404NOTFOUND - Rozdział 7
opowiadania >- 7 -Wczesnym rankiem Dan wszedł na chwilę do gry. Przeogromnie się ucieszył na widok Patrycji.


- Diana-hime – podniósł prawą dłoń na powitanie. Dziewczyna wyglądała na zaskoczoną.


- K-Kira-san...?


- Mhm.


Podbiegł do niej. Chciał zorientować się w nieznanym terytorium Amestris. Dlatego cały ekwipunek wcześniej schował, poza kilkoma shirukenami; przypiął je do paska, co pozwoliło mu znacznie zwiększyć prędkość.


Dziewczyna siedziała na czarnym koniu. Widząc podchodzącego Kirę wyciągnęła dłoń, by pomógł jej zejść. Dałaby sobie radę sama, ale chciała podnieść samoocenę Daniela. Zawsze uważała, iż on potrzebuje właśnie tego, choć nienawidziła, gdy traktował ją jak damę.


- Dlaczego nie jesteś w szkole? - Spytała cicho.


- Mam lekcje od południa.


Didi uśmiechnęła się delikatnie; skinęła głową, zamilknęła na bardzo długą chwilę. Nad jej ciałem pojawiła się niebieska aureola, co miało oznaczać, iż wróci za chwilę. A ponieważ Dan mógł poczekać postanowił kontynuować zwiedzanie.


Był blisko pięćdziesięciu metrów od Diany... Włączył na podglądzie nawigację, wpisał namiary na dziewczynę – niebieska aureola. Sprawdzał pięć razy co piętnaście minut.


Diana wróciła jakieś dwadzieścia minut, odkąd przestał. Nie wyglądała na szczęśliwą. Przeprosiła go, a następnie oznajmiła, iż ojciec coś od niej chce. Pożegnała się i zniknęła. Wróciła za chwilę bez słowa wyjaśnienia. Została pół godziny, każdą minutę poświęcając chłopakowi całkowicie.


W końcu poszła.


Chłopaka przeszedł zimny dreszcz. Chciał jej powiedzieć tyle rzeczy... Pragnął... mieć ją blisko siebie...Do szkoły naszykował się szybko. Kilka zeszytów, długopis, mp3. Nie lubił ciężkich toreb zwłaszcza, gdy to on musiał je nosić.


W drodze słońce przyjemnie parzyło skórę, a wiatr, niczym mleko, delikatnie ją łagodził, więc chłopak nie stresował się aż tak bardzo. Przez chwilę nie był pewny, czy będzie miał jak się bronić, gdyby coś się stało, dlatego przed szkołą udał się do parku. Przeszukał całą torbę, zanim, spanikowany, przypomniał sobie o sztylecie w glanie; dla pewności zerknął, czy nie zapomniał o nim. Tak na wszelki wypadek, jakby miał jednak mieć – dosłownie - przejebane dzisiejszego dnia.Na początku nic się nie działo; na jednej z przerw podszedł do niego profesor. Chciał wyjaśnić tę sprawę z filmikiem, ale chłopak odmówił składania wyjaśnień, do dzwonka nie odezwał się nawet jednym słowem, dlatego profesor w końcu odpuścił.


Reszta czasu okazała się równie spokojna. Nikt go nie zaczepił, o nic nie pytał. Atmosfera była wyjątkowo luźna. Aż do ostatniego dzwonka.


Gdy chłopak wyszedł ze szkoły wszystko wydało się dziwne illadystyczne: słonko święciło, ptaszek śpiewał... Dziwne wrażenie spoczęło na Danielu, gdy ten stanął na skrzyżowaniu szkoła – dom - park. Poczuł się, jak gdyby rzeczywistość uderzyła go w twarz. Widząc jeden z cieni, zdał sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znalazł: pułapka. W następnej sekundzie cień zmienił się w ciała. Czterech, bardzo dobrze zbudowanych chłopaków osaczyło Dana. Akcja rozegrała się, jakby w zwolnionym tempie. Cios w żołądek powalił dziewiętnastolatka, który stracił przytomność. Obudził się w parku. Kilka razy zastanawiał się, co by było, gdyby nigdy się nie obudził.


Siedział na ławce, jego torba zwisała z drzewa, książki leżały pod nią porozrzucane, z powyrywanymi kartkami, popalone – zniszczone.


Marynarka chłopaka była rozdarta na plecach, koszula pożółkła, a spodnie całe w błocie. Nie mógłby przysiąc na sto procent, jednak był pewien, iż glany wciąż ma na nogach. Chociaż jedna pocieszająca myśl.


Z drugiej strony Daniel mogły przyznać, iż jest sam. Chciał potwierdzić tę myśl jednak poczuł ból, bardzo mocny ból w szyi, dlatego zrezygnował. Starał się nie ruszać, by uchronić ciało od kolejnej dawki nieprzyjemności. Wychodziło mu to do momentu, gdy ktoś położył wielkie łapska na jego ramionach, zmuszając nastolatka, by opuścił głowę; w jednej chwili padł irytujący śmiech oraz zaskakująco głośny wrzask bólu.


- Co jest, głąbie? - Syknął mu do ucha... Silny? – Ej, eeeejj, Czarny, palant się obudził!


Po tych słowach Daniel zaczął się szarpać. Nie zważał na ból. Bo i po co? Znając życie i tak i tak oberwie. A tak to ma jakiekolwiek szansę na ucieczkę.


Chłopak nie był tchórzem. Ale w takiej sytuacji mało osób zachował by zimną krew. On starał się mimo wszystko. Taką miał naturę. Zawsze starał się. Nawet, gdy szanse były nikłe.


Próbował otworzyć listę ekwipunku, choć nie wiedział jak. Pamiętał tylko o sztylecie w bucie, jednak nie miał pojęcia jakim cudem mógłby go wyjąć.


Zanim zdążył się zorientować, leżał na ziemi otoczony przez czterech oprychów z bólem brzucha i głowy. Wszyscy rechotali.


- Sławek! - Silny wyciągnął rękę do kumpla, a ten podał mu papierosa. Daniel mógłby przysiąc, że to Sławek powinien być przywódcą ich paczki, nie Silny.


To

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-08-31 11:12:50, Ocena: 5.0
Treść ciekawa, ale proszę przeczytaj wolno, jeszcze raz całe opowiadanie - są błędy.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-08-31 13:58:57, Ocena: 5.0
No cóż są błędy owszem. Pewnie panie korektorka nie zauważyła;) Wybacz, tak mi się wymsknęło, ale broń Panie niezłośliwie:) Choć wreszcie mamy do czynienia z długością należytą:) Lecę dalej.

Ocenił/a na: 5
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów