Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 17
opowiadania >Egzaminy zbliżały się nieuchronnie. Basia z każdym dniem odczuwała coraz większą presję. Każdą swoją wolną chwilę dziewczyna poświęcała na naukę. Nie potrafiła się jednak skupić. Cały czas myślała o chłopaku znalezionym z lesie. Nieustannie zastanawiała się, co się wówczas mogło stać. Jego amnezja wszystko komplikowała. Co z nim będzie? To pytanie ciągle obijało się o jej głowę. Nie mogła nic spokojnie zrobić przez te nachalne myśli. Ciągle wahała się z myślą, by odwiedzić nieznajomego. Ktoś powinien mu pomóc. Przecież, kiedy wyjdzie ze szpitala zostanie całkiem sam. Otwierając kolejną książkę postanowiła, jak najszybciej porozmawiać o tym z Maksem. Tylko on wie, co wtedy się stało. Pomógł jej, a ona obdarzyła go zaufaniem. Postanawiając, jak najszybciej wprowadzić swoje myśli w czyn spokojnie zajęła się nauką. Miała dzisiaj do opracowania materiał z matematyki, więc musiała się porządnie skupić. Ten przedmiot nigdy nie należał do jej ulubionych. Może dlatego, że wymagał umysłu ścisłego, a ona takowego nie posiadała. O wiele bardziej lubiła przedmioty humanistyczne i to było widać w jej ocenach. Natomiast ten przedmiot ciągle wymagał koncentracji i rozważnego pilnowania rachunków. Bardzo łatwo było jedną cyferką zmienić poprawność równania. Kacper - jej tata spędził z nią mnóstwo wieczorów, tłumacząc różne zagadnienia. Tylko dzięki niemu jakoś sobie radziła. Jej tata miał wyjątkową cierpliwość do nauczania. Nawet, jeśli zadawała mu milion zbędnych i niezbyt sensownych pytań spokojnie odpowiadał i pokazywał, jak rozwiązuje się poszczególne zadanie.


Dzisiaj nie chciała jednak prosić go o pomoc. Postanowiła sama się z tym uporać. Na egzaminie nikt jej nie pomoże. Wszystko, co mógł już jej wytłumaczył pora by Basia postarała się wykorzystać spędzone z tatą godziny nad książkami. Po kilku minutach z przyjemnością zauważyła, że większość zrobionych przykładów wykonała bezbłędnie. Jakże była z tego powodu dumna. Zapisała jeszcze kolejną stronę, rozwiązując coraz trudniejsze równania. Je także udało się rozwiązać pozytywnie. Po takiej dawce nauki postanowiła sobie odpocząć. Wzięła do ręki swój ulubiony różowy kubek, po czym zeszła na dół. W kuchni zastała swoją przyszłą bratową, parzącą sobie właśnie herbatę.


- Przyłączysz się? - zagadnęła ją wesoło Judyta.


- Bardzo chętnie - to mówiąc szybko umyła swój kubek i wrzucając do niego torebeczkę, z której za chwilę powstanie aromatyczny płyn, postawiła go na blacie.


- Pewnie jesteś zmęczona nauką, co?


- Tak. Dzisiaj udało mi się przebrnąć przez matmę.


- To gratuluję. Jakie masz plany na przyszłość?


- Nie wiem. Zamierzam złożyć papiery do tego samego liceum, co Inka, ale raczej wybiorę profil humanistyczny.


- Wiesz? - dodała, nieco ciszej i nieśmiałło. - Marzę o tym, by zostać sławną pisarką.


- No to do dzieła! Ucz się w tym kierunku i pisz! Masz jedno życie!


- Przepraszam, nie chciałam.


- Basiu nie przepraszaj. Niczym mnie nie uraziłaś. Pogodziłam się z losem. Ważne, abym urodziła zdrowe dziecko. Wierzę, ze tak będzie.


- Podziwiam cię - powiedziała szczerze.


- Czemu? Pewnie myślisz, że się nie boję? Boję się bardzo, ale miałam dwa wyjścia do wyboru. Zabicie własnego dziecka nie mając pewności, że wyzdrowieję albo ratowanie tego cuda własnym kosztem. Basiu ja każdego dnia modlę się żeby to był sen i żebym mogła żyć i wychowywać nasze dziecko i co więcej mieć całą gromadkę szkrabów. Chciałabym żyć u boku Kajtka. To nie jest takie łatwe. Nie jestem tak silna, jak się może wydawać.


- Nie wiem, co bym zrobiła na twoim miejscu. Pewnie nie podnosiłabym się z łóżka i olała to wszystko – to powiedziawszy otarła z policzka, spływającą łzę.


- Nie płacz. Starajmy się zachowywać normalnie - chwyciła ją za rękę i mocno ścisnęła. Mimo tej prośby dziewczyna nie przestała płakać. Znała Judytę od tylu lat. Trudno jej było sobie wyobrazić, że za kilka miesięcy już nie będzie mogła z nią porozmawiać. Życie wydawał się jej tak bardzo niesprawiedliwe. Momentami nawet winiła Boga o takie ułożenie kolei losu. Nie widziała w tym głębszego sensu. Judyta była im wszystkim potrzebna tu - na ziemi. W głębi duszy dziewczyna nie wiedziała, jak będzie wyglądało życie jej rodziny, kiedy Judyty zabraknie. Bardzo boi się o swojego brata. Kajtek tylko na pozór jest twardy i dzielny. W głębi jednak siedzi w nim bardzo wrażliwy i podatny na ciosy człowiek. W dodatku los postanowił bardzo ciężko go doświadczyć. Czy chłopak poradzi sobie? Czas wszystko pokaże.***Już od paru dni nie potrafił znaleźć sobie miejsca. Miotał się między swoimi obawami, a poczuciem strachu, jakie w nim zagościło. Bał się tego, co niesie przyszłość. Pamiętał, iż lekarz kazał mieć nadzieję. Niestety on ją powoli tracił. Bacznie obserwował swoją narzeczoną. Widział, jak z każdym dniem jest coraz bledsza. Choroba wysysa z niej wszystkie siły witalne. Mężczyzna każdego dnia budzi się z obawą, iż może zdarzyć się coś złego. Jego dzień zaczynał się bardzo wcześnie. Nie wstając z łóżka obserwował śpiącą narzeczoną. Oddychała spokojnie, miarowo. Momentami przerwy między jednym oddechem, a drugim były dłuższe. Wówczas serce chłopaka biło szybciej. Ganił siebie za takie zachowanie. Nie chciał w ten sposób

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
monikam Linia koment
Dodany:2012-07-04 11:15:07, Ocena: 6.0
,,Marzę o tym, by zostać sławną pisarką."- uśmiechnęłam się, gdy przeczytałam to zdanie. Pisanie zarobkowe wcale nie jest lekkim chlebem:), ale marzenia są po to, by je realizować albo próbować realizować. Spodobał mi się ten wątek, być może jeszcze zerknę, jak będzie się rozwijał:)

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-07-04 14:12:06, Ocena: 6.0
Wszyscy muszą przebrnąć przez swoje problemy...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-07-04 17:03:48, Ocena: 6.0
Zapraszam Moniko :) Tak to jest, wszystkie wątki muszą być opisane :)
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-08-16 23:32:21, Ocena: 6.0
Zmiana nastroju i powrót do innych wątków:) świetnie

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów