Billy 1
opowiadania >Leżąc na łóżku i gapiąc się z telewizor stwierdziła ,że ludzie doznają w życiu za dużo rozczarowań. Nawet najmniejsza niezgodnośc z ich marzeniami ,planami potrafi wprowadzic w depresję. Najlepszym na to przykładem była jej reakcja na wiadomośc ,że w małym sklepiku nie daleko jej domu, nie ma ulubionego smaku lodów. Jak to nie ma ? przecież zawsze były. Nie doszła dostawa. To na pewno przez te nasze drogi. A policjanci się dziwią dlaczego tak wielu kierowców siada po pijaku za kierownicą. Tylko w takim stanie jest się wyminąc te dziury ,a nawet jeśli się tego nie zrobi , to po kilku kieliszkach wódki małe turbulencje nie stanowią większego problemu. A kolej ? też mi pocieszenie. Gdyby lody miały dojechac pociągiem ,przez te wszystkie opóźnienia stopiły by się przy pierwszej stacji. Tak, zdecydowanie za dużo rozczarowań. Wepchnęła kolejną łychę lodów do buzi.


- W jakim państwie europejskim oprócz Austrii leży Tyrol ? – zapytał przystojny prezenter siedzącego naprzeciwko wystraszonego zawodnika.


- Ale trudne. Oczywiście ,że to Niemcy – prychnęła wyciągając się na łóżku. Zawodnik poprawił okulary na nosie. Bawili ją ludzie w okularach tym nawykiem. Używali go w sytuacjach , w których chcieli zapewnic kogoś albo samego siebie o swojej racji. Jakby samo ułożenie okularów na nosie czyniło ich inteligentnymi. Jako posiadaczka bardzo dobrego wzroku i osoba , która w szkole podstawowej była jednym z tych dzieciaków , które w okrutny sposób wyśmiewało się z ,,okularników” , była w sposób zupełnie naturalny uprzedzona do osób patrzących na świat przez grube szkła.


- Wiele osób uważa ,że są to Niemcy ,ale są jak najbardziej w błędzie. Moja odpowiedź to Włochy – powiedział i wyprostował się na fotelu.


- Powiem Ci mój drogi ,że ….- przeciągał prowadzący , wyszczerzając w uśmiechu olśniewająco, białe zęby.


- Że jesteś 40-letnim prawiczkiem pierdołom – dodała cicho Billy poprawiając poduszkę.


- Że masz na swoim koncie 250 tysięcy ! Brawo! – zawołał mężczyzna w tle oklasków i okrzyków. Zawodnik poprawił się na fotelu i nieznacznie uśmiechnął. Mało entuzjastyczna reakcja.


- Co?! – zawołała oburzona Billy- Jakie Włochy? Już zupełnie ich w tej telewizji popiep… - nagle zadzwonił dzwonek do drzwi. Kobieta szybko wstała bo od 40 minut czekała na dostawcę pizzy. Sięgnęła po zielony portfel z imitacją wężowej skóry , który dostała na gwiazdkę od cioci Beck i podbiegła do drzwi. Otwierając grzebała w portmonetce w celu wydobycia 20 dolarów.


- Momencik dobrze… - powiedziała nie podnosząc wzroku na mężczyznę – Proszę- powiedziała wyciągając rękę z pieniędzmi. Dopiero teraz zorjętowała się ,że to wcale nie dostawca pizzy.


- Witaj Billy – przywitał ją stojąc w drzwiach jak zwykle z nonszalancją ,która w niewyjaśniony sposób przyprawiała ją o dreszcze.


- Heeej… - odpowiedziała bez większego przekonania. Stała przed miłością swojego życia ubrana w pidżamę w małpki, włochate kapcie i z maseczką nawilżającą o niezbyt przyjemnym zapachu na twarzy. Przybliżył twarz do jej policzka i wciągnął powietrze nosem.


- Bill , nie mam pojęcia co to za maź i kto ci to zrobił ,ale radze to zetrzec zanim wypali dziurę – uśmiechnął się poczym ominął ją , przeciskając się przez niewielką szparę w drzwiach kocim ruchem. Kobieta przez chwilę wpatrywała się w klatkę schodową. Wzięła kilka głębokich wdechów i zamknęła drzwi. On zdążył się już rozgościć. Usiadł na kanapie obok otwartego pudełka lodów i ściągnął płaszcz.


- Ekhem.. – Billy odchrząknęła ,by nadać swemu głosu poważny ton – Mogę wiedzieć czym zasłużyłam sobie na tę wizytę? – spytała podchodząc do sofy.


- Czy jak powiem ,że po prostu przechodziłem zorientujesz się ,że kłamię?


Dlaczego on to robi? – myślała w duchu Billy. Przychodzi tu jak gdyby nigdy nic, uśmiecha się w ,,ten” sposób, trzepocząc swoimi rzęskami. Dobrze wie jak na nią działa. Mimo ,iż była świadoma ,że być może jest 11 kobietą którą tego wieczoru odwiedza nie mogła się powstrzymać od poflirtowania z nim.


- Zorientuje się ,że masz bardzo kiepską i mało oryginalną bajerę – powiedziała próbując w ten sam sposób zamachać powiekami. Zamiast tego rzęsy skleiły się przez maseczkę – Auć.. – jęknęła ,próbując niezgrabnie je rozkleić.


- Pomogę ci.. – powiedział. Po szybkości z jaką wstał z kanapy widać było ,że tylko czekał na taką okazję.


- Naprawdę nie trzeba…- pokręciła głową Billy. Pomoc może i owszem by się przydała, jednak za żadne skarby nie chciała by zbliżył się do niej ,a już tym bardziej jej dotknął. Wiedziała ,że wówczas nie będzie siebie kontrolować – Poradzę sobie z tym. Każdy ma inny talent ,moim jest rozklejanie rzęs ,to naprawdę…- ucięła. Chwycił jej nadgarstki i delikatnie odsunął od twarzy. Nie protestowała. Lekko ułożył dłonie przy oku i z gracją rozkleił rzęsy.


- Voila! –powiedział nie odsuwając się od niej ,ani na milimetr. Spojrzał na swoje dłonie ubrudzone maseczką – To naprawdę świństwo Rowshaw… - uśmiechnął się patrząc jej w oczy. Mówił do niej po nazwisku kiedy napięcie między nimi wzrastało, a droga do sypialni stawała się coraz krótsza. Dotknął jej włosów. Billy ucieszyła się w duchu ,że umyła je dzisiaj. Jeszcze pół godziny temu stwierdziła ,że zrobi to rano. Niech żyje damska intuicja!


Przysunął się bliżej niej i wtulił twarz w jej włosy.


- Wspomniałem jak bardzo kręci mnie twoja pidżamka? – szepnął, rozwiązując pasek jej szlafroka. Billy roześmiała się ciszo spoglądając na wesołe małpki z bananami , widniejące na materiale.


-Nie wiedziałam ,że taki z ciebie fetyszysta – powiedziała cicho zarzucając mu ręce na szyj i lekko przyciągając do siebie. Czuła ,że będzie tego jutro żałować.


- O tak.. Żebyś widziała w czym sam śpię – zamruczał ,a jego ręce powędrowały pod jej pidżamę. Czuła jego ciepły oddech ,ich usta były niebezpiecznie blisko. Wiedziała ,że on tak samo jak ona lubi to ryzyko.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 18:28:14, Ocena: Brak oceny
podoba mi się, pozdrawiam, alis
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów