BRACTWO: zaprzysiężona #5
opowiadania >uprzednio rozpuszczając włosy.
Ruszyłam do wyjścia. Na dworze już nie sypał śnieg, ale nadal było zimno. Do domu mam kawałek do przejścia, a chodniki są skute lodem i nie posypane ani piaskiem, ani solą.
Zdążyłam ledwie przejść kilka metrów i zaliczyłam dość twarde lądowanie na lodzie. Zza pleców dobiegł mnie gromki śmiech. Doskonale znam już ten wkurzający głos. Dante podszedł bliżej, oparł motor na stopce i wyciągnął do mnie rękę. Odepchnęłam ją z irytacją i sama podniosłam się z chodnika zachowując w sobie chociaż resztkę dumy, jaka mi została. Dalej ruszyłam przed siebie.
– Ej, goffo(niezdara). Może cię podwieźć! Nie zaliczysz kolejnej gleby. Powiedz, tyłek cię nie boli od bliskiego spotkania z chodnikiem?
Odwróciłam się na pięcie oburzona żeby wygarnąć mu prosto w twarz co o nim myślę. Chłopak patrzył na mnie jak zwykle tymi swoimi ciemnymi oczyma, a mój wzrok powędrował do jego dłoni. Widok szramy na palcu napełnił mnie dziwnym żalem. Co gorsza zauważyłam iż blizna ciągnie się od palca w górę i nie wiadomo gdzie się kończy. Cokolwiek mu się stało, to musiało być okropne. Dante podszedł z motorem bliżej. Przełożył nogę przez siedzenie i zapalił silnik. Ruchem dłoni zachęcał mnie do zajęcia miejsca za nim.
– No już! To nie ty czekasz na mnie, tylko ja na ciebie, a wiesz mi że moja cierpliwość nie rzeka, i kiedyś się kończy - ponaglał mnie.
– Rzeka też ma swoje ujście, wiesz?
Niechętnie powędrowałam wzrokiem do siedzenia na motorze. Westchnęłam i postanowiłam zaryzykować. Przełożyłam lewą nogę na drogą stronę pojazdu i chwyciłam Dantego pod boki. Czekając aż ruszy zaczynałam się niecierpliwić.
– Dlaczego nie jedziesz? Przecież usiadłam jak należy. - spytałam z nutą irytacji w głosie.
– Ledwie mnie dotykasz. Gdy tylko ruszę ty zaliczysz kolejną wpadkę, a przecież właśnie tego chcemy uniknąć, prawda ?
– Więc jak mam się trzymać? - spytałam już nieco spokojniej.
Chłopak podparł się o ziemię obiema nogami, po czym chwycił moje ręce i objął nimi swoje ciało. Chwyciłam dłońmi jego rozpiętą kurtkę i zacisnęłam na niej zziębnięte mimo rękawiczek palce.
Po chwili ruszyliśmy w stronę mojego domu. Dante nie zwracał uwagi zarówno na kierunkowskazy jak i niekorzystne warunki drogowe. Pędził jak szalony, a ja przyciskałam do niego całe swoje ciało. Chociaż nie jestem w stanie odgadnąć co on teraz czuje, to jestem pewna że się uśmiecha z satysfakcją. Ja miałam zaciśnięte nie tylko dłonie, ale także oczy. Człowiek mniej boi się tego, czego nie widzi. Tak już jest.
Informator bardzo ostro wchodzi w zakręty i mimo lodu jedzie z wysoką prędkością. Przy każdym zakręcie obejmuję go coraz mocniej, a on głęboko wciąga i wypuszcza powietrze. Nie mam ochoty myśleć o tym jak to wszystko mu się podoba.
Po kilku minutach motocykl zwolnił. Nadal bałam się spojrzeć na drogę, aż w końcu poczułam jak pojazd przechyla się na lewą stronę. Jęknęłam ze strachu a wtedy Dante zaczął rechotać pod nosem.
– Nie mam ochoty wysłuchiwać twoich kumpli jak będą gadali, że przytulaliśmy pod twoim domem.
Otworzyłam oczy. Staliśmy na podjeździe mojego domu, chłopak opierał lewą nogę o ziemię, a prawą nadal miał na pedale. Złapałam się na tym że nadal go obejmuję. Szybko jak oparzona zeskoczyłam z motoru i popędziłam do drzwi wejściowych. Zatrzymałam się w półkroku myśląc o tym że przecież on mnie tu przywiózł i dobre wychowanie nakazuje mi podziękować. W takich chwilach wolałabym być wychowana przez wilki.


Odwróciłam się w jego stronę z zamiarem podziękowania i rzucenia szybkiego 'cześć'
– Dzięki za... - ku mojemu zdziwieniu Dante stał tuż za mną, zostawiając oparty motor o stopkę. Miał dziwny wyraz twarzy, coś jak współczucie pomieszane z żalem i smutkiem, doprawione odrobiną goryczy.
– Będę teraz śmiertelnie poważny, Ado! Naprawdę chciałbym abyś spełniła moją prośbę. Jedną jedyną prośbę. - spojrzał mi głęboko w oczy. Chciałam odwrócić głowę, tak jak to zawsze robię, ale coś w jego spojrzeniu nie dawało mi tego zrobić.
– Mama uczyła mnie pomagać innym i wiem, że sama się zgodziłam, ale... boję się. No a co jeśli się nie zgodzę? – uśmiechnęłam się ironicznie, lecz tym razem chłopak nie odwzajemnił gestu.
– Tyle razy prosiłaś mnie o pomoc. Dostarczałem wam informacje, narażałem własne bezpieczeństwo żeby pomóc osobom, których kompletnie nie znam. Chciałaś zmienić miejsce i godzinę spotkania, zgodziłem się, przełożyłem przez to kolację z matką, której nie widziałem pół roku i przez kolejny taki czas jej nie zobaczę, a ty nie chcesz mi pomóc w jednej małej sprawie?
Jego słowa sprawiły że zebrało mi się na płacz. Nie znoszę go, nie ufam mu i widuję go w woli konieczności, ale on ma rację. Pracuje dla nas bezinteresownie, wiele razy mógł zginąć, lecz mimo wszystko nadal nam pomaga. Za co? Za moje opryskliwe odpowiedzi i kpienie z niego. Kiedy stałam się taka podła? Taka nieczuła i nielicząca się z innymi? To oni mnie tak zmienili...
– Co mam dla ciebie zrobić? - mój głos zabrzmiał delikatniej niż bym chciała.
– Przyjść do wyznaczonego miejsca, jutro o północy - widząc mój przerażony wyraz twarzy szybko dokończył zdanie. - Przyjadę po ciebie, bo nie chcemy abyś znała to miejsce zanim w pełni się zgodzisz na propozycję.
– Czyli mogę odmówić? - spojrzał na mnie znacząco.
– Oczywiście – odwrócił się i udał do motocyklu. Wyciągnął ze schowka papierową paczkę, dość dużą i zawiązaną grubym sznurkiem. Podał mi ją. Była ciężka, no i zresztą na taką wyglądała. - Ubierz proszę to, ale nie rozpakowuj przed jutrem. Nie mów też nikomu o spotkaniu, niech to zostanie tajemnicą. O 23:30 będę czekał przy ulicy na dole, żeby nikt mnie nie zobaczył. Bądź ubrana i gotowa. Nie przestrasz się tego co jest w środku. - Skinęłam twierdząco głową.
Gdy chłopak już odchodził, a ja miałam właśnie otwierać drzwi wejściowe, nieoczekiwanie wbrew sobie zadałam mu ostatnie pytanie.

- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów