Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rozdział 26
opowiadania >Z całą pewnością ostatnie dni były dla nas bardzo trudne. Kacper cały czas chodził przybity. Nawet mała błahostka potrafiła wyprowadzić go z równowagi. Ja natomiast zaczynałam coraz bardziej odczuwać doskwierającą mi samotność. Oboje przeżyliśmy wielką tragedię i powinniśmy wspierać się nawzajem. Kiedy ja całe dnie spędzałam w domu, pomagając Hipowi w codziennych obowiązkach on znikał na całe godziny. Widzieliśmy się jedynie podczas kolacji i w sypialni. Jednak, kiedy byliśmy całkiem sami unikał mojego wzroku. Próbował stworzyć między nami pewien rodzaj bariery. Na moje pytania odpowiadał wyłącznie zdawkowo. Za każdym razem próbuję wytłumaczyć sobie jego zachowanie tym, że bardzo cierpi i próbuje odnaleźć się w tej sytuacji. Sama również próbowałam dostosować się do tego, jednak ja nie potrafię zamknąć się w sobie na tyle, by odtrącać ukochaną osobę. Staram się być silna i tak, jak mówił Hip, próbuję wytrzymać tą próbę. Może te przejścia umocnią nasz związek?


Po raz kolejny położyłam się obok niego w łóżku. Kiedy chciałam się do niego przytulić, odsunął się ode mnie. Nie potrafiłam ukryć swoich uczuć. Zapaliłam nocną lampkę i starając się spojrzeć mu w oczy powiedziałam szeptem.


- Dlaczego odtrącasz mnie?


- Nie mam dziś ochoty…


- Nie o to mi chodzi. Tworzymy jedność i powinniśmy się wpierać nawzajem. Nie możesz dusić w sobie tego wszystkiego.


- O, czym ty mówisz? Nic się nie zmieniło.


- Zmieniłeś się i myślę, że ty też to zauważyłeś. Znikasz z domu na całe dni. a kiedy już wrócisz robisz wszystko, aby nie zamienić ze mną ani jednego słowa. Unikasz mnie i mojego wzroku. A…


- Walerio jest już późno. Porozmawiajmy o tym jutro.


- Znowu to robisz.


- Co robię?


- Uciekasz. Odkładasz rozmowę na potem, jakbyś znał przyszłość i wiedział, co nastąpi.


- Nie znam przyszłości, ale liczę, że pewnego dnia przestaniesz mnie pytać. Zostaw mnie wreszcie w spokoju. Pozostaw mnie w moim cierpieniu. Daj sobie spokój.


- Chcesz być sam?


- Tak.


- Mam rozumieć, że zrywasz ze mną?


- Rozum to, jak chcesz. Byle było to skutecznie.


Nie mogłam wytrzymać i automatycznie zalałam się łzami. Szybko wstałam, ubrałam się i wyszłam z sypialni. Nie miałam pojęcia, co dalej robić. Zeszłam na dół do salonu i usiadłam załamana na kanapie. Kolejne łzy spływały po mojej twarzy, a serce rozpadało się na drobne kawałki. W głowie kłębiły mi się różne myśli. Setki wspomnień stawało przed oczyma. Nagle, kiedy zaczęłam coraz mocniej szlochać poczułam dotyk na ramieniu. Przez chwilę miałam nadzieje, że to Kacper. Odwróciłam się i zobaczyłam zatroskaną twarz Hipa.


- Walerio, co się stało?


- Kacper… Zerwał ze mną.


- Na pewno źle go zrozumiałaś. Wracaj do niego i wyjaśnijcie to sobie.


- Nie. On chce abym wreszcie przestała mu przeszkadzać.


- Cierpi i nie umie sobie z tym poradzić i krzywdzi innych. Jak mogę ci pomóc?


- Sama nie wiem, co mam teraz zrobić. Dokąd pójść.


- Nie wiem, co powiedzieć.


- Nie musisz. Jesteś dobrym człowiekiem. Spakuj proszę moje rzeczy. Odbiorę je później - to mówiąc wstałam i wyszłam z domu w samym szlafroku. Słyszałam jeszcze jego głos, jednak nie chciałam już tej nocy o tym rozmawiać. Wsiadłam roztrzęsiona do samochodu i udałam się do leśniczówki. W drodze zadzwoniłam do Gabriela i uprzedziłam o swoim przyjeździe. Okazało się, że w domku są jedynie jego córki. Nadal płacząc dojechałam do celu. Zaspana Julka wyszła, aby mnie przywitać.


- Dobry wieczór. Nie wiedziałyśmy, że przyjedziecie… W dodatku w samym szlafroku. Stało się coś?


- Jestem sama Julko. Pójdę od razu spać. Tobie też to radzę.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-05-24 22:53:34, Ocena: 6.0
W tym rozdziale pokazałaś, jak dwoje kochających się ludzi potrafi znaleźć wspólnego języka i ich drogi się rozchodzą(( nie wiem na jak długo). Są nawet łzy i nie wiem czy to różnica płci, że takie reakcje. Ciekawie prowadzisz akcję. Pozdrawiam Edward

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-25 07:46:35, Ocena: 6.0
Dziękuję Edwardzie :) Bohaterowie rozstają się hmmm na kilka rozdziałów. Choć do samego końca będzie ciężko. Pozdrawiam.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-05-28 13:48:48, Ocena: 6.0
Szczęście, rozpacz - samo życie, tylko że,w Twoim opowiadaniu toczy sę bardzo szybko. Akcja jest więc bardo wartka, a treść ciekawa!!!!!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-28 13:52:15, Ocena: 6.0
Dziękuję :) Musi się dziać, żeby nie było za dużo nudy ;)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów