Zawsze będziesz w moim sercu cz.5
opowiadania >Rozmowa z ojcem Natalii trwała ponad cztery godziny i tak naprawdę nic mu nie dała – nie zwróciła mu jej. Wiedział, że musi zacząć walczyć, tylko brakowało mu sił. Nie miał w sobie nic z super bohatera, za jakiego uważali go wszyscy dookoła. Może powinien posłuchać Tadeusza i zacząć wychodzić do ludzi, przestać zaszywać się w domu? Bez zastanowienia wyciągnął telefon z kieszeni i wybrał numer swojego najlepszego przyjaciela.


-Cześć Tymek – zaczął niepewnie – co robisz dzisiaj?


Czekał na odpowiedź z mieszanymi uczuciami.


-No nareszcie stary – wesoły ton głosu przyjaciela podniósł go na duchu – myślałem, że już nigdy się nie odezwiesz. Wiem, że nie było mnie na pogrzebie Natalii i bardzo cię przepraszam, ale musiałem jechać na lotnisko po Julkę.


Julka była żoną Tymka, kłócili się codziennie o wszystko i często zastanawiał się, jak jego przyjaciel wytrzymuje z tą kobietą. On dawno by już ją zostawił. Julka była kompletnym przeciwieństwem jego Natalki – zbyt głośna, zbyt wygadana, zbyt prowokująca – taka femme fatale niszcząca na swojej drodze wszystko, co nie było po jej myśli. Robiła, co chciała i kiedy chciała często nie uwzględniając w swoich planach Tymka, który pomimo wszystko cały czas ją kochał i skoczyłby za nią w ogień.


-Rozumiem, nic się nie stało – oczywiście, że się stało, nie chciał się jednak kłócić – masz dziś czas wieczorem?


-Jasne, tam gdzie zazwyczaj? – i nie dając dojść do słowa, zakończył rozmowę telefoniczną.


Z ociąganiem wyszedł z biura. Śnieg przestał padać, pozostawiając po sobie ogromne zaspy, przez które trzeba było przeskakiwać, by dostać się na chodnik.


Podziemny parking w budynku należącym do jego firmy był w generalnym remoncie, musiał więc tymczasowo parkować kilka ulic dalej, co w taką pogodę, było sporym utrudnieniem – zanim dotrze, do samochodu zmarznie, czas zacząć brać ze sobą kurtkę z domu, marynarka w kolorze kawowym, była stanowczo zbyt lekkim ubraniem. Gdyby Natalia żyła, z pewnością nie wyszedłby tak z domu. To ona odkąd zaczęli być razem dbała o niego i przypominała mu o tym, o czym sam zapominał, lub nie brał tego pod uwagę, mówiąc, że nie jest to aż tak ważne, aby musiał mieć to na uwadze. Jego motto „żyć tu i teraz” kolejny raz nie zdało egzaminu – powinien je zmienić jak najszybciej.


W drodze do samochodu, jego uwagę przykuła kobieta. Szła szybkim krokiem, przed nim. Zaczął biec za nią.


-Natalia ! – krzyknął.


Gdy się nie odwróciła, przyspieszył bieg, złapał za ramię, odwracając ją twarzą do siebie.


Wystraszona kobieta, szybko wyjęła słuchawki z uszu – była pewna, że coś się stało.


-Ja przepraszam panią – wydukał speszony.


Co się z nim działo? Jak mógł pomylić swoją kobietę z inną? Być może dlatego, że miała taki sam płaszcz na sobie, albo dlatego, że kolor i długość włosów była mu tak bardzo znajoma? Lub też dlatego, że stukot jej obcasów przypominał o ciszy panującej w jego mieszkaniu.


Powoli zaczynał tracić rozum. Z bezsilności osunął się na ziemię i klęcząc, na środku chodnika modlił się o jakiś znak, że jeszcze kiedyś będzie dobrze.


-Nic panu nie jest? – kobieta, którą chwilę wcześniej szarpnął za ramię nadal przy nim stała. Miała zatroskany wyraz twarzy. Nie chciał nawet myśleć, co sobie o nim pomyślała.


Jakiś wariat szarpie ją za ramię, a chwilę później klęczy na śniegu, odmrażając sobie kolana.


W milczeniu pokiwał przecząco głową. Chciałby, już sobie poszła i nie patrzyła na niego takim wzrokiem. Bez słowa wzięła jego dłoń i wcisnęła w nią swoją wizytówkę.


-Jeżeli zechce pan z kimś porozmawiać, to służę pomocą.


Powiedziała to tak, jak by była jakimś psychologiem lub psychoterapeutą, o ile ktoś taki istnieje i w tym momencie spojrzał na trzymaną w ręku wizytówkę. „Psychiatra – Malwina Majer”.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów