Zimowy Chłód
opowiadania >gdzie ją wywieźć, co powiedzieć Grubemu. Pojawił się Młody rzucając spodnie i bluzę oraz starą czapkę.
- Ale to za duże, to ubrania Grubego... - Tłumaczył niewyraźnie.
- Zamknij się, i znajdź jakiś pasek, albo sznurek.
- Alee po coo?
- Kurwa do spodni debilu! - Był wściekły, szybko ubrał dziewczynę, spodnie, bluzę, czapkę założył tak żeby nie było widać twarzy. Po kilku minutach wyjrzał na klatkę czy nikogo nie ma. Zachowywali się trochę głośno, więc jakiś sąsiad mógł być ciekawski...
- Nikogo nie ma, idziemy na dół, ty łap za nogi, ja za ramiona.
- Czysto na ulicy? - Pytał Radka przez telefon, ten rozejrzał się raz jeszcze dokładnie, ale nikogo nie było.
- Pusto...
 Szybko wyszli, Radek uchylił bagażnik i włożyli do niego ciało dziewczyny, po czym szybko weszli do auta.
- Kurwa! - Zaklął Maciek, pozostali w jednej chwili zapytali „co” robiąc przerażone oczy.
- Nie zamknąłem mieszkania, zaraz będę!
 Wrócił biegiem na górę, już chciał zamknąć mieszkanie, kiedy przypomniał sobie o resztce zielska na stolę. Pospiesznie je zawinął w kawałek kartki, zabrał zapalniczkę i fajki, schował wszystko do kieszeni. Zamknął drzwi, a klucz położył pod wycieraczkę, nie chciał zabierać go ze sobą, bo Gruby nie miałby jak wejść. Wystukał szybko smsa do niego, pisząc gdzie zostawił klucz i wyłączył telefon, w samochodzie kazał kumplom zrobić to samo, żeby nikt czasem nie dzwonił i nie przeszkadzał.

 Samochód zatrzymał się przed posterunkiem, z policyjnego radiowozu dwóch policjantów wyprowadzało pijanego mężczyznę. Nie stawiał oporu, poddawał się trzymającym go funkcjonariuszom. 
Wlekąc nogami zostawiał gdzieniegdzie ślady krwi, zakrwawione buty, spodnie jak koszula zostawiały wszędzie czerwone plamy. 
- Zmieńcie mundury chłopaki - Zwrócił się do nich kolega którego mijali wchodząc na posterunek. Mijając policjantów zlustrował wzrokiem podejrzanego, po czym podszedł do mojego samochodu i mnie wyprowadził. Nie chciał żebym widziała jak prowadzą tego człowieka, jednak z okna dojrzałam wszystko. Całą drogę śledziłam krwawe ślady biegnące do komisariatu. 
- Zaprowadź ją do psychologa - Powiedział do niego jakiś starszym stopniem inny policjant. Ja chciałam znaleźć się tylko w miejscu gdzie zapomniałabym o wszystkim.

 - I co teraz? - Pytał Radek patrząc na kolegów, Maciek siedząc na miejscu pasażera stukał w szybę, a Młody z tyłu obgryzał paznokcie i co chwila wypluwał kawałek.
- Myślę kurwa! A ty zostaw te paluchy! - Zwrócił się do chłopaka obdarzając go złowrogim spojrzeniem, ten wyjął palec z ust i oparł głową o szybę patrząc na zasypane śniegiem chodniki i ulicę.
- Musimy się pozbyć ciała... - Zaczął Maciek, zrobił pauzę aby do wszystkich ta wiadomość dotarła.
- Nie możemy zostawić jej byle gdzie, trzeba usunąć ją tak żeby nikt jej nie znalazł.
- Więc co proponujesz? - Pytał Radek, przenosząc spojrzenie z Maćka na Młodego.
- Utopimy ją...
- Co?! - Wyrwał się Radek.
- Przecież wszędzie jest lód... - Kontynuował.
- Dlatego będą potrzebne narzędzia, jakiś sznur, siekiera, szpadel, jakieś obciążenie i trochę benzyny...
- Benzyna? - Zapytał zaskoczony Radek, robiąc zdziwioną minę.
- I skąd to wszystko weźmiemy niby?
- Mój brat... - Nieśmiało rozpoczął chłopak z tyłu.
- On będzie miał te... narzędzia...
- I co pójdziemy i powiemy mu żeby nam pożyczył bo chcemy utopić dziewczynę którą...
- Zamknij się! - Przerwał Maciek.
- Daj mu dokończyć!
- Mój brat, na pewno ma szpadel czy sznur... Jego teraz nie ma, z żoną wyjechał do Zakopanego, a ja mam w domu kluczę do jego chaty i garażu...
- To jedziemy! - Stwierdził Maciek.

 - Zjadła coś, albo coś powiedziała? - Pytał wysoki policjant psychologa który siedział przy mnie. Od kilku godzin kręcili się wokół mnie różni ludzie, pytali czy chcę herbaty albo soku, nie chciałam nic, tylko żeby dali mi spokój! Położyłam nogi na krześle i wtuliłam twarz w kolana, nie miałam ochoty na nich wszystkich patrzeć! Wiem że się martwili, chcieli pomóc... Nic nie mogli zrobić!
- Julia ci na imię tak? - Zapytał policjant, podchodząc do mnie. Położył mi rękę na głowie chcąc ją pogłaskać, lecz wyszedł z tego tylko mechaniczny gest. 
- Słuchaj mała... Wiem że nie jest ci łatwo, i nigdy może już nie będzie... „Co ty możesz wiedzieć!” pomyślałam... 
- Raz.... - Wykrztusiłam przez łzy.
- Raz? - Powtórzył niepewnie zerkając na psychologa, ten wzruszył ramionami i usiadł naprzeciw mnie. Jeśli nic nie powiem to nie dadzą mi spokoju, usiadłam więc prosto, opuściłam nogi na ziemię, otarłam łzy w rękaw. Psycholog natychmiast wyszperał chusteczkę, skorzystałam z niej.
- Powiem...powiem raz i więcej nigdy już o tym nie wspomnę! - Krzyknęłam ostatnie słowo, aż policjant wzdrygnął się na jego głośne brzmienie. Widziałam jak wyciągnął telefon komórkowy i włączył nagrywanie, zrobił to niepewnie jakby obawiał się że przestanę mówić. Kiwnął głową, że mogę zacząć.


 - Sznur jest - Rzekł Maciek zdejmując go ze ściany i wręczając Radkowi, kazał zanieść go do samochodu. Rozglądał się dalej i zauważył siekierę którą dał Młodemu, ten już trzymał w ręce szpadel.
- Dobra zanieś do samochodu - Zwrócił się do nastolatka, odwracając od niego wzrok i przenosząc na piłę spalinową ustawioną na jednej z dolnych półek.
- Piła.. piła... Musi być do niej jakieś paliwo... - Mówił na głos, gdy w tej samej chwili wszedł do garażu Radek , słysząc słowa kolegi również zaczął rozglądać się za jakąś butelką bądź kanistrem.
- Tu jest paliwo, ale mało tego - Uniósł do góry litrową butlę z ciemnym płynem na dnie.
-Wystarczy - Skwitował.
- Jeszcze tylko coś do obciążeniaa... - Mówił i wypatrywał czegoś po całym garażu, aczkolwiek niczego ciężkiego nie było, tylko różnego rodzaju narzędzia, jakieś stare klamoty.
- Za garażem jest kilka pustaków... - Odezwał się Młody stając w drzwiach.
- Pustaki... Mogą być.... Weźmiemy po jednym...
 Nie było to takie proste, gdyż przymarzłe do ziemi nie chciały ruszyć się z miejsca, ale kilka mocnych kopniaków wystarczyło by zwolnić trzymający lód. Każdy z chłopaków wziął po jednym , układając je na tylnym siedzeniu auta. Tylko Radek był niespecjalnie zadowolony widząc jaki brud, resztki śniegu i piachu zostają na siedzeniach. Koniec końców wolał wyczyścić samochód niż iść do więzienia.
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów