Bogowie wojny
opowiadania >BOGOWIE WOJNYSYN PIEKIEŁ


Ogłuszyła go kolejna eksplozja. Otoczył go tuman drobinek piachu, dzwoniło mu w uszach. Wokół rozlegały się strzały, pojedyncze, jego kolegów. Krótkimi seriami odzywał się ich kaem. Puknięcie – „K” właśnie wystrzelił granat 40 mm – i wybuch. Z przeciwka wściekle terkotały „kałachy” i PK. I kolejny huk eksplozji. Pierdolone RPG!, pomyślał wkładając pełny magazynek do FAMAS-a. Skąd te turbaniarze mają tyle granatników? Gdzie te śmigłowce?! To trwało już zbyt długo. Już dwóch z nich oberwało; rany postrzałowe.


„Masakra” wprowadził nabój do komory, poderwał karabin do góry. W celowniku optycznym zobaczył kolejnego wroga z RPG. Wystrzelili jednocześnie. Huk wystrzału, kopnięcie kolby w bark. Kolejny wybuch pocisku z RPG. Masakra drgnął, broń z powrotem na cel… Był pewien, że trafił, ale sukinkota nigdzie nie było widać. Kolejny, za kamieniem. Pruje z PK: krzyż celownika optycznego na jego środek ciężkości, strzał, pudło. Wycelować ponownie. Kolejny strzał. Mam cię! Gnojek zniknął za kamieniem.


- …il a été blessé! – dobiegło go z boku. Masakra chciał tam zerknąć, ale pociski uderzyły tuż obok. Kurwa! Zgiął się i schował za kamieniem.


- …il ne respire pas!


Odwrócił głowę w stronę krzyczącego. Wtedy dotarło do niego.


- Ils ont touché K! – krzyczał legionista. „Trafili K!” Reanimował rannego, a wokół lała się krew. Ciekła mu z ust, dławił się nią! Zakrwawiła mundur, wsiąkała w ziemię. Naramienna naszywka z francuską flagą była już niewidoczna.


To ten ostatni RPG… To moja wina! W tle zobaczył, jak kolega strzelający z HK417 nagle pada do tyłu. Też oberwał. Skurwysyny!, wściekł się Masakra. Wychylił się zza osłony, szybko zauważył kolejny cel. Facet w turbanie biegł, żeby się schować. Wycelował w niego, wziął poprawkę. Strzał. Pudło! Poprawka, strzał, poprawka, strzał. Brudas drgnął, zwolnił, zrobił dwa kroki, upadł. Kolejny walił z PK. Też oberwał i zacisnął palec na spuście; ostrzelał niebo długą serią.


Skąd ich tu tylu? Mają przewagę liczebną… I gdzie te śmigłowce?! Bum! Masakra padł na ziemię. Poczuł, jakby coś chciało rozsadzić mu klatkę piersiową od środka. Nic nie widział. Gdzie góra? Nic nie słyszał. Gdzie dół? Podparł się ręką. Gdzie te gnoje? Próbował wstać. Jak na nas ruszą, to będzie po nas! Nagle ziemia ożyła. Co jest? Kolejny grzmot. Co to za warkot?


W końcu się zorientował, gdzie góra. Nad ich pozycją przemknął Tigre. Śmigłowiec szturmowy! Wściekle walił z działka pod kadłubem.


- Écrasez-les! – wrzasnął ktoś, kto biegł do niego.


Znowu wybuchy. Pociski rakietowe z drugiego Tigre’a. Potem znowu serie z działka.


- Tire! – wrzasnął ten, co podbiegł. – Lève-toi et tire!


„Wstawaj i strzelaj!” Legioniści się nie poddają. Nigdy! „Maszeruj albo giń!”, jak głosi stara dewiza… Zabijaj albo zgiń! Co?... Masakra podniósł się szarpany za ramię.


- Co? – Już nie spał. Konrad nie żył, a nad nim stał porucznik.


- Lève-toi. Réveille les gars, on a du boulot – powiedział i odszedł.


„Masakra” usiadł na łóżku. Przetarł twarz dłońmi. Znowu śnił o śmierci Konrada. Mógł jej zapobiec, ale dał dupy. Nie zabijał wtedy wystarczająco szybko. Odrzucił kołdrę i szybko wstał.


W Calvi na Korsyce, jak w całej Francji, był środek nocy.UPAŁ


Porucznik, którego nazywali „Rzeźnik” i Masakra, sierżant, byli jedynymi ludźmi w klimatyzowanym pokoju. Siedzieli na blatach stołów. Oprócz krzeseł w kącie, pomieszczenie było właściwie puste. Ot, lokal konspiracyjny, niedaleko ambasady francuskiej. Adres dostali w samolocie.


- Une affaire sérieuse. Ça va être la pagaille. C’est pourquoi ils nous ont fait venir ici. La plupart d’entre nous ont de l’expérience en operations dans ces régions – stwierdził Rzeźnik. Po sekundzie dodał: – Et parce que l’on est les meiileurs.


Masakra od urodzenia mówił po polsku, więc po francusku nie wszystko rozumiał, ale zgadzał się, że to poważna sprawa, i że są najlepsi. Nigdy nie wzywają żadnego GCP w trybie alarmowym dla zabawy. A jak wzywają Legię, to najczęściej oznacza brudną robotę, więc na pewno poleje się krew. Mnóstwo krwi.


Drzwi się otworzyły. Koniec rozmyślania. Do pokoju weszło dwóch facetów ubranych w cywilne ubrania. Byli spoceni jak diabli. Pomrukując słowa powitania wszyscy uścisnęli sobie ręce. Może wreszcie dowiemy się o co chodzi, pomyślał Masakra.


- Qu’est-ce que vous avez pour nous? – spytał Rzeźnik.


- En premier lieu il nous faut liquider un mauvais garçon.


W Dżibuti, i w całym Rogu Afryki, zawsze był upał – tak jak dzisiaj – a wyglądało na to, że Légion Étrangѐre ma jeszcze podkręcić temperaturę.NADINE


Strażnik przy bramie był martwy. Dwóch patrolujących teren wzdłuż płotu też. Najcichsza część akcji była za nimi. Zagrożenie jednak nie minęło…


Ten cholerny upał. Nawet w środku nocy. I stres. Masakra był cały spocony. Cywilne granatowe ubranie kleiło mu się do skóry, przyciśnięte na dodatek kamizelką taktyczną. Dzięki goglom noktowizyjnym obserwował drzwi, które były otwarte i gotowe do sforsowania. W rękach trzymał MP5 SD. „Chaos” stał tuż za nim i obserwował otoczenie. Czekali na rozkaz.


Czas wydawał się stać w miejscu, a oddechy głośne, jak pociąg. Każdy szelest zdawał się być głośnym na tyle, żeby obudzić całą okolicę. A tego by nie chcieli.


Masakra chciałby już usłyszeć rozkaz do ataku. Chciałby wykonać go większą grupą. Chciałby móc użyć granatu hukowo-błyskowego, żeby oszołomić wroga. Nic z tego. Taki już urok operacji na terytorium wroga. Sprawa była poważna. Jeśli coś spieprzą, to nie tylko oni oberwą, ale i ludzie, których muszą uratować.


- Attention. – Nareszcie szept Rzeźnika w słuchawce systemu łączności. – Trois …


Masakra odbezpieczył pistolet maszynowy. Chaos położył mu dłoń na lewym barku, żeby wiedział, że ma go cały czas za sobą.


- … deux …


Lewa dłoń na klamce drzwi.


- … un… action, action.


Masakra powoli zaczął otwierać drzwi. Byle cicho… Skrzypnięcie. Cholera! Szarpnął błyskawicznie i otworzył je na oścież. Przeskoczył próg, skręcił w prawo. Małe pomieszczenie. Łóżko. Podnoszący się zaspany człowiek. Wycelował wyciszony peem. Ściągnął spust. Ledwie słyszalna trzystrzałowa seria. Człowiek drgnął i opadł na posłanie. Za plecami głośniejsze strzały z FAMAS-a z tłumikiem. Potem cisza.


- C’est libre!


- C’est libre! – potwierdził Masakra, podszedł do człowieka którego zabił. Upewnił się, ze nie żyje – już drugi

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów