Pro publico bono
opowiadania >
Aforyzm: szybka, krótka i lekka myśl trafiająca w delikatne sedno, pardon - serce, równocześnie powinna pasować do różnych sytuacji życiowych, dodam jeszcze z ogromnym poczuciem smutku: wyżej wymieniona forma wypowiedzi zawsze posiada charakter uniwersalny, dokładnie - aktualny.

A posłuszeństwo, rozkazy i dyscyplina powinna obowiązywać wśród ludzi nieświadomych, emocjonalnych i nieoduczonych, również: bez jakichkolwiek poglądów filozoficznych, gospodarczych i politycznych - wyżej wymienione jednostki po prostu nie posiadają we własnym organizmie naturalnej iskierki zdrowego buntu.

Po prostu nikt nie ma żadnego prawa wmawiać mojej skromnej osobie: to i to i to dla ciebie będzie dobre - czekaj! Uwaga: sam najlepiej wiem czego potrzebuję, dokładnie - niewiasty, zmiany otoczenia i spokoju - dalej będziecie utrudniać mi życiowe plany!?

I nigdy w życiu nie spotkałam człowieka tak bardzo miłego, wrażliwego i dobrego: naprawdę uwielbiałam jego przyjemne towarzystwo - rzekła zakochana wódka.

A gdybyście naprawdę byli zainteresowani moją skromną osobą - zauważylibyście wtedy z całą dokładnością, że nadal jestem wielkim okazem zdrowia na ciele, umyśle i duszy: reszta dawno temu została zniszczona, obgadana, zagłodzona, rozpita, wykorzystana, ogłupiona, poniżona, otruta, rozmodlona i zabita: zakłady więzienne, szpitale psychiatryczne i domy starców są przepełnione romantycznymi bohaterami!

I nigdy w życiu nie bądźcie pewni własnej siły psychicznej, duchowej i fizycznej: wielu z was po prostu dostanie wściekłego obłędu, wewnętrznej degradacji i zniekształcenia cielesnego, naprawdę jesteście wyjątkowo słabi - bezwzględny stres nie posiada jakiejkolwiek litości dla zakulisowych tchórzy, pijawek i gnid!

W istocie prymitywna, emocjonalna i bezmyślna wiara tworzy neurotyków, natomiast starożytna filozofia - mędrców.

A podobno pieniądze ładnie pachną? Bierzcie i bierzcie i bierzecie! I zostawcie mnie w świętym spokoju: nie potrzebuję śmierdzącego, jakby inaczej - sumienia!

I nawet mogę zawrzeć umowę społeczną, oczywiście: całkowicie na moich warunkach - niech po prostu duża większość zrezygnuje na miesiąc z telefonu, internetu i telewizora, wtedy: dobrowolnie przyjmę zasady gry konkurencyjnej, słowem - uznam wpływy, znajomości i układy.

A oto metoda na kompletnego wariata: wyprowadzenie z równowagi psychicznej człowieka całkowicie opanowanego - doprowadzenie do wściekłego szału, potem - prowokować, prowokować i prowokować do szczytu możliwości!

Tak więc zdrowe umysły są po prostu jak rozgrzana lawa, natomiast bardzo chore - ostygłe.

I zawsze należy szanować zdegradowane, obłąkane i stwardniałe umysły - inaczej one zrobią spustoszenie w twoim ciele, inteligencji i duchu, oczywiście - mówię bez jakiejkolwiek niepotrzebnej ironii...

Zapewniam: nie warto rozmawiać o życiu, życiu i życiu - życiem należy żyć, żyć i żyć!

A kiedy dziewczynie proponuję rozmowę o filozofii - wystawia piękny tyłeczek, oczywiście: ignoruję - zostałbym po prostu nazwany zboczeńcem za bardzo delikatny klaps, słowem: nie warto marnować zdrowia, wolny czas i rozumu na ciało, umysł i duszę niewiast.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów