404NOTFOUND - Rozdział 8
opowiadania >
- 8 -
Mieszkanie było puste. Żałował, że ojciec z nimi nie mieszkał, on był na pewno był, wtedy miałby z kim posiedzieć w ciszy.


Kilka minut później stał się Kirą.Spać poszedł koło północy. A właściwie to Diana go zmusiła do tego. Jak przez mgłę pamiętał, że, gdy mama wróciła, chciała z nimi porozmawiać, jednak nic z tego nie wyszło, więc tylko przyniosła mu obiad. Nie pamiętał, czy go zjadł, ale skoro przy nim stał talerzyk sushi to znaczyło, że obiad zjadł, za to kolacji już nie.Pamiętał, że Diana zachowywała się jakoś dziwnie, jakby czekała na coś ze strony Daniela. Raz była nerwowa, raz podekscytowana. Z niczego nie była zadowolona, a jeśli już to od razu pytała chłopaka, co o tym myśli. Trudno było z nią grać. Gdy pojawił się jakiś potwór zwlekała długo. Chwilę później, sekundy przed Kirą, zabijała go, zapominając o punktach doświadczenia. Chłopak musiał ciągle jej o tym przypominać.


Próbował wiele razy pytać ją o to, co się dzieje, jednak nie odniósł sukcesu. W końcu dziewczyna przygasła, powiedziała przyjacielowi, że idzie spać; poprosiła, żeby udał się z nią. Niezbyt dobrze pamiętał, co jej odparł, ale zdaje się, iż odpowiedź była pozytywna. W końcu niedługo później znalazł się w łóżku.Obudził się blisko trzeciej w nocy, usiadł do komputera, jak zahipnotyzowany i włączył skrzynkę emailową. Intuicja, ot co! Nie miał pojęcia, co się dzieje, póki jego wzrok nie natrafił na odebraną wiadomość. Krótkie rozpoznanie: nadawca nieznany – przynajmniej dla niego, brak tytułu, jeden załącznik.


Nie bardzo miał ochotę na niespodzianki, ale już. Otworzył. Nie było żadnego tekstu, tylko filmik. Mała pojemność. Wideoklip? Westchnął, ale pobrał; odtworzył.


/Kira-San./ Pojawił się czerwony napis na niebieskim tle. Raził po oczach.


Następnie na ekranie pojawiła się młoda dziewczyna. Rude włosy spływały jej po policzku, niczym wstążka. Uśmiechnęła się delikatnie, uwydatniając piegi pod oczami i na nosie. Daniel uważał, iż wygląda tak ślicznie, że nawet nie spojrzał jakie ubranie ma na sobie.


- Kira. - Automatycznie wyciągnęła rękę przed siebie w geście pokoju; palce utworzyły literę V. Nagranie było dobrej jakości; kamera albo aparat cyfrowy. – Chciałam spotkać się z tobą w tę sobotę. Pamiętam tylko nazwę twojego miasta, dlatego byłabym wdzięczna, gdybyś czekał na dworcu... jeśli będziesz... chciał mnie spot... Zobaczyć. Wiem, pamiętam, mówiłeś, że w sobotę się uczysz, ale ojca mojego nie będzie w ten dzień, więc... - Mruknęła cicho, ale Dan wszystko słyszał. Spijał każde słowo z jej ust. Nie był pewny, czy to ona, jednak... „Pat...” – szeptały jego myśli.


- Kira, będę na dworcu głównym. – Jej wzrok jakby zbladł, złapała jakąś kartkę z biurka. – Fabrycznym. – Uśmiechnęła się przepraszająco. – Pociąg może się spóźnić, być zbyt wcześnie, ale... - zamyśliła się. – Bądź, jeśli w ogóle, koło czternastej. Peron trzeci. - W jej głowie dało się wyczuć napięcie, oczekiwanie. W końcu uśmiechnęła się, coś w tle trzasnęło. – Przepraszam, ojciec wrócił. – Szepnęła; obraz zniknął.


Jako ostatni pojawił się napis /Diana/ i to był koniec.


Bardzo długą chwilę Dan pozostawał w zamknięciu umysłowym.


Jeszcze jeden email. Od Benka - poznał po nazwie. „Niezła dupa! Twoja? Już nie...”// przy. aut.: Przepraszam, ze tak dlugo. ^ ^


Mam nadzieje, ze zaden ogonek mi nie uciekl. :D (poza przypisem; nie chce mi sie juz. ._. na laptopie jest to o tyle meczace, ze nie mam PL znakow, za to na innym komputerze teraz pisze, a tam mam.)


Pozdrawiam. :3 //


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-31 11:20:26, Ocena: 5.5
Zaciekawiasz mnie coraz bardziej.

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-31 14:03:20, Ocena: 5.5
Chyba kochasz przecinki, co? Miejscami zdania za długie. Trochę przegadane. To samo można rozparcelować w oddzielne zdania. Ciekawie to Ci wychodzi. Wabisz treścią, jak marchewka pewne mądre zwierzę:)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-31 14:03:43, Ocena: 5.5
Oj zapomniałam o ocenie:)

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów