Biały Rycerz
opowiadania >tabuny czerwi demon wkroczył pomiędzy swe sługi. Wskazał palcem na Rogeza. Ciemności na sekundę rozjaśnił błysk, a huk przeszył powietrze. Ręka bestii została rozszarpana na strzępy przez kule z poświęconej broni. Samuel skoczył w tabun nieprzyjaciół rąbiąc sobie drogę do przybyłego pomiotu zła, a gdy dopadł go, jął ciąć jego przeżarte robactwem truchło. Płaty cuchnącego mięsa latały w powietrzu, pod nogami chrupały kości martwych mnichów, po ciałach których stąpali. W końcu bestia padła, ostatnim wysiłkiem, mocą swej diabelskiej woli wyrzucając dwie ostre niczym sztylety kości w stronę ojca Grzegorza. Pociski rozszarpały jego klatkę piersiową i nieszczęśnik padł na twarz w kałużę własnej krwi. Samuel odrąbał głowę najbliższemu wrogowi i podbiegł do umierającego przeora.
- Przysięgnij, jeszcze raz, tu przede mną i przed Bogiem Najwyższym, że nie ustaniesz w walce ze złem - rzekł Grzegorz plując krwią - że żaden diabelski pomiot nie ujdzie spod twej ręki, że nigdy nie odmówisz w potrzebie gnębionemu przez zło, nie ważne pod ludzką czy inna postacią by ono było.
- Przysięgam - rzekł młodzieniec i ucałował rękę swego opiekuna.
- A teraz uciekaj, ratuj swe życie, by mogło służyć innym, ja to zakończę...
- Jakże to... Przysiągłem... Nie popuszczę tym diabłom wcielonym! Zczezną na ostrzu mego miecza!
- Nie! - Ostatkiem sił krzyknął przeor - Ten jeden, jedyny raz zrób to, o co Cię proszę., wbrew przysiędze. Po raz pierwszy i ostatni! To moja przedśmiertna wola! Biegnij! - mówiąc to zakrwawiony starzec podniósł się na kolana i jął śpiewać długą modlitwę w obcym języku.
Wyrąbując sobie drogę do wyjścia, poprzez hordy martwych ciał, szarpany i raniony ich zgrzybiałymi pazurami, Samuel słyszał dogasający głos Grzegorza. W końcu wypadł przed bramę i poczuł wstrząsy. Ziemia zadrżała, a klasztor runął z hukiem, grzebiąc zło jakie się do niego dostało, ciała mnichów oraz przeora. Biały Rycerz klęczał teraz pośród nocy, wpatrzony w gruzowisko, a stojący w pełni księżyc oświetlał jego białą szatę.
- Strzeżcie się demony i bestie! - krzyknął unosząc w górę pięści. Łzy płynęły mu po policzkach - Przysięgam na Boga, nie daruję!
Wstał, poprawił wiszący u pasa miecz, nabił szturmak i szybkim krokiem ruszył poprzez otaczające katedrę wrzosowisko w poszukiwaniu śladów zła , które poprzysiągł tępić do końca swych dni.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 19:07:41, Ocena: 6.0
podoba mi się, pozdrawiam. alis.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów