. Sanitariusze natychmiast podbiegli z wózkiem inwalidzkim i zawieźli Berenikę na oddział położniczy. Inez natomiast poszła szukać przyszłego ojca.


- A ty, co tu robisz? – spytał Maks widząc swoją ukochaną w towarzystwie dwójki dzieci. – I co tu robi Oliwka? Nie powinna być ze swoją mamą?


- Nie to jest teraz najważniejsze. Gdzie jest Krzysiek?


- Poszedł po kawę, o idzie już – powiedział, wskazując głową nadchodzącego mężczyznę. Inka podeszła do niego, wyjęła mu z rąk dwa kubki z brązowym płynem i powiedziała.


- To ci teraz nie będzie potrzebne – rzekła, uśmiechając się. – Przywiozłam Berenikę. Zaraz zostaniesz tatusiem.


- Żartujesz?! Kiedy?! Gdzie?!


- Podejrzewam, że niebawem, a gdzie? Zabrali ją na oddział. Radziłabym ci dołączyć do żony. – Dalsze słowa były zbędne. Mężczyzna odwrócił się i pobiegł przed siebie, zderzając się przy okazji z przechodzącą pielęgniarką. Kilkanaście fiolek z proszkami wylądowało na podłodze. Zdenerwowana kobieta spojrzała na śmiejącą się dwójkę młodych ludzi.


- Proszę mu wybaczyć – zaczęła Inka, usiłując zatrzymać falę śmiechu. – Za chwilę zostanie ojcem.


- Ależ się przejął. Zupełnie, jakby pierwszy raz został ojcem – usłyszała.


- Bo tak właśnie jest.


- Przecież mają Oliwię, więc jak może tak być? Oj moja mała czarodziejko, coś ci się pomyliło.


- Nic mi się nie pomyliło. Oliwia jest córką Bereniki i jej pierwszego, zmarłego, męża – wyjaśniła. – Czemu czarodziejko?


- Chodź tu do mnie to ci wyjaśnię – powiedział, przyciągając ją do siebie. Kiedy spełniła jego prośbę, przytulił ja i pocałował. – Czarodziejko – zaczął między jednym pocałunkiem, a drugim. – Dlatego, że oczarowałaś mnie zupełnie.


- Wariat – rzekła przez śmiech. Po chwili razem z dziewczynkami poszli do szpitalnego barku. Tak Inka nakarmiła Julię, a Oliwka mogła spokojnie zasnąć w objęciach Maksa. Zupełnie rozczulił ja ten widok. Tyle razy widziała go trzymającego Julię, a dopiero teraz dostrzegła jego spojrzenie, tą czułość we wzroku.


- Do twarzy ci z dzieckiem – powiedziała mimochodem.


- Tak? Skąd to stwierdzenie?


- Maks? – spytała, jakby nie słysząc jego pytania.


- Słucham kochanie.


- Chcę mieć z tobą dziecko. – Nie musiała czekać długo na odpowiedź. Mężczyzna wstał, uważając by nie obudzić, śpiącej w jego ramionach dziewczynki i podszedł do narzeczonej.


- Obiecuję ci w najbliższym czasie spełnić to życzenie – powiedział całując ją namiętnie. Ufała mu. Chciała tego, całą cząstką swojego ciała. Pewność, że idzie w dobrym kierunku z właściwym mężczyzną wręcz ją uskrzydlała. – Zaczniemy też planować nasz ślub, co ty na to?


- Wspaniale. Ale może zaczekamy z tym na Basię?


- Jak sobie życzysz. A właśnie! – powiedział podekscytowany. – Rozmawiałem z lekarzami. Baśka ma odruchy nerwowe, więc wiadomo, że nie będzie sparaliżowana. Jutro zamierzają wybudzić ją ze śpiączki farmakologicznej, więc będzie wiadomo, o wiele więcej.


- Po co była w tej śpiączce? Przecież po takiej operacji chyba nie powinna, co?


- Zazwyczaj nie, ale czasami tak się zdarza. Spokojnie, bądźmy dobrej myśli.


Nie dokończyli zaczętej rozmowy. Do pomieszczenia wszedł, a raczej wbiegł Krzysiek. Był wyraźnie podekscytowany. Nerwowo chodził po pomieszczeniu, po czym zaczął mówić.


- Wiecie co?


- Mamy nadzieję,

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-10 17:26:44, Ocena: 4.3
I w tym momencie pora na wyjaśnienia:) Od jakiegoś czasu dwie moje opowieści się spotkały:) Krzysztof, Berenika i mała Oliwia to bohaterowie "Na rozdrożu" Tu się wkradli niby przypadkiem, by zaistnieć na nowo n nowym członkiem rodziny:)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-11-10 15:05:42, Ocena: 4.3
W bólach wielkich pojawiła się nowa bohaterka opowiadania:) Ale, przecież wiadomo, że najczęściej na świat przychodzi się w ten sposób. Swoją drogą, rzeczywiście - odnośnie reakcji panów na ojcostwo - różne bywają:):):)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-11-09 17:23:10, Ocena: 4.3
Nie moze być wiecznie źle i smutno:)
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-11-09 16:58:53, Ocena: 4.3
I znowu coś miłego!

Ocenił/a na: 6
milko Linia koment
Dodany:2012-12-09 15:17:55, Ocena: 4.3
...

Ocenił/a na: 1
Pilar Linia koment
Dodany:2012-12-09 15:26:27, Ocena: 4.3
No proszę pojawił się kolejny klon. W dodatku, jako nowy zna osoby, których nie lubi:D Koń, by się uśmiał:)))) Miłej zabawy!
bartex37 Linia koment
Dodany:2012-12-09 18:30:25, Ocena: 4.3
Napisz co myślisz o tym tekście...
bartex37 Linia koment
Dodany:2012-12-09 18:32:24, Ocena: 4.3
Napisz co myślisz o tym tekście...
bartex37 Linia koment
Dodany:2012-12-09 20:03:24, Ocena: 4.3
:)Nie wchodziła ocena 6 podczas oceniania, może teraz. Pisz dalsze losy bohaterów Twojego opowiadania. Pozdrowienia. Rybak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów