OGRODNICZKA
opowiadania >o zachowanie wszelkich pozorów spokoju. Nie może Ci drżeć głos, musisz zapanować nad poceniem się rąk czy jąkaniem. Ewentualne zmieszanie najlepiej pokryj czarującym uśmiechem i lekkim pocałunkiem w usta.


Ściemniaj prosto w oczy i panuj nad gestykulacją. Tym, co może Cię zdradzić jest na pewno spojrzenie. Kiedy ściemniamy , mamy tendencję do patrzenia wysoko w prawo, ponieważ wykorzystujemy wtedy twórcze myślenie, za które odpowiedzialna jest prawa półkula. Dlatego musisz kontrolować ten odruch, a także nie uciekaj wzrokiem od partnera. Co ciekawe, objawem konfabulowania jest również pocieranie palcem nosa i dotykanie twarzy rękoma, zwłaszcza okolic oczu. Są to zatem gesty, na jakie musisz uważać Ogrodniczko


Półściemy … Najlepszym punktem wyjścia do skutecznej ściemy partnera jest oparcie wszystkiego na jakiejś sytuacji, która rzeczywiście miała miejsce. W ten sposób zyskujesz gruntowne podstawy dla małych przeróbek prawdziwego przebiegu zdarzeń. Niekoniecznie też musisz od razu ściemniać , czasami wystarczy przemilczeć kilka istotnych okoliczności, aby ocena danego zdarzenia była zupełnie inna.


Im prościej, tym bardziej wiarygodnie. Aby nasza opowieść brzmiała dla partnera wiarygodnie, ważne żebyś nie starała się zmyślać zbyt wielu szczegółów. W zawikłanej historii bardzo łatwo będzie się pogubić, a wtedy wpadka murowana. Lepiej maksymalnie uprościć wersję wydarzeń, a także nie wymyślać jakiś niestworzonych okoliczności. Wszystko musi brzmieć wiarygodnie i zwyczajnie.


Dobre alibi. Jeśli zamierzasz opowiedzieć partnerowi sytuację, w której występują jakieś inne osoby, koniecznie musisz je o tym uprzedzić. Nie wystarczy powiedzieć: „Byłam u Ogrodniczki Kapuścińskiej ” lub „byłam u siostry bo akurat miała zbiory ziemniaczków -możesz zapytać Ogrodniczki Sałatniczki ”. Być może ktoś będzie musiał później potwierdzić przebieg całego zdarzenia, dlatego lepiej na zapas się zabezpieczyć.


-Czy rozumiesz Ogrodniczko?- zapytała Mrówka Poligamka - Ogrodniczka pokiwała ze zdumienia głową. Oddech jej wrócił do normy.


-to dobrze Ogrodniczko – rzekła Mrówka Kołomyjka


I nagle czar prysnął. Wszystko wróciło na swoje miejsce .Serial trwał jakby nic się nie zdarzyło.


Ogrodniczko teraz już pewna swoich możliwości, zabezpieczona świetnymi poradami postanowiła poinformować o swoim zainteresowaniu nie tylko nr 2 ale i nr 3.


MARZENIA
Po dziwnym pojawieniu się Mrówki Kołomyjki , Ogrodniczka była pełna energii do działania, Wiedziała już jak ma się poruszać w gęstwinie Królewiczych znajomości.


Skakała , biegała z swoim nieodłącznym aparatem fotograficznym , którym utrwalała wegetacje swoich płodów rolnych. po ogrodach i grządkach. Radość i ogromny entuzjazm a zarazem parcie do działania było jak magnez i przyciągało ją do działania. jak nigdy dotąd.Wiedziała , że ma na kogo liczyć, Mrówka Poligamka - tak czarowna, była jej wzorcem i najlepszym kumplem , kumpelą., przyjacielem, przyjaciółką,


W podskokach a właściwie w powietrzu między kolejnym zetknięciami z ziemią ułożyła nawet wierszyk.

Jestem sobie Ogrodniczka


Szukam swego Królewiczka


Latam w necie tu i tam


Nie wiem komu siebie dam.Jak na razie , kombinuje


A Mróweczka dopinguje


Moja dobra psycholożka


Nie pozwoli dać mi koszkaTrala lala – lala trala


Klaskam dłońmi jak ta lala


Kółko zrobię wśród pietruszek


I na łowy dziś wyruszę.
Wszystkie okoliczne, zwierzaki leśne i polne, te duże i te małe , te kanciaste i koliste były zdumione jej zmianą zachowania. Nie poznawały jej , a przecież dzień w dzień ją spotykały.


Od kiedy Ogrodniczka lubi poezje? A do tego śpiewaną? Stawiały sobie pytanie, przecież zawsze na dźwięk czegoś rymowanego dostawała obsesyjnej gorączki i epilepsji.a podczas takiego ataku nikt nie mógł podejść ani spojrzeć na Ogrodniczkę. Wolała proste rozwiązania .Najlepiej przeliczane na tutejszą walutę. A poezja , przecież to rzecz niewymierna. Po za tym nie cierpiała żadnej dziedziny sztuki no może oprócz teatru, gdzie udawać można wszystko i wszystkich. , choć wyznawała zasadę i trzymała się tego , że do teatru pójdzie nie z byle łachudrą , ale jeśli już to z znającym się na sztuce teatralnej w szczególności prowincjonalnej. Królewiczem„ Podjechać pod TEATR czarnym rumakiem hmmmmmmmm, schody , schody , schody, wielkie drzwi, holl , fuaje gdzie mogłaby zabłysnąć jak super nowa swoim blaskiem podczas antraktu Ona w pięknej sukni jednego z najwybitniejszych projektantów Giunianienio Dioraniniego .w wysokich szpilkach jak wyrośnięta marcheweczka, Królewicz w swoim smokingu od Dolceanego Gabunianininiego . Oczy innych Ogrodniczek i Królewiczów połykają ich każdy ruch , krok , słowo, Ona płynie razem z Nim jak dopiero co położonym lodzie. Sala pełna widowni, scena , aktorzy aktorki. I co tam treść co tam fabuła , co tam dramat czy komedia , Ona i On . A potem przy wieczornej lampce napoju z świeżych malin przytuleni rozważają i dyskutuja na wielkością sztuki , akcją , grą aktorską , reżyserią , fabuła, wpatrzeni w złote rybki pływające za szklaną taflą akwarium. Królewicz imponuje jej znajomością branży . Wiedza jego przewyższa informacje zawarte w leksykonie www. teatro - plotuś .com. A poźniej znikają w alkowie by oddać się naturze” . Ach marzenia , marzenia.


Pełna optymizmu i pozytywnego nastawienia do życia Ogrodniczka wytypowała dwóch nowych Królewiczów.


Plan zakładał niezależne spotkania z dwoma . Oczywiście nie w tym samym czasie. To by się porobiło. Nawet nie w tym samym dniu,

- [1] [2] [3] [4] [5] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
jablkowa Linia koment
Dodany:2014-04-12 10:48:57, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów