Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
Po raz kolejny muszę powtórzyć: cierpliwie czekam na kobietę dojrzałą, odpowiedzialną i mądrą, która z otwartym sercem przyjmie moją osobę w bardzo skromne progi - jestem całkowicie niezależny finansowo, intelektualnie, duchowo, materialnie i seksualnie. Dodam przy okazji, że byt mam zapewniony do końca życia - bardzo chętnie podzielę się jednym procentem mojej duszy. I proszę nie robić żadnych głupich podchodów, intryg i wywiadów - po prostu na takie rzeczy jestem bardzo odporny. Równocześnie podaję namiary: waga - sześćdziesiąt sześć kilogramów, wzrost - sto siedemdziesiąt trzy metry, wiek - trzydzieści cztery lata, znak - lew, herb - topór.

Zaprawdę, powiadam wam z całego serca, w żadnym wypadku nie wezmę odpowiedzialności za to, czego tak naprawdę nie zrobiłem, a tym bardziej - wasza głupota, bezmyślność i zaślepienie nie będzie moim ciężarem. Musicie najpierw słuchać z ogromną uwagą, a nie robić na odwrót - tworzyć bezsensowne problemy, aby potem je przerzucać na moje barki. Zaprawdę, powiadam wam z całego serca, nie pozwolę po raz trzeci, abyście ubezwłasnowolnili moje życie - nie przychodźcie już nigdy więcej do mnie z problemami, które całkowicie przewidziałem, a także - ostrzegałem przed nimi kilkanaście razy.

Tak więc kłopoty finansowe, podejmowane decyzje i problemy zdrowotne nie są w żadnym wypadku prywatną sprawą danej osoby - one przecież wpływają na życie najbliższego otoczenia społecznego - zaczynając od rodziny.

Człowieku, nigdy nie przyznawaj się do wymuszonej winy - potem wszystko będziesz musiał z ogromną pokorą naprawiać.

Wiadomo przecież doskonale, że duża większość ludzi zrobi wszystko dla pieniędzy, natomiast honorowa mniejszość - będzie się kierowała w pierwszej kolejności wyznawanym zasadom.

Człowiek mądry planuje podstawowy byt z ogromnym wyprzedzeniem - patrząc przy okazji na własne możliwości finansowe, a dopiero potem - realizuje ambicje twórcze.

A kiedy niewinne dziecko zapyta: mamusiu, dlaczego zabili mi tatusia? Zawsze odpowiadaj: walczył o twoje życie...

Jeśli człowiek jest pewny na sto procent, że niedługo zginie nie z własnej woli, to już dużo lepiej na polu walki, a nie - z ogromną pokorą na kolanach.

Wbrew pozorom, potrafię doskonale rozmawiać, a także - cierpliwie słuchać, tylko najpierw z góry trzeba ustalić temat rozmowy, a nie w sposób emocjonalny narzucać swój punkt widzenia.

A oto kompletnie bezsensowna powtarzalność: pułapki ciągle tkwią w niewidocznych szczegółach, uważaj więc człowieku - bardzo łatwo wpaść na całe życie.

Tak więc zostały mi już dwa wybory w życiu: medytacja duchowa w przydomowym ogrodzie, a także - bezlitosna walka o przetrwanie na tym padole ziemskim.

I nigdy nie baw się w subtelne delikatności erotyczne - w ten oto niewinny sposób oddajesz inicjatywę kobiecie: bądź całkowicie pewny - od aluzji, sugestii i presji po prostu przestaniesz całkowicie myśleć i kompletnie zwariujesz, lepiej wykładaj od razu - kawę na ławę!

A oto Polska Telewizja Narodowa (PTN HD) - składająca się przede wszystkim z rzetelnych informacji międzynarodowych (IM), krajowych (IK) i regionalnych (IR), a także z filmów fabularnych (FF), dokumentalnych (FD) i rysunkowych (FR), oczywiście - jak najbardziej od A do Z (bez zbędnych pierdół: reklam, telenoweli i seriali).

Natomiast w sprawie polityki międzynarodowej: zapewniam z całą stanowczością, że mój kraj będzie głównym epicentrum - światowej działalności. I w ramach Polskich Spraw Narodowych będą funkcjonowały trzy potężne organizacje (po odpowiednich reformach): Grupa Wyszehradzka, Instytut Wschodni i Trójkąt Weimarski. Nie będzie tak jak teraz, że narodowe interesy są prowadzone pod kątem obcych wpływów: Unii Europejskiej, Paktu Północnoatlantyckiego, Grupy Bilderberga, Klubu Trzysta, Banku Światowego i Dzieła Bożego.

Tak więc człowiek, który już dawno temu stracił zaufanie dokładnie do wszystkich - chwyta się zawsze ostatniej brzytwy ratunkowej, chociaż tak naprawdę w nic już nie wierzy, a także - pod każdym względem na nikogo nie liczy.

A oto właśnie ogromna pajęczyna, która całkowicie w bezwzględny sposób zniewoliła wszystkie narody świata, prócz upierdliwego do bólu wolnego filozofa - niejaka Grupa Bilderberga.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Maryjusz70 Linia koment
Dodany:2016-01-28 23:13:42, Ocena: 4.0
Oj ... Czekaj cierpliwie, ale chyba długo poczekasz. Powodzenia.
Rex Linia koment
Dodany:2016-02-01 14:29:48, Ocena: 4.0
Być może, jednak w międzyczasie zawsze mam wolny wybór - większość, niestety, żadnego: jako niewolnicy systemu... Miłego. :)
lornez Linia koment
Dodany:2016-02-10 05:44:32, Ocena: 4.0
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów