Pro publico bono
opowiadania >
A oto metoda rozbierania na pierwsze czynniki poczucia wartości intelektualnej, czyli - obniżanie poziomu erudycyjnego, empatycznego i elokwentnego - po pierwsze: nie używaj długich tytułów; po drugie: nie używaj maksym łacińskich; po trzecie: nie używaj trudnych słów; po czwarte: zrezygnuj z dużych liter; po piąte: zrezygnuj z oryginalnej interpunkcji; po szóste: nie używaj nowatorskich środków, pardon - zrezygnuj po prostu z nowatorskich środków stylistycznych, słowem: zapomnij raz na zawsze o pisaniu prozy poetyckiej, tylko - bardzo ciężko pracuj, ulegle płać podatki, słuchaj starszych ludzi, kupuj prezenty kobietom i cicho siedź na gołej, gołej i gołej dupie!

Pytanie natomiast brzmi: czy dotarło wreszcie do wyjątkowo pełnej świadomości, że od dawna, dawna i dawna temu, temu i temu nie jestem żadnym dzieckiem? Jeśli natomiast nie: czytajcie wszystko od dokładnego początku, początku i początku - po prostu na głupi opak, opak i opak!

I po raz kolejny muszę powtórzyć: zawsze należy unikać ludzi, którzy proponują jakąkolwiek pomoc - oni tak naprawdę szukają bezbronnej ofiary w celu bezwzględnego wykorzystania w sensie finansowym, duchowym, intelektualnym, seksualnym i materialnym, potem: delikatne - przejęcie całkowitej kontroli nad życiem niewinnego człowieka.

A poprzez słuch bardzo łatwo stosować wobec człowieka psychomanipulację podprogową, czyli - wykorzystywać w niecnym celu pełną, jakby inaczej - nieświadomość!

Zapewniam: nie warto konkurować z płcią piękną, miłą i ładną - inaczej po prostu zostaniesz zmuszony honorować okrutne zasady zakulisowych intryg: plotki, oskarżenia i prowokacje, również - świadomą manifestację seksualną w celu złapania normalnego, silnego i zdrowego człowieka w głęboką pułapkę bez jakiegokolwiek wyjścia do końca życia na tym piekielnym padole ziemskim.

Ten ton to ten don i ten ton to ten don i ten ton to ten don?

I wszystko próbowałem jakoś powiedzieć dziesięć lat temu, czyli - dekadę, jednak - bezwzględnie niszczono mój zdrowy bunt w głębokim zarodku intelektualnym, również: blokowano możliwość wypowiedzi własnego zdania z użyciem racjonalnej argumentacji - logiki, także - ignorowano, proszę: macie więc teraz za swoje grzechy, błędy i winy!

Zapewniam: nie odejdą pod jakąkolwiek presją, również - nie z własnej woli, tym bardziej nie mam żadnego zamiaru uciekać, słowem: cierpliwie poczekam jak system wyrzuci na warszawski bruk człowieka dobrego, niesłyszącego i uczciwego, jasne - dojdzie wtedy do całkowitej kompromitacji: proszę łaskawie pamiętać o nadchodzących wyborach samorządowych.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów