10 kwietnia (katastrofa kontrolowana) - opowiadanie
opowiadania >dokumentami do swojego plecaka, i wyjął z kieszeni telefon…


- mistrzu zadanie wykonane


- doskonale Misza, czekam na Ciebie


- tak jest…Misza wsiadł do swojego czarnego mercedesa i ruszył wolno w kierunku Moskwy, kiedy włączył radio już wszystkie stacje radiowe informowały o wypadku rządowego samolotu polskiej delegacji państwowej, w której zginęło ok. 100 osób…Kiedy tankował na stacji staruszek prowadzący rower zagadał do niego:-Słyszał Pan taka tragedia, Polacy nam nigdy tego nie wybaczą, tak jak tych tysięcy grobów dookoła…Nigdy nam tego nie wybaczą…Misza spojrzał na dziadka i dopiero teraz zrozumiał, dlaczego mistrz upierał się, aby do wypadku doszło na lotnisku w Smoleńsku a nie np.: na lotnisku awaryjnym. Smoleńsk miejsce kultu Polskich pielgrzymek, miejsce kaźni polskich oficerów, historia zatoczyła krąg pomyślał Misza…10.04.2010, godz 22.00- Doskonale się spisałeś Misza to, co o Tobie mówią jest prawdą jesteś jak duch…


- Wykonuje tylko swoje zadania mistrzu, oto dokumenty…


Misza wyjął dokumenty i położył je na dębowym stole…


Mistrz chwycił kilka teczek i szybko przejrzał je:


- tak jest tu wszystko, nie ciekawi Cię, co w nich jest, dlaczego musiało zginąć 96 osób w miejscu, w którym zginęło kilkadziesiąt tysięcy polaków 60 lat wcześniej?!


- to nie moja sprawa mistrzu


- masz rację, ale widzisz, są ludzie, którzy myślą, że papierami i prawdą można załatwić wszystko, ale świat i polityka nie są takie i nigdy nie będą.

Fakty:Zakon Iluminatów (od łacińskiego illuminatus – oświecony, l. mn. illuminati) jest terminem niejednoznacznym, gdyż w ciągu dziejów istniało kilka struktur używających tej nazwy. Do najbardziej znanych należeli:Iluminaci Bawarscy – tajne stowarzyszenie założone 1 maja 1776 roku przez Adama Weishaupta w Ingolstadt, które oficjalnie za cel stawiało sobie szerzenie oświaty i propagowanie idei oświeceniowych oraz powstrzymywanie działalności jezuitów. Po wolnomularskiej inicjacji założyciela w następnym roku iluminaci bawarscy zaczęli nabierać rysu paramasońskiego za sprawą wzorowanego na lożach systemu stopni wtajemniczenia. Ostatecznie zostało zlikwidowane przez państwo bawarskie. Symbolem stowarzyszenia była Minerwa.
Iluminaci Awiniońscy – hermetyczny obrządek ukształtowany w 1770 roku przez Dom Antoine Joseph Pernety. W 1778 roku przeniesiono centralę do Montpellier. W 1785 roku w Awinionie ukonstytuowała się ezoteryczna społeczność androgyniczna, która przyjęła nnazwę, Acadmie des Illumines d'Avignon. Praktykowano w niej rytuał będący przemieszaniem wolnomularstwa i nauk hermetycznych, z widocznym wpływem idei swedenborgiańskich. Była to struktura zrzeszająca bardziej mistyków, kabalistów i alchemików, aniżeli ludzi stawiających sobie rewolucyjne cele polityczne. Na jej czele stanął Tadeusz Leszczyc-Grabianka.
Nowożytni Iluminaci, których działalność związana jest z Theodorem Reussem.

Poza tym można wskazać na:Iluminatów Sztokholmskich – mało znany Zakon, utworzony w celu krzewienia zasad martynizmu.
Iluminaci Thanateros – powstała w 1978 roku w Londynie społeczność okultystyczna zajmująca się Magią Chaosu.
Warto również wspomnieć, iż pierwsi Iluminaci rozpoczęli działać już w XVI wieku za sprawą Galileusza, zgromadzenie naukowców (oświeconych) walczyło o swoja pozycje i prawdę nauki z Kościołem Katolickim ..I tylko Ci Iluminaci uważani są przez naukowców jako swoisty początek tego ruchu…

Zmiany pogody


HAARP (ang. High Frequency Active Auroral Research Program) – program wojskowych badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA, oraz budowany przez BAE Systems. Celem projektu jest, według słów jego twórców:


"Zrozumienie, symulowanie i kontrola procesów zachodzących w jonosferze, które mogą mieć wpływ na działanie systemów komunikacji i nadzoru elektronicznego".


W ramach projektu bada się wpływ działania rozmaitych urządzeń elektronicznych na dynamiczne procesy zachodzące w jonosferze. Używany jest duży zestaw różnych urządzeń diagnostycznych i nadawczych, przy pomocy, których można symulować oddziaływanie różnych źródeł promieniowania na jonosferę. Przedsięwzięcie jest popularnym tematem rozmaitych teorii spiskowych, mimo że znaczna część prowadzonych badań jest całkowicie jawna i prowadzona przez cywilny, interdyscyplinarny zespół specjalistów publikujący rezultaty badań w ogólnodostępnych czasopismach naukowych.


Główne centrum badawcze HAARP znajduje się niedaleko miejscowości Gakona na Alasce. W projekcie bierze udział kilka mniejszych ośrodków w Platteville, w stanie Kolorado, Fairbanks na Alasce oraz Obserwatorium Arecibo w Portoryko.


W 2005 naukowcy pracujący w HAARP opublikowali informację o wytworzeniu sztucznej zorzy polarnej za pomocą silnych, zogniskowanych fal radiowych wysokiej częstotliwości.


Istnieją także podobne instalacje do HAARP (bada się tam różne zjawiska związane z użyciem fal elektromagnetycznych i ich wpływem na atmosferę ziemską) np.:Sura – Instytut Badawczy Radio-Fizyczny (Niżny Nowogród, Rosja). Bada m.in. zjawisko obłoków srebrzystych, wg rosyjskiej telewizji, bombowiec Tu-16 w ramach eksperymentu wleciał w taki obłok, co doprowadziło do awarii elektroniki, samolot z wielkim trudem wylądował na lotnisku. Zastanawiający jest fakt, że pułap praktyczny samolotu Tu-16 wynosi 12300m, podczas gdy obłoki srebrzyste występują na wysokości 75-85km.
EISCAT (Szwecja).
ARECIBO (Portoryko).
EISCAT (Norwegia)
VOA (Delano, stan Kalifornia, USA).
HAARP to broń elektromagnetyczna, która potrafi skumulować energię elektromagnetyczną w niewielkim obszarze, znane wyłączenie prądu w Nowym Jorku było następstwem testów tej broni (oparta na pracach dotyczących bezprzewodowego przesyłu energii Nikoli Tesli).
HAARP to broń geofizyczna – może powodować: trzęsienia ziemi, cyklony, tsunami itp.
HAARP to urządzenie potrafiące sterować myślami ludzi.
HAARP to urządzenie mające wyżej wymienione cechy + możliwość: zniszczenia wszystkich satelitów na orbicie i międzykontynentalnych pocisków balistycznych, podziemnej tomografii, łączności z okrętami podwodnymi, sprowadzania na wybrany dowolny cel fali promieniowania o sile 20 megaton.

Amunicja Improwizowana- eksperymentalną broń typu IM (Improvised Munitions), czyli improwizowana amunicja — karabiny śnieżne zbijające śnieg w lodowe pociski, karabiny pustynne topiące piasek w pociski szklane, broń strzelająca impulsami wody z taką siłą, że mogła połamać kości. Broń typu IM ma ogromną przewagę nad konwencjonalną, ponieważ korzysta z dostępnych materiałów i wytwarza amunicję dosłownie na miejscu, zapewniając żołnierzom nieograniczone ilości pocisków bez konieczności noszenia ich ze sobą
tekst i grafika: Wojciech dydymus Dydymski- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 18:25:57, Ocena: Brak oceny
ciekawe opowiadanie, pozdrawiam, alis
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów