Druidowie Galijscy - horoskop drzewny
opowiadania >aż do obsesji. Dieta, sport, aby zachować sylwetkę i piękność do późnej starości.Materialista chce być bogatym i szczęśliwym. To twarde drzewo i nie ustępliwe.JABŁOŃ:


(Miłość - 23.XII- 1.I oraz 25.VI- 4.VII )


Przykładem osoby pod wpływem jabłoni jest George Sand i Henryk VIII


Niezbyt mocnej budowy jest to drzewo, ale jakże wdzięcznego wyglądu. Posiada wiele sexapilu, uroku osobistego i delikatności. To też do późnego wieku cieszyć się będzie powodzeniem u płci odmiennej.Przez całe życie uczuciowa, zakochana (szczęśliwie i nie), gotowa do przygód i flirtów. Jeśli znajdzie zadowolenie w małżeństwie, rezygnuje z odskoków,…ale tylko…na tak zwany rozum, bowiem chce kochać i chce być kochaną.


Mimo tej romansowej natury jest w zasadzie bardzo czułym i wiernym partnerem. Zupełnie brak jej wyrachowania. Odda ostatnią koszulę, podzieli się ostatnim groszem. Toteż bywa, że jej życzliwość bywa nadużywana. Jabłoń nie myśli o jutrze. Żyje dniem dzisiejszym. Często jest roztargniona. A w ogóle jest trochę takim niefrasobliwym filozofem z pewną dozą fantazji.Ma zdolności naukowe i jeśli warunki pomyślnie jej się ułożą – zachodzi wysoko i osiąga tytuły i zaszczyty. Życie ma ruchliwe, nigdy spokojne i nudne.JODŁA:


(Mistyk - 2- 11.I oraz 5- 14.VII)


Przykładem osoby pod wpływem jodły jest: Mazarini, la Fontanie, Mendes France


Jej uroda jest typu surowego, chłodnego, a elegancja zawsze oryginalna. Wyróżnia się w towarzystwie godnością, rezerwą, kulturą.Lubi biżuterię (kobieta), ładne meble, w ogóle kocha piękno w każdej postaci. Żyje długo, chociaż bywa, że wlecze się za nią jakaś choroba chroniczna. Wcale niełatwa do życia jest nasza jodła. Kapryśna, uparta toteż często zostaje sama w wielkim tłumie. Ma skłonności do egoizmu, (choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę), co nie znaczy na przykład, że dla rodziny najbliższej jest nie dobra. Przeciwnie! Krąg rodzinny – to ona sama i dla nich gotowa jest do daleko posuniętych poświęceń.Małomówna, skromnych wymagań dla obcych nawet szorstka. Ogromnie ambitna, uzdolniona, nadzwyczajnej pracowitości. W miłości jest stroną niezadowoloną. Chce dużo a mniej daje sama. Jeśli trafi na swój typ zakochuje się namiętnie i wiernie.Wyjątkowa inteligencja daje jej dużo możliwości do kształcenia. Ale bywa, że zawód, który zdobywa nie ma nic wspólnego z jej dyplomem.


Często ma wrogów, ale i wielu wiernych przyjaciół. Bo można na nią liczyć w potrzebie. To niezawodny człowiek.WIĄZ:


(Moralista - 12- 24.I oraz 15- 25.VII)


Przykładem osoby pod wpływem wiązu jest : Moliere, Stendhal


Dorodność postaci zwraca uwagę. Tym bardziej,że ubiera się wytwornie i gustownie. Zadawala się w życiu czymkolwiek i nie komplikuje życia ani sobie, ani drugim. Jest spokojny, opanowany. Wymaga dużo i ma za złe innym wszelakie błędy i wady.Bardzo delikatnego zdrowia, mimo pozorów, choruje często, ale raczej nie groźnie. Z natury pogodny, budzi ufność u ludzi. A już szczególnie w pracy zawodowej cieszy się uznaniem. Wierny i uczciwy w małżeństwie, bardzo sumienie traktuje swoje obowiązki rodzinne.Lubi kierować ludźmi, nie bardzo lubi słuchać. Warto mu darować pewną apodyktyczność i nawet czasem despotyzm, bowiem jest natury szlachetnej, uczynną i ofiarną.


Inteligencji żywej, ale konkretnej i praktycznej. Posiada nie tylko umysł nieprzeciętny, ale i zdolne ręce.Ma poczucie humoru, ale ma też humory. Swoje życie planuje rozsądnie i wykorzysta je jak najrozsądniej.CYPRYS:


(Wierność - 25.I – 3.II oraz 26.VII – 4.VIII )


Przykładem osoby pod wpływem cyprysu jest: Schubert, Mozart.


Mocny, solidny i muskularnie zbudowany jest ten cyprys, często o powierzchowności wieśniaka.


Nie trzeba mu wiele do szczęścia. A życie układa sobie w zależności od okoliczności.


I wszędzie, w każdych warunkach potrafi być zadowolony, pogodny, pełen optymizmu. Będzie długo młody z takim usposobieniem. W życiu pragnie dwóch rzeczy: pieniędzy i sławy. Reszta – marginesowa.Nie lubi samotności, chce zawsze otoczony być rodziną, przyjaciółmi. Ale nie jest sentymentalny. Jest butny i surowy, gwałtowny i oportunistyczny, pedantyczny i bałaganiarski . W ogóle indywidualność przedziwna! Nie znosi dyskusji, a lubi się wypowiadać. Jego giętki charakter ułatwia mu życie.W miłości gwałtowny i niezaspokojony, posiada piękną cechę – życzliwość i wierność w przyjaźni. Jego żywa inteligencja połączona jest ze skłonnością do refleksji.


Życie ułoży sobie spokojnie, dozując pracę i przyjemność. Ale mimo wszystko czegoś mu będzie zawsze brak…TOPOLA:


(Pesymista - 4- 8.II i 1-14.V oraz 5- 13.VIII)


Przykładem osoby pod wpływem topoli jest: Mata Hari, Salvadore Dali.


Dekoracyjna, miła dla oka. Nie starzeje się w ogóle. Jest pozbawiona zupełnie tupetu, odważna tylko w decydujących mementach zawsze jakby z góry na przegranej pozycji.Ma potrzebę życzliwości, miłego otoczenia, ale jest wybredna i często samotna. Ogromna wrażliwość nie ułatwia jej stosunków z ludźmi. Swoje przeżycia chowa głęboko. Jej pesymizm towarzyszy jej w życiu na przemian z entuzjazmem. Śmiało stawia czoła w obronie swych poglądów, a w ogóle nie jest łatwo jej dogodzić.Jej niespokojne serce zdolne do wielkich uczuć i przeżyć rzadko bywa usatysfakcjonowane. Natura artystyczna, dobry organizator, trochę filozof. Posiada piękną cechę – jest wypróbowaną podporą w ciężkich chwilach.Swego partnera traktuje niezwykle poważnie. W małżeństwie rzadko się rozwodzi. Chociaż tak bardzo niezależna – w miłości staje się zależną i miękką.CEDR:


(Optymista - 9 -18.II oraz 14- 23.VIII)


Przykładem osoby pod wpływem cedru jest: Napoleon, Lincoln.


Jest to drzewo solidne i rosłe. Uroda jego jest rzadka, rasowa. Posiada duże zdolności zaadaptowania się do wszelkich warunków życiowych, choć w marzeniach zawsze pragnie dla siebie najwyższego komfortu (ma skłonności do patrzenia na świat z góry).Cieszy się dobrym zdrowiem. Nie grzeszy nieśmiałością. Jest pewny siebie, zdecydowany i trochę drażliwy. Lubi imponować, zresztą ma, czym, bowiem jest zdolny, pracowity, osiąga zawsze zamierzone cele. Wierzy w siebie, niepowodzenia go wcale nie zniechęcają. To samo w miłości. Jego partnerzy czują oparcie w jego optymizmie i w cieniu jego energii układają swoje życie. Ale on jest wybredny i całe swoje życie czeka na tą jedyną wielką miłość.


W pracy posiada instynkt wodza i podejmuje szybkie decyzje. Urodzony do przygód, tęskniący do nich, w rezultacie prowadzi życie zawodowe normalne, ale bardzo ruchliwe.


Bardzo umuzykalniony.SOSNA:


(Wyrafinowanie - 19- 28.II oraz 24.VIII- 2.IX )


Przykładem osoby pod wpływem sosny jest: Renoir, Montaigne.


Sosna jest świadoma swego wdzięku. Trochę zapatrzona w siebie, lubi otaczać się przyjemnymi ludźmi. Mimo pozornej słabości jest twarda, umie walczyć z trudnościami, i tak układa sobie życie jak jej wygodnie. Nie ma w niej nic pasywnego. Odważna aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia zajmie jakieś miejsce,

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
wojok Linia koment
Dodany:2011-01-18 10:10:41, Ocena: 6.0
Ciekawe naprawdę. Nie wiem co więcej napisać ale naprawdę trzeba pewnie było się naprodukować.

Ocenił/a na: 6
youngwriter Linia koment
Dodany:2011-01-19 09:05:33, Ocena: 6.0
Ciekawe.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów