SKRZYDŁO ANIOŁA (IV)
opowiadania >chłopca, na lekarza, na bezdusznego Boga…


            Ale tych przekleństw także nikt nie rozumiał, bo opuszczały jego usta w postaci wznoszącej się i opadającej fali bełkotu, który z czasem miał coraz bardziej cichnąć, aż do całkowitego zaniknięcia.


            Tylko myśli Gabriela w dalszym ciągu sprawnie przebiegały przez jego głowę, powtarzając niedowierzającej wciąż świadomości tę samą informację. Gabriel słyszał te myśli w postaci głosu, który nie należał do niego. Był to zmęczony głos starego doktora, który łamiąc się informował Gabriela, że uderzenie samochodu spowodowało poważny uraz jego kręgosłupa, co w połączeniu z jego chorobą, zredukowało jego zdolności ruchowe do mięśni poruszających głową i mięśni twarzy. Niestety i ta możliwość ruchu będzie mu wkrótce odebrana…


            Głos doktora został zagłuszony przez narastający skowyt, wydobywający się z gardła Gabriela. Przesłonięte łzami oczy widziały jedynie świetlne smugi, uszy w ogóle nie zarejestrowały odgłosu wydanego przez otworzone gwałtownie drzwi, ani stukania drewnianych podeszew na szpitalnej wykładzinie. Zimne ukłucie w rękę odnotował, jakby dotknęło kogoś innego. Jeszcze kilka razy przetoczył po poduszce mokrą od potu głową i ponownie wchłonęła go litościwa ciemność.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów