Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rozdział 29
opowiadania >Pewnego dnia, gdy wybrałam się do miasteczka, by kupić sukienkę na ślub Hipa w jednej z kawiarni zobaczyłam dziennikarza, który usiłował zrobić artykuł o moim życiu. Siedział przy jednym stoliku z Kacprem. Moje nerwy sięgnęły zenitu. Ten człowiek najwyraźniej nie zamierzał zrezygnować z reportażu. Natychmiast weszłam do kawiarni i podeszłam do ich stolika. Początkowo obaj zmierzyli mnie wzrokiem, po czym Kacper wstał i już chciał coś powiedzieć, gdy ja wybuchłam.


- Widzę, że nie ma pan zamiaru rezygnacji z tego artykułu. Dobrze, zatem spotkamy się w sądzie. Ja nie rzucam słów na wiatr.


- Znasz tego pana? - wtrącił Kacper.


- Owszem. Za wszelką cenę chce napisać artykuł o moim życiu i…


- Więc taki jest prawdziwy powód naszego spotkania panie Kowalski?


- Myślałem, że pan będzie bardziej rozsądny.


- Zapłacę - dodał po chwili, gdy żadne z nas nic nie mówiło.


- Moje życie, a tym bardziej życie tej pani nie jest na sprzedaż. Rozumiemy się? Chyba, że woli pan spotkanie na ławie sądowej.


- Rozumiem. Nie ma tematu - to mówiąc wstał i odszedł. My natomiast zostaliśmy na swoich miejscach. Widziałam go po raz pierwszy od tak długiego czasu. Jego twarz zmieniła się. Straciła dawny blask. Płomyk w jego oczach znikł.


- Napijesz się ze mną kawy? - spytał nagle.


- Dobrze.


Skrępowani, jakby swoją obecnością usiedliśmy. Początkowo żadne z nas nic nie mówiło. Powstała między nami wielka bariera. Powoli kończyliśmy nasze kawy i jak dotąd nikt z nas nie był w stanie wykrztusić ani jednego słowa. Kiedy w końcu wypiłam swoją porcję kofeiny i już chciałam wstać powiedział.


- Porozmawiamy?


- O, czym?


- O nas.


- Myślałam, że nie ma już nas.


- Skrzywdziłem cię Walerio, wiem. Chciałbym jednak, abyśmy byli, chociaż w stanie ze sobą normalnie rozmawiać.


- Myślisz, że to jest jeszcze możliwe?


- Mam nadzieję, że tak - rzekł z wyraźna nadzieją w głosie mężczyzna.


- Muszę już iść. Przyjechałam tylko po sukienkę i zaraz miałam wracać.


Chwilę potem odprowadził mnie pod sam sklep. Kiedy otwierał mi drzwi zrobiło mi się niebywale gorąco. Był tak blisko mnie, a ja nie mogłam nic zrobić. Serce wyrywało mi się z piersi. Chciało wykrzyczeć wszystkie uczucia, jakimi nadal go darzę. Przez kolejną godzinę byłam zajęta wybieraniem kreacji. W końcu wybrałam długą bordową sukienkę z dekoltem w kształcie litery V. Nieco zmęczona wyszłam i nagle wpadłam na Kacpra. Sama nie wiem skąd wyszedł. Momentalnie cała zadrżałam. Przez moje ciało przepłynęła niewyobrażalna fala ciepła. Cała płonęłam, a on trzymał mnie w swoich ramionach.


- Kacper? Skąd się tu wziąłeś?


- Czekałem na ciebie - mówiąc to ciągle trzymał mnie w ramionach. Nie przestając patrzeć mi w oczy powoli przybliżył swoje usta do moich i delikatnie pocałował mnie. Miliony motyli narodziło się na nowo w moim ciele. Przez chwilę miałam wrażenie, jakby wszystkie kwiaty na świecie zaczynały na nowo rozkwitać. Przechodzący ludzie nie odrywali od nas oczu. Najwyraźniej nie wzbudziliśmy tym pocałunkiem ich entuzjazmu. Powoli wypuścił mnie ze swoich objęć, spojrzał mi prosto w oczy i szepnął.


- Nie chciałem, aby z naszym związkiem tak się potoczyło.


Chwilę później pożegnaliśmy się i oboje wróciliśmy do swoich samotnych światów. Tym jednym całusem rozpalił wszystkie moje zmysły. Rozkojarzona wróciłam do leśniczówki, gdzie jeszcze tego samego dnia miałam ustalić menu na sobotni bal wakacyjny. Niestety tego dnia nie mogłam już na niczym innym skupić swojej uwagi. Poleciłam Babetce, jako najstarszej z dziewcząt dokończenie za mnie moich obowiązków, a sama udałam się do swojego pokoju. Ciągle myśląc o tym, co wydarzyło się w miasteczku położyłam się i usiłowałam przeczytać, choć parę wersów nowej książki, jaką kupiłam jeszcze, będąc w Kornwalii. Nie przyniosło to niestety pożądanych skutków. Ciągle miałam przed oczyma Kacpra. Na nowo czułam jego dotyk, ciepło, smak, zapach. Na nowo pragnęłam tego mężczyzny.***
Dni mijały nieubłagalnie. Do ślubu

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-05-29 22:54:29, Ocena: 6.0
Urozmaicony odcinek i bardzo ciekawe dialogi. Widzę przymiarkę do powrotu z wątkiem miłosnym. W sumie czytało się bardzo miło. Pozdrawiam Autorkę Edward

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-29 23:00:10, Ocena: 6.0
Będzie powrót :) W końcu obiecałam Oleczce dzidziusia ;) Również pozdrawiam Wierny Czytelniku ;)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-05-30 15:51:04, Ocena: 6.0
Czasami czas działa na korzyść, bo co ma wisieć nie utonie. Niektóre zaś sprawy trzeba przemyśleć, przemyśleć i jeszcze raz przemyśleć, żeby zobaczyć, to co jest w danej sytuacji najkorzystniejsze... Wiadomo, że każda nowa rozmowa ,, po trudnym " nie jest łatwa, ale uczucie robi swoje. Dobrze, że z nadzieją na potomstwo. Czy Autorka położy Walerię na patologii ciąży? Będę czytać. Pozdrawiam Cię, Pilar. Wiki:)

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-05-30 21:03:38, Ocena: 6.0
Powroty zawsze są trudne i nie zawsze pomyślnie się kończą. Wiem,że Ty Moniu nam tego nie zrobisz!!!!!! Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-30 23:27:59, Ocena: 6.0
Jesteś blisko Wiki:) Kogoś jeszcze położę w szpitalu, ale kogo nie zdradzę. Wszystko zakończy się szczęśliwie - to Wam gwarantuje. Pozdrawiam dziewczyny :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów