Tajemnica Melanie cz.12
opowiadania >
Rozdział 12


- Trzymaj się! – krzyknął mi w myślach smok.


Przycisnęłam się do niego i splotłam ręce pod jego szyją. Wiatr huczał mi w uszach i robiło się coraz zimniej. Niebo przykryły ciemne chmury i powoli z nieba zaczęły spadać pojedyncze krople deszczu.


W pewnej chwili z Shade, zmienił kierunek lotu i leciał w dół.


- Shade, co robisz ?! – nie odpowiedział mi. – Shade!


Nie działały na niego moje słowa, ani to, że obkładałam go pięściami po głowie. Zlatywał coraz szybciej, a u mnie serce biło jak oszalałe. Zbliżał się coraz bardziej do ziemi. Zabije nas! Krzyczałam w duchu.


Dzieliło nas kilka metrów od ziemi, w oczekiwaniu na upadek zamknęłam oczy. Ale nic nie poczułam, wszystko tak nagle ucichło. Czy ja umarłam?


- Melanie – ktoś mnie szturchnął, otworzyłam oczy i zobaczyłam przed sobą Moe. Ale czy to na pewno był on?


Zeszłam ze smoka i odsunęłam się od Księcia. Nie byłam już tak bardzo przerażona, uspokajałam się powoli.


Rozejrzałam się wokół siebie, byliśmy na tyłach zamku. Para królewska przyglądałam na się z najwyższego tarasu, a wszyscy inni zajmowali się pracą w ogrodach, ukradkiem na nas spoglądając.


Pochwyciłam wzrok Moe na kilka sekund, a potem pobiegłam ile sił w nogach w stronę złotej wierzby.


- Melanie? – zawołał chłopak – Melanie!


Słyszałam jak za mną biegnie, ale z trudnością mnie doganiał. Zapewne szybkość to kolejna cecha w nas, o której się właśnie dowiedziałam. Dobiegłam na plac, przepychałam się między ludźmi, by jak najszybciej znaleźć się w domu. Przeskoczyłam przez wodę wokół wierzby i w tym samym momencie znalazł się przede mną Moe.


- Melanie, co się stało? – przytrzymał mnie, bo chciałam go wyminąć.


Strąciłam jego dłoń z ramienia, wyminęłam go i podeszłam do wierzby. Dziura w niej ukazywała mój pokój.


- Melanie… - usłyszałam w swoich myślach, jak wypowiada moje imię.


- Moe.. twoje milczenie powoli mnie przerasta. Ale podam Ci jedno imię, a o tej osobie chyba mogłeś mi powiedzieć. – spojrzałam mu w oczy i wypowiedziałam to głośno i wyraźnie – Zoe..


Przeszłam przez Wierzbę, lądując na podłodze w pokoju. Obraz w zwierciadle zniknął. Ostatnią rzeczą jaką ujrzałam było smutne spojrzenie Księcia. A potem usłyszałam tylko jego ciche przepraszam.


***


- Czemu nic jej nie powiedziałeś! – usłyszałam czyjś krzyk.


- Przepraszam… - to był Moe, wszędzie poznam jego głos.


- Czy ty wiesz, co by się stało gdyby ją złapali?! A gdyby ją zabili?! Ona jest naszą ostatnią nadzieją Moe, rozumiesz mnie?!


- Tak.. – i wtedy go ujrzałam. Stał z opuszczoną głową przy oknie, a za nim padał deszcz. Na tronie siedział Król Edgar, oprócz nich nikogo nie było w sali.


- Musisz zrobić wszystko co w twojej mocy, by odbudować jej zaufanie wobec Ciebie. Trzeba ją przygotować na wszystko co możliwe, że się stanie. I najważniejsze nie możesz mieć przed nią żadnych tajemnic, dobrze?


- Tak ojcze.. – wypowiedział to z wielkim szacunkiem, widać, że szanował go i cenił każde jego słowa.


Po chwili wszystko się rozmazało i otworzyłam oczy. Znowu to samo, sen który jest rzeczywistością.


Niebo przykryły chmury, z których lał się deszcz. Na zegarze wybiła ósma i było tak jakoś cicho. Wstałam z łóżka i zeszłam na dół. Wszystko wyglądało tak samo, telewizor grał, na stole stał talerz z jedzeniem i rodzina nadal nie przyjechała. Może to nawet dobrze.


Wyłączyłam telewizor, posprzątałam na stole i wróciłam do pokoju. Usiadłam na łóżku i patrzyłam w ścianę.


Było ciemno, cicho i w powietrzu unosił się dziwny zapach spalenizny. Nagle coś mnie oślepiło, do sali wpadło kilkanaście osób. Gdy otworzyłam oczy, stałam w okrągłym pomieszczeniu bez okien. Na ścianach wisiały pochodnie i obrazy mężczyzn z brodami. Co mnie szczególnie nie zdziwiło, ponieważ wokół mnie siedziało ponad pięćdziesięciu takich samych ludzi. Pomyłka, prawie takich samych. Tylko dwóch się wyróżniało. Jeden z nich wielki, dobrze zbudowany, z koroną na głowie, a ten drugi.. to był Zoe.


- Drodzy Panowie, zebraliśmy się tu, by omówić bardzo ważną sprawę. – Powiedział głośno, zachrypniętym głosem. I w tej chwili uświadomiłam coś sobie, to właśnie on był tą osobą, która kiedyś mnie goniła w lesie i to on chce mnie zabić! – Jak już zostaliście poinformowani, przez mojego syna – spojrzał na Zoe – Wróciła do naszego świata bogini. Ale kilka rzeczy się zmieniło, nie jest tak doświadczona jak poprzednia Starsza Bogini Ronna. Jest młoda i nic nie wie o naszym świecie, nie zna żadnych zaklęć. Co jest dla nas wielkim plusem, ale najgorsze jest to, że się spóźniliśmy. Nie zdołaliśmy jej przekonać by nam pomogła, w zniszczeniu, Królestwa mojego brata. Jego synalek przekabacił ja na ich stronę i namieszał w głowie. Więc drodzy panowie, mamy trochę czasu, by przygotować się do wielkiej bitwy. – wszystko się rozmazał, kolory zaczęły wirować mi przed oczami, ale po chwili ukazał mi się inny obraz.


Była to ta sama sala, ale byli w niej tylko Zoe i Król.


- Rozumiesz co masz zrobić? – spytał się ojciec.


- Tak – Zoe spojrzał mu prosto w oczy, z lekkim wahaniem. – Ale nie wiem czy to się uda. Ojcze, ona jest inna wyczułem w niej bardzo silną moc.


- To nie ma nic do rzeczy! – ryknął na syna – Masz wykonać swoje zadanie tak żeby Ci się powiodło!


Oczy zaszły mi mgłą, po chwili znowu znalazłam się u siebie w pokoju. Było mi gorąco, czułam się zmęczona. Ale wiedziałam, że musze się pospieszyć, nie mogę pozwolić na to, co planują.


- Moe.. – powiedziałam w myślach.


Tak. On właśnie był mi teraz potrzebny!


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 16:09:55, Ocena: 6.0
ciekawe
kasia11091996 Linia koment
Dodany:2011-01-08 13:51:39, Ocena: 6.0
Czekam na dalsze częsci! Błagam, pisz dalej!

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów