Rozdziały 26-27 - OSTATNIE!!!
opowiadania >ROZDZIAŁ 26


- Nie rozumiem, po co to robisz? – zapytał zirytowany Drake.


Przez chwilę Kate patrzyła na jego piękne ciało przykryte tylko małym skrawkiem pościeli. Musiała przyznać, że ten widok był bardzo pociągający. Wciąż czuła dreszcze na wspomnienie kilku ostatnich dni, w ciągu których nawet na chwilę nie wychodzili z łóżka.


- To ja nie rozumiem, skąd to pytanie? Przecież z naszej dwójki to ty jesteś tym rozsądniejszym.


- A jaki to ma związek z tym, że chcesz iść pomagać tym ludziom? – zapytał coraz bardziej zdenerwowany Drake.


- Jak to? Po pierwsze, ci ludzie nam pomagają i nie narzucają się nam, więc chyba trzeba im się jakoś odwdzięczyć.


- Już to zrobiłem. Myślę, że kilkaset dolarów spokojnie im wystarczy. – odparł z ironią wampir.


- No właśnie, to ty im zapłaciłeś. Ja nie mam przy sobie nawet jednego dolara, więc chciałabym im podziękować w inny sposób. Chyba nie zapominasz o tym, że oni narażają dla nas życie?


- Po pierwsze, to są zwykli ludzie. Nic nie znaczą dla tych, którzy na nas polują. Nic im nie grozi. Po drugie, nie musisz im dziękować. Pamiętaj, że teraz wszystko, co jest moje, jest także i twoje. – odpowiedział Drake.


- Na wszystko masz odpowiedź. A co, jeśli tak nie chcę?


- Jak to?


- Nie chcę być na twoim utrzymaniu. Nie jesteśmy nawet zaręczeni. Tak nie wypada.


- Można to zmienić, jeśli chcesz. – powiedział Drake.


- To znaczy? – zdziwiła się Kate.


- Co ty na to, żeby wziąć ślub zaraz po tym, jak to wszystko się skończy?


- A czy to kiedykolwiek nastąpi? – zapytała Kate.


- Oczywiście, że tak. – zapewnił wampir. – Ale nie odpowiedziałaś na moje pytanie. Chciałabyś być moją żoną, czy nie?


- Czy to są oświadczyny?


- Nie mam pierścionka, ale… - odparł wstając, po chwili uklęknął na podłodze. - …kocham cię i chciałbym być z tobą zawsze. Wiem, że w ustach wampira może to zabrzmieć śmiesznie, ale w moim przypadku to naprawdę poważna sprawa. Jesteś pierwszą kobietą, ba, pierwszą osobą, którą obdarzyłem takimi uczuciami. Jestem szczęśliwy, że pojawiłaś się w moim życiu. Jesteś prawdziwym Aniołem, uratowałaś mnie. Kocham cię, mój Aniele.


Kate patrzyła na niego i nie wierzyła własnym uszom. Ten facet potrafił być romantyczny. Jednak musiała przyznać, że widok nagiego wampira wyznającego jej miłość bardzo ją bawił. Nigdy wcześniej nie czuła się tak, jak teraz. Ta chwila była magiczna i wydawało jej się, że nic nie może jej zepsuć. Jak bardzo się myliła. Już miała odpowiedzieć, gdy jej oczom ukazał się przerażający widok. Na marmurowej posadzce w starym, ogromnym zamku leżała związana Sharon. Była nieprzytomna, a jej serce było przebite drewnianym kołkiem. Na wielkim, obitym purpurową tkaniną tronie siedziała czarna postać przypominająca potwory, które zaatakowały ich wcześniej. Ten demom był jednak inny, o wiele silniejszy.


Kate upadła. W głowie pojawił się niewyobrażalny ból, jakby ktoś wbijał w nią gwoździe. Nagle świat zniknął w ciemnościach.

- Co się dzieje? Dlaczego to tak długo trwa? – zapytał zdenerwowany Drake patrząc, jak gospodyni, u której mieszkał podaje Kate środek przeciwbólowy. – Już dawno powinna się obudzić.


- Cierpliwości. Nie wiemy, co jej jest. Nie lepiej by było, gdyby trafiła do szpitala? – zapytała kobieta.


Drake nie wytrzymał. Świadomość, że Kate od trzech dni jest nieprzytomna dobijała go. Dlaczego zemdlała? Co się stało? Nagle poczuł narastającą w nim wściekłość. Zdenerwowany chwycił kobietę za ramię i z desperacją powiedział:


- Jeśli nie zrobisz czegoś, by odzyskała przytomność, to ty i twój mąż traficie nie do szpitala, ale prosto na cmentarz.


- Odejdź od niej! – usłyszał nagle za plecami.


Odwróciwszy się zobaczył w progu starego gospodarza z karabinem mierzącym w jego serce. Dureń, pomyślał Drake. Wydaje mu się, że ma szansę z wampirem. Drake jednym ruchem mógłby ich zabić. Jednak od nich zależało życie Kate. Nic innego się nie liczyło.


- Spokojnie. Po prostu jestem zdenerwowany. – powiedział Drake. – Nie można nic zrobić, żeby gorączka ustąpiła? Ona cierpi.


- Trzeba było o tym pomyśleć, zanim ją ugryzłeś. – skwitował mężczyzna.


- Nie zaatakowałem jej. – warknął wampir coraz bardziej zirytowany. – Czy wy na pewno zdajecie sobie sprawę, z kim macie do czynienia? – dodał ujawniając białe kły.


- Drake?


Słysząc cichy, ochrypły głos wampir odwrócił się i natychmiast podszedł do łóżka. Nawet w gorączce Kate wyglądała, jak anioł.


- Jestem, kochanie. – powiedział łagodnie.


- Moja głowa… Boli… Bardzo boli. – załkała Kate.


- Wytrzymaj. Zaraz przestanie. – odparł cicho Drake dotykając ustami jej czoła. Potem zwrócił się do małżeństwa. – możecie jej coś dać na uspokojenie?


- Nie. Nie chcę spać. Muszę ci coś powiedzieć.


- Cśś… Spokojnie, aniołku, nie denerwuj się. Powiesz mi to, jak wydobrzejesz. Teraz musisz odpocząć.


- Nie. – zaprotestowała Kate. – Chodzi o Sharon, to znaczy o twoją matkę. Miałam bardzo dziwny sen, dlatego tak długo się nie budziłam. Sharon jest w niebezpieczeństwie. Musisz jej pomóc.


-

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów