Czarna Kompania - PROLOG
opowiadania >zrzucając płaszcz. Doskonale widział wycelowaną w niego broń napastników. Szybkim ruchem wyciągnął miecz. Z sykiem przecinał nim powietrze, kręcąc ukośne młynki. Gdy jeźdźcy zatrzymali się obok niego, ostrożnie wbił brzeszczot w wilgotną jeszcze ziemię. Strażnicy otoczyli go powolnym krokiem. Dwóch z nich miało halabardy i ciężkie, drewniane pałki. Oficer, który nimi dowodził, uzbrojony był w topór, o krótkiej rękojeści i okrągłą, ćwiekowaną tarczę zdobioną herbem rodowego miasta podróżnika.


-Witajcie. - rzekł lekko gburowatym głosem. - Jak się zwiecie i skąd jesteście?


-Derian z Brumy.


- od dawna jesteście na tym szlaku?


-Od dwóch dni.


-Zatrzymywaliście się gdzieś?


-W gospodzie „Pod Smoczym Pazurem”.


-Zatem musimy was zabrać z powrotem do miasta. Nasz posłaniec został zamordowany na tym trakcie, niecałe pół kilometra stąd.


-Nie mam na to czasu. Stamtąd właśnie idę i spieszy mi się do Ravenfall.


-Dowiedzieć się musimy czy aby w takim razie mordercy na wolność nie puszczamy. Jak nie pójdziecie dobrowolnie to siłą was zawieziemy! - krzyknął żołnierz, wyciągając topór zza pasa.


-Przestań machać tymi łapami, bo ci je utnę... - syknął Łowca.


Jak na komendę dwaj pozostali strażnicy wymierzyli mu w plecy szpikulce drzewców. Otoczony mężczyzna kopnął w ostrze wbitego w ziemię miecza. Brzeszczot poszybował ze świstem w górę, rozrąbując na pół twarz jednego z agresorów. Przeciwnik padł na ziemię w konwulsjach, kryjąc głowę za okutymi ramionami, dokładnie w tym samym czasie, gdy Derian wykonał szybki piruet, przecinając na pół drzewce halabardy drugiego strażnika. Kątem oka Łowca dostrzegł zakutego w zbroję płytową dowódcę, próbującego staranować go tarczą. Szybko odskoczył w tył, tak by stratowany został drugi z oponentów. Fortel się powiódł. Usłyszał głuche uderzenie tarczy i chrzęst kolczugi padającego na ziemię żołnierza. Oficer zamachnął się na podróżnego toporem. Chybił jednak o włos. Parowanie ciosów nie miało sensu gdyż broń strażnika z pewnością wytrąciła by miecz z rąk broniącego się. Zamiast tego wykorzystał atuty swojej lekkiej zbroi i zwinności, aby sprawnie unikać ciosów. Po krótkiej chwili wypatrzył lukę w obronie oponenta. Żołdak miał nie osłoniętą szyję, Już zamarkował uderzenie nad głowę, by potem szerokim łukiem ciąć w krtań, gdy nagle poczuł tępy ból z tyłu czaszki. Jak w zwolnionym tempie ujrzał jak miecz wypada mu z ręki, odbijając w błyszczącej, zroszonej krwią klindze słoneczne promienie. Zatoczył się i przewrócił na plecy. Nim stracił przytomność ujrzał tylko wykrzywioną we wściekłym grymasie twarz staranowanego człowieka. Trzymał w ręku krótką, dębową pałkę. Zaczęło mu migotać przed oczami. Derian chciał przetrzeć je rękoma, by pozbyć się ciemnych punktów, rosnących z każda sekundą, lecz kończyny miał jak z ołowiu. Ostatnią rzeczą jaką zobaczył przed utratą świadomości, był oficer wiążący mu przeguby jego własnym łańcuchem.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
yoghurt Linia koment
Dodany:2010-12-27 11:49:53, Ocena: 5.5
Wydaje mi się, że fragment gorszy jakościowo od pierwszej części "Czarnej Kompanii". Krótkie, urywane zdania (zwłaszcza podczas rozmowy), szybka - zbyt szybka akcja i za dużo niewyjaśnionych informacji. Być może planujesz je wyjaśnić w późniejszych etapach? Tak czy inaczej, wygląda mi to, jakbyś pisał pod wpływem emocji, bo coś Cię naszło... Dopracuj, a nie będę miał się czego czepiać :)

Ocenił/a na: 5
spider23 Linia koment
Dodany:2011-01-06 08:59:16, Ocena: 5.5
fajne

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów