Anioł-
opowiadania >***


 


 


Stąd wszystko widać lepiej…  Pośród  bijącej w uszy ciszy nie ma tu nic… Cóż, jest miejsce, gdzie byłoby idealnie?? Pośród niczego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wyrasta drzewo. Stanisław z duma patrzył na zjawisko. Drzewo urosło wielkie, jak wielka była tęsknota. Jego tęsknota… Z nieba na zdumioną twarz spadły krople. To deszcz padał. Wziął się z niczego… Był taki ponadnaturalny. Stanisław czuł ten deszcz całym sobą, jednak deszcz ciekł mu tylko z oczu po policzkach… Zostawiał szlak też na głowie, lecz ledwo dotykał głowy… Był to deszcz wypłakanych łez przez jego krótkie życie. Słony deszcz jeszcze bardziej potęgował tęsknotę. Drzewo rosło. Stanisław pomyślał o Aśce. Czekał. Nie zobaczył ukochanej. Lecz z nikąd pojawiło się słońce, a drzewo rozkwitło milionem kolorów. Pomimo deszczu świeciło słońce! Staś nie wierzył własnym oczom… Tu nic nie jest zwyczajne.


Spojrzał w dół…  Widział wszystko bardzo dobrze…


                - Czy ona płacze?!


Zobaczył Aśkę klęczącą przy łóżku. Trzymała za rękę jakiegoś chłopaka… Wyglądał jakby spał… Lecz taki blady i…


                - To ja….!


Dopiero teraz zobaczył dokładniej… To był on. Więc tak to jest…? Tak to wszystko wygląda „potem”?


Nie chciał zobaczyć takiego obrazka. Chciał zobaczyć Aniołka z uśmiechem wspominającą jego imię. Myślał, że teraz to on będzie jej aniołem stróżem!


                - Chcę! Chcę być obok niej!


Czekał na spełnienie życzenia.


                - Proszę… Chcę…


Deszcz narastał, bił w oczy… Spływał po policzkach, przelewał się na pierś… Zatrzymał się na sercu… Staś zajrzał w głąb serca…


W środku wyryte słowa:  Nie zapomnę… Kocham…. Zawsze będę…


„Zawsze będę…” Czy teraz jest zawsze?? Nie! Przecież teraz jest nic! Stanisław  był rozdarty…. Tak bardzo pragnął być z nią… Dopiero teraz zaczęło boleć… Stał na deszczu. Słony deszcz zalewał całe jego ciało. Zatopione serce z trudem pompowało „życie”. Tak bardzo był zagubiony. 


                - Co ja tu do cholery robię?!


Żal był tak silny, że nie możliwym byłoby go opisać.


                - Cisza?! Ciągle cisza?! Odezwij się do cholery Ty mądralo! Nie chcesz mnie ukarać za grzechy?! Pokazać Palcem Sprawiedliwości błędów mojego nędznego życia??!Współczujesz mi?! Czyżby? Gówno wiesz! Siedzisz cicho i patrzysz na mnie!


Krzyczał rozzłoszczony Staś. W jego sercu już na dobre zagościł żal i rozpacz.


Czy to ma być piekło?? Czy na tym ono polega?? Na topieniu się we własnych żalach?! Czekał na Głos. Nikt się nie odezwał.


                - Proszę…


Słowa milkły… Tonęły w ciszy. Tylko szloch chłopaka mącił tę ciszę.


Kolejne spojrzenie w dół.


Dalej klęczała. Jego Aniołek dalej była przy nim… Mocno go kochała… Dlaczego nie powiedziała mu kiedy żył? Nie mógł sobie wybaczyć, że nie powiedział jej tego gdy jeszcze nie był na łożu śmierci. Dlaczego ludzie są tacy głupi?! Dlaczego nie mówią tego co leży w sercu?? Dlaczego boją się miłości?! Dlaczego po prostu nie mogą powiedzieć  „Kocham” bez oporu… Dlaczego ludzie tak szybko odchodzą… Chłopak zawiesił wzrok na ukochanej. Palcem w powietrzu starł jej rzewne łzy z zaczerwienionych policzków… Gdyby to czuła…


 


 


***


 


Nagle poczuła ciepło…  Czuła to jakby … W pokoju było lodowato… Okno było nieszczelne, więc zimno leciało do środka. Ale przecież … Czuła to! Aśka wmawiała sobie różne rzeczy.


                - Czułam Ciebie?? Otarłeś mi łzę, tak jak ja ocierałam Twoją? Proszę, dotknij jeszcze raz…


Popłynęły łzy. Tak bardzo tęskniła. Gdyby tylko wiedział… A może wie?? Jeśli patrzy na nią z nieba i jest jej aniołem? Nie mogła sobie wybaczyć, że ukrywała swoje uczucia do Stasia. Szukała miłości a ona była tak blisko… Dzień w dzień patrzyli  sobie w oczy… Lecz myślała, że tylko jej się wydaje… Że on na nią patrzy tylko z wdzięcznością. Zamknęła oczy…. Przypominała sobie… Jego oczy… Takie granatowe… Piękne zwierciadła duszy. Prawdziwe zwierciadła. Bo duszę miał spaniałą. Przypominała sobie też uśmiech…. Tak… Uwielbiała na niego patrzeć. Czasem myślała, że zmusza się do uśmiechu. Teraz wie, że to było dla niej… Wszystko dla niej…


 


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów