Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rodział 18
opowiadania >Chwilę potem wróciliśmy do domu. Z daleka widziałam, że światła były pogaszone. Nie wiedziałam, co się dzieje. Przecież domownicy, nigdy tak wcześnie nie chodzili spać.


- Co się dzieje? – spytałam.


- Zobaczysz.


Weszliśmy do środka, a ja zaniemówiłam. Cały dom wypełniony był świecami i płatkami róż. To była niespodzianka, o której mówił mi Kacper parę godzin wcześniej.


- A gdzie podziali się domownicy? – zapytałam zszokowana.


- Nie przejmuj się dzisiaj nimi. Ten wieczór jest w pełni nasz i nic nam go nie zepsuje.


Zaprowadził mnie do salonu, gdzie znajdował się stół przybrany różami. W tle słyszałam romantyczną muzykę. Po chwili Kacper kazał mi usiąść, a sam przyniósł kolacje dla nas. Wszystko wyglądało tak bajecznie. Uśmiechał się do mnie i mówił mi czułe słówka. Kręciło mi się w głowie z natłoku wrażeń. Po deserze podszedł do mnie, ukląkł, po czym wyjął z kieszeni czerwone pudełeczko. Otworzyłam je i zobaczyłam pierścionek z ogromnym brylantem. Ponownie zaniemówiłam.


- Walerio, chciałem abyś zapamiętała tą chwilę na zawsze. Wyjdziesz za mnie?


- Tak! – to mówiąc rozpłakałam się ze szczęścia i przytuliłam go mocno do niego. Potem porosił mnie o taniec. Nasze ciała były tak blisko siebie. Taniec przerodził się w grę naszych rąk i ust. Sama nie wiem, kiedy znaleźliśmy się w sypialni. Całował mnie całą. Tej nocy nie byliśmy w stanie zaniechać miłości. Dopiero nad ranem udało się nam zasnąć. Magia trwała w nas nadal. Kiedy obudziłam się patrzył na mnie tak czułym wzrokiem, że nie potrafiłam oprzeć się pocałowaniu go.


- Dzień dobry kochanie - szepnął. - Jak się spało?


- Dzień dobry. Spałam bardzo dobrze, dziękuję. Jakieś niespodzianki na dzisiaj?


- Niestety słonko, nie mam w zanadrzu niespodzianek. Muszę zostawić cię na parę godzin. Odezwał się mój angielski adwokat. Ma dla mnie jakąś propozycję dotyczącą zamku. Muszę jechać do Warszawy w związku z tym do polskiej ambasady, a potem do jego polskiego kolegi. Ale postaram się wrócić, jak najszybciej.


- Dobrze, tylko uważaj na siebie.


- Tak jest kochanie odparł salutując wesoło.


Chwilę później zeszliśmy na śniadanie. Anita rzuciła nam wesołe spojrzenie, po czym wnioskowałam, że brała udział w spisku związanym z wczorajszą niespodzianką. Zjedliśmy pospiesznie, po czym Kacper wyjechał, a ja pojechałam do miasta by dowiedzieć się czegoś nowego w sprawie zabójstwa moich rodziców. Komendant siedział w swoim biurze, kiedy weszłam do środka:


- Dzień dobry, czy wiadomo coś nowego?


- Dzień dobry. Tak. Niech pani usiądzie. Ten człowiek nie prędko wyjdzie z więzienia. Zostanie ukarany za złamanie wielu paragrafów i za podwójne zabójstwo.


- Tak, więc mogę już wszystko powiedzieć narzeczonemu?


- Owszem. To już nie jest tajemnicą. Dostaną państwo powiadomienie o terminie rozprawy.


- Dobrze. Do widzenia - to mówiąc wyszłam z komendy. Wszystko zaczęło się nareszcie układać. W drodze do domu zaszłam na cmentarz. Czułam, jak zmarli zaznali wreszcie spokoju. Zatrzymałam się również przy grobie siostry Kacpra. Dziewczyna, o którą tak walczyła mama była siostrą człowieka, którego tak bardzo teraz kocham. Byłaby szczęśliwa szczęściem swojego brata. Czułam się taka spokojna. Wreszcie wielki kamień spadł mi z serca. Wróciłam uradowana do leśniczówki. Kacper już wrócił i czekał na mnie na werandzie:


- Gdzie się podziewałaś? – spytał, całując mnie czule.


- Byłam w komisariacie. Pytałam, co z tym człowiekiem.


- I, co?


- Nie wyjdzie prędko z więzienia. I mogę ci wreszcie powiedzieć, co poniekąd spowoduje zwiększenie kary.


- Zamieniam się w słuch.


- Ten człowiek tak naprawdę nazywa się Patryk Cieszyński. Kiedy byłam na studiach wiele osób w tym ja naśmiewało się z niego. Po śmierci moich rodziców zbliżyłam się do niego, bo zrozumiałam, co czuł, gdy go znieważaliśmy. Ale kiedy powiedział mi, że czuje do mnie coś więcej niż przyjaźń zerwałam tą znajomość. Nie chciałam go ranić.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-05-14 19:47:13, Ocena: 6.0
Ciekawie piszesz - wciąga:)Edward

Ocenił/a na: 6
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-05-14 19:47:27, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-05-14 19:53:22, Ocena: 6.0
Poproszę o następną część!!!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-14 20:01:06, Ocena: 6.0
Dziękuję Wam :) Ciąg dalszy nastąpi jutro :)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-05-15 09:15:00, Ocena: 6.0
Zaraz im się zacznie szara rzeczywistość z załatwianiem formalności na budowę zamku. Padną skonani. Albo nie - kasiora robi swoje i, oczywiście, nikt w Polsce nie wie, co to znaczy dać w garść dla przyśpieszenia biegu sprawy. ciekawy tekst. Przeczytam dalszą część:)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-15 13:16:49, Ocena: 6.0
Viktorio, a skąd te podejrzewania o łapówki?hmmm? Nie przysparzajmy im takich trosk :D Z resztą tak się zakręci, że nie będzie czasu na myślenie o budowie :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów