Życiorys
opowiadania >
Łukasz Wiesław Jan Jasiński - (ur. 27 lipca 1981 r. w Warszawie) - oryginalny prozaik poetycki, filozof z wolnego wyboru i nieśmiały krytyk literacki, teatralny i filmowy (słowem: humanista na ciele, umyśle i duszy) o bardzo głębokim ubytku słuchu herbu Topór (w jego żyłach płynie polska krew po mieczu, natomiast po kądzieli: po prostu węgiersko-żydowska). Absolwent Liceum Zawodowego nr. 31 OSWG im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie przy ul. Łuckiej 17/23 z dyplomem tytułu zawodowego poligrafa (1999-2003). Świadectwo dojrzałości uzyskał przed Państwową Komisją Egzaminacyjną przy Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Zespole Szkół im. Jana Konarskiego w Warszawie przy ul. Okopowej 55a (2006). Jest także byłym pracownikiem Archiwum Akt Nowych w Warszawie przy ul. Stefana Hankiewicza 1 na stanowisku pomocnika archiwisty (2007-20012). Publikował na internetowej stronie: Poezji Polskiej, Nieszuflady i Krytyki Literackiej. Z powodu wrodzonej inteligencji, a przede wszystkim za okazywanie niepokorności, nadużywanie ironii i wykorzystywanie głupoty - został objęty kwarantanną izolacyjną przez Państwo, Kościół i Masonerię (w kręgach konspiracyjnych znany jest jako królewski błazen Trzeciej Rzeczypospolitej). W postaci książkowej wydał następujące tomiki: "Wiersze" (2002 - jeden egzemplarz), "Kowal i podkowa" (2010 - sto egzemplarzy) i "Pocięte struny" (2013 - dziesięć egzemplarzy). Jest także twórcą nowatorskiego kierunku filozoficznego - jasinizmu. Własność intelektualną przechowuje w zaplombowanych teczkach: "Polonus sum, a me alienum puto!" (twórczość amatorska), "Życiorys z teorią koła życia" (życiorys), "Różne I, II, III" (różne), "Preambuła Polski Rzeczypospolitej Narodowej - Konstytucja", "Sztuka kaligrafii", "Ilustracje do prozy poetyckiej" (ilustracje), "Proza poetycka mistrza" (proza poetycka), "Zapiski filozofa z wolnego wyboru" (filozofia), "Myśli filozofa uniwersalnej miłości" (filozofia), "Wizje filozofa z innego świata" (filozofia) i "Pro publico bono".


Jasinizm - idea filozoficzna zakładająca, że najwyższym czynnikiem panującym we wszechświecie jest Bóg (może być również zwany Ideą, Absolutem, Refleksją, Kosmosem, Cudem, Sensem, Miłością lub po prostu - Najwyższym), który dał ludzkości wolną wolę w dążeniu ku doskonałości (pełnego człowieczeństwa) poprzez byt na Ziemi. Ze względu na swoje ułomności psychiczne i fizyczne ludzkość znajduje się w trzech fazach bytowania. W fazie bytowania duchowego znajdują się jednostki wybitne pod względem moralnym aspirujące do miana przywódców religijnych, a także różni prorocy, wizjonerzy i posłańcy. Cechy rozpoznawalne: moc boska (zjawiska nadprzyrodzone). W fazie bytowania ideowego znajdują się jednostki wybitne pod względem intelektualnym aspirujące do miana przywódców politycznych, a także ludzie wolnych i ścisłych zawodów - w zasadzie bywa to elita danego kraju. Cechy rozpoznawalne: myślenie teoretyczne (twórcze) i praktyczne (badawcze). W fazie bytowania materialnego znajdują się jednostki walczące o przetrwanie wszelkimi dostępnymi metodami - w większości są to ludzie, którzy walczą o zabezpieczenie bytu rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Cechy rozpoznawalne: ateizm, konsumpcjonizm i nepotyzm.


Łukasz Jasiński


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Rex Linia koment
Dodany:2017-01-09 15:10:42, Ocena: Brak oceny
"I tak więc: we współczesnych czasach - mądry, kreatywny i ambitny człowiek posiada naturalne prawo do samodzielnej prezentacji własnej osoby, dokładnie - potencjału cielesnego, umysłowego i duchowego - twórczego podmiotu boskiego: cudu - świadomości erudycyjnej, empatycznej, elokwentnej i erotycznej, dalej - nadprzyrodzonej siły energetycznej: telepatii, jasnowidzenia i transcendencji, dodam jeszcze syntezę trzech kierunków filozoficznych - racjonalizmu, empiryzmu i personalizmu, słowem - jasinizm, niestety - aktualnie panujący system wymaga sformalizowanych dokumentów prawnych: zimnych, wtórnych i ociężałych - pseudointerpretacyjnych, mianowicie - rozbierania cudzej wartości na pierwsze czynniki w bardzo okrutnym celu - manipulowania, ubezwłasnowolnienia i wykorzystywania, jakby inaczej - świętej wolności finansowej, intelektualnej, seksualnej, materialnej i duchowej, kończąc - należy zmienić układ pokarmowy: destrukcyjny, demoralizujący i dysfunkcyjny na produkcyjny, poetycki i pornograficzny, a wtedy zniknie raz na zawsze depresja i frustracja i agresja!" (filozof Łukasz Jasiński)
Rex Linia koment
Dodany:2017-01-09 15:14:59, Ocena: Brak oceny
Serdecznie zapraszam na kolejne teksty mowy wiązanej: "broda pana boga" - proza poetycka o charakterze psychologicznym z nowatorską ilustracją graficzną (pięć dni pracy intelektualnej); "Ewangelia według narodowego libertyna" - proza poetycka posiadająca charakter biblijnej przypowieści z nowatorską ilustracją graficzną (trzy dni pracy intelektualnej); "W łańcuchu chorych cząsteczek" - proza poetycka o charakterze socjologicznym z nowatorską ilustracją graficzną (jeden dzień pracy intelektualnej). Filozof Łukasz Jasiński (Rex).
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów