BRACTWO: zaprzysiężona #5
opowiadania >/>– Dante, co masz na serdecznym palcu lewej ręki? To musiało być straszne, prawda? - Dante stanął jak wryty. Sama nie wiem czemu o to pytam, być może ma to związek z moją niepohamowaną ciekawością. W tej sekundzie żałowałam za to pytanie i zganiłam samą siebie w duchu. On tylko zadrżał, schował rękę do kieszeni i wsiadł na motocykl.
– Uważaj żeby nie poślizgnąć się na schodach goffo! Twój tyłek jest już chyba dość obolały, co? - Zaśmiał się tak jak zwykle i przyjął swój szyderczy uśmieszek chuligana. Moje pytanie puścił mimo chodem, jak słowa rzucone na wiatr. - Ciao, buona fortuna(powodzenia)
– Że co? - rzuciłam, ale on już jechał i nie był w stanie mnie usłyszeć.
Doskonale wiedziałam co to znaczy, w końcu kilka miesięcy mieszkam z Włoszką. Dante właśnie życzył mi powodzenia, ale niech nie jest taki pewien mojej kolejnej gleby.

Po wejściu do domu, od razu pobiegłam schować paczkę pod łóżko. Dopiero po ponownym zejściu na dół przywitałam się buziakiem z Cateriną. Obok niej siedział Rafał. Mam z nim całą masę niesamowitych wspomnień, ale niestety złych też. Z tego co mi wiadomo Rafi kręci z moją współlokatorką, chociaż nie chce się do tego przyznać. To trochę dziwna relacja bo Cat słabo mówi po polsku, z angielskim również ma problemy, a chłopak nie zna żadnego słowa po włosku oprócz „salve”. Mimo tego uważam że świetnie do siebie pasują.
Usiadłam obok przyjaciółki i wzięłam do ręki kilka solonych paluszków. Chrupiąc je słuchałam chwilę dogadywania się jej z moim kumplem. Nie, nie kumplem. Przyjacielem raczej. Oni nie umieją za nic się dogadać więc zazwyczaj spotykamy się we trójkę. Ja jako tłumacz.
– Caterina – dziewczyna odwróciła się w moją stronę. - begli occhi. - teraz zrozumiała o co mi... to znaczy mu chodziło.
Matko, jaki oklepany podryw. Rafał zawsze wydawał mi się mistrzem w sprawach damsko-męskich, a tutaj coś takiego? Piękne oczy? Nie, to nie może być on! Jakieś siły nieczyste zawładnęły jego ciałem i silą się na kiepskie wyrywanie dziewczyny. Gdzie się podział ten pewien siebie niezależny facet, który każdego dnia przed lustrem powtarzał sobie „każda jest moja, każda jest moja”. Tak, owszem był on próżny i narcystyczny ale to świetny chłopak. On po prostu sprawia wrażenie kobieciarza, ale jak kocha to robi to mocno i porządnie.
Kim tak naprawdę jest Rafa? Najlepszym kumplem od kołyski Marcina. Ten pierwszy jest starszy o zaledwie dwa miesiące. Kiedy przyszli na świat ich rodzice przyjaźnili się od wielu lat. Mają ze sobą kontakt od urodzenia, nic dziwnego że powstała między nimi tak silna więź. Jeden za drugim poszedł by w ogień.
Gdy Caterina wyszła, postanowiłam zagadać przyjaciela.
– Zaprosiłeś ją już gdzieś? - pytam podekscytowana.
– Zwariowałaś? Nie mogę się z nią dogadać. Ona słabo mówi po polsku, a angielski ma strasznie łamany i jeszcze ten jej akcent. No a ja nie mówię po włosku. Jak wy się dogadujecie?
– No wiesz, mamy wyższy iloraz inteligencji – walnęłam mając nadzieję że chłopak jakoś się rozchmurzy. Zawsze śmieszyły go moje przygadanki. - Po prostu przywykliśmy do akcentu. - Wytłumaczyłam mu, bo sądząc po jego minie nie miał ochoty na żarty.
– Ona mi się naprawdę podoba.... to znaczy chciałbym żeby coś między nami było, ale ona chyba.... ja chyba nie sprostam jej wymaganiom.
– Coś ty, jesteś świetny! - uśmiechnęłam się. Próbowałam go jakoś podciągnąć na duchu, a uśmiech był w pełni szczery.
– Obawiam się że nie jestem typem 'przystojnego Włocha'. Ani ze mnie Włoch, ani przystojniak. Może powinienem ze sobą coś zrobić?

Moim zdaniem niczego mu nie brakuje. Ma krótko przystrzyżone kasztanowe włosy i zielone oczy. Nos ma trochę zakrzywiony, a oczy nie proporcjonalne w porównaniu z ustami. Rzęsy ma zbyt długie jak na faceta, a i jego rysy twarzy nie są tak twarde i męskie jak u Marcina czy Drake'a. Jego wygląd świadczy o wrażliwym charakterze i to mi się podoba. Jego ciało jest dobrze zbudowane, czym ukazuje jego zainteresowanie lekko atletyką. Jego oczy patrzą niewinnie, jak u czternastolatka, który stara się robić rzeczy buntownicze, ale wyglądać naiwnie.
Owszem widziałam przystojniejszych chłopaków niż Rafał, ale on nie jest brzydki, a nawet jeśli jakaś nadęta paniusia może tak pomyśleć, to chłopak ma złotą duszę i nie da się nie kochać.
Uśmiecham się więc tylko do niego i przecząco kręcę głową. Gdy przychodzi Caterina przepraszam ich i udaję się do swojego pokoju. Tam czekam na Marcina, muszę uciąć sobie z nim długą pogawędkę. Ostatnio wydarzyło się dużo dziwnych rzeczy, a on jest jedyną osobą, której leje wszystko jak z dzbanka. Mogłabym też udać się do brata, ale on już nie toleruje moich misji z udziałem Dantego, więc lepiej niech nie wie nic poza tym co konieczne.
Przyjaciel wraca do domu dość późno, więc po zjedzeniu kolacji od razu proszę go do mojego pokoju. Wygląda na zmęczonego i przez sekundę mam wyrzuty iż chcę zwalić na niego rzekę informacji, ale on tak zawsze wygląda. Poza tym nie można niczego trzymać w sobie, a on mówi że go w środku nocy mogę obudzić jeśli chcę pogadać. Jak Marcin wszedł do mnie, usiedliśmy na kanapie obok siebie, a ja postawiłam na stoliku uprzednio zaparzone dwie filiżanki parującej herbaty.
– Wyglądasz na spiętą, gdybym cię nie znał pomyślałbym że to potajemna randka albo coś w tym stylu – zaczyna i od razu wybuchamy śmiechem.
– Tak, jako iż twój chłopak siedzi w salonie pod nami, musiałam zaprosić ciebie tutaj pod pretekstem ważnej rozmowy, żeby się nie wydało – obdarzyłam go szerokim uśmiechem i uwodzącym spojrzeniem po czym znowu zaczęłam się śmiać.
– A tak naprawdę, to o czym chcesz gadać? - spytał po czym upił łyk herbaty.
– Spotkałam się dzisiaj z Dantem – skinął głową bo przecież doskonale o tym wiedział.
Ugryzłam się w
- [1] [2] [3] [4] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów