Que debemos pasar tiempo juntos. Tom I. Rozdział 30
opowiadania >cię i pokonać te ciężkie dni, ale nie to boli tak bardzo. Kacper, jeżeli ludzie kochają się i są sobie pisani na całe życie są w stanie przetrwać najcięższe chwile. My nie daliśmy rady.


- Masz rację, ale zawsze można dać sobie szansę.


- I, co? Za każdym razem, gdy wydarzy się coś złego będziemy się rozstawać? A jeśli weźmiemy ślub i pokłócimy się o wystrój naszego mieszkania to weźmiemy szybki rozwód?


- Nie bądź taka sarkastyczna. Tego nie powiedziałaby moja Waleria.


- Może nie znasz mnie tak dobrze.


- Jest dużo racji w tym, co powiedziałaś, ale przemawia przez ciebie gorycz. Twoje oczy… Wiem, że chcesz obronić się przed kolejnym cierpieniem - podszedł do mnie, przytulił mnie mocno do siebie i kontynuował. - Spójrz mi prosto w oczy i powiedz, że już nic do mnie nie czujesz, a uszanuję to i odejdę. Już się nie spotkamy więcej.


Nie mogłam tego powiedzieć. Ten człowiek zajął najważniejsze miejsce w moim sercu. Patrzyłam mu prosto w oczy, a po moich policzkach zaczęły płynąć łzy. Po chwili spuściłam wzrok i szepnęłam ciągle płacząc.


- Nie mogę ci tego powiedzieć. Nie mogę.


Nie czekał na nic więcej. Wziął moją twarz w dłonie i zaczął mnie całować. Jego twarz nagle nabrała dawnego blasku. Kornwalijski przystojniak, jakiego miałam w swojej pamięci wrócił i właśnie mnie całował. Przylgnęłam do niego całą sobą i zaczęłam odwzajemniać jego pocałunki. Jego dłonie zaczęły wędrować po moim ciele, a ja czułam wzrastające we mnie ciepło. Kiedy chciał rozpiąć moją sukienkę wyrwałam się z jego objęć i spojrzałam na niego mówiąc.


- Nie jestem gotowa na taki wielki krok. To, że…


Podszedł do mnie, przytulił i kładąc dłoń na moim policzku powiedział.


- Rozumiem. Walerio możesz?... Zechcesz? Wrócisz do mnie?


- Możesz do mnie zadzwonić.


Nagle drzwi otworzyły się i po chwili zobaczyliśmy Hipa.


- Wiem, że chcielibyście dłużej tu pogruchać, ale zbliżają się oczepiny i przydalibyście się na sali - rzekł śmiejąc się wesoło. Bez słów poszliśmy z nim. Kacper chciał mnie objąć, ale odsunęłam się. Dalszą część wesela starałam się powstrzymać od przemyśleń. Bawiłam się razem z Kacprem. Za każdym razem zastanawiałam się, co przyniesie nam kolejny dzień. Tak bardzo chciałam, aby szczęście znów zagościło w moim sercu. Po raz pierwszy od tych tragicznych wydarzeń ujrzałam światełko w tunelu bólu i cierpienia. Chciałam wierzyć, że to, co złe pozostało daleko za mną. Pozostałą część wieczoru bawiliśmy się razem. Cały świat nabierał kolorów, gdy byłam blisko swojego ukochanego. Uczucie, które od pewnego czasu skrzętnie ukrywałam w sobie coraz bardziej dawało o sobie znać. Z każdą sekundą odczuwałam, jak bardzo mi brakowało mojego mężczyzny. Tak bardzo pragnęłam przytulić go do siebie i powiedzieć, jak bardzo kocham tego człowieka. W końcu zaczęłam wierzyć, że to wszystko będzie wkrótce możliwe. Znowu zaczęłam się śmiać i zauważać jasne strony życia. Kiedy wesele dobiegało końca pozwoliłam, aby Kacper odprowadził mnie do samochodu. Zanim, jednak wsiadłam do środka chwycił mnie za rękę i powiedział.


-Wiesz, Walerio… Chciałbym żebyś wiedziała, że…


-Ciiiii - to mówiąc położyłam mu palec na ustach i szepnęłam.


-Czas wszystko rozwiąże.


Chwilę potem wsiadłam do auta i odjechałam z uśmiechem na ustach. Nie mogłam się wręcz doczekać spotkania podczas poprawin.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-05-31 17:44:09, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-05-31 20:39:38, Ocena: 6.0
Czas wszystko rozwiąże - to cytat z Twojego opowiadania, Pilarko, i bardzo się z nim zgadzam. Gdy emocje już trochę opadły,bohaterowie na spokojniej wyrażają swoje uczucia. Chociaż Waleria wygląda mi trochę na płaczkę. Może przypudruje nos:):)Gdy śledzę losy postaci opowiadania, stwierdzam, że umiałaś ich ,,ku sobie" pociągnąć::)Gratuluję:)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-31 20:49:31, Ocena: 6.0
Już ich ściągam do siebie :) Waleria jest bardzo uczuciowa. To cecha realnej osoby. To jest właśnie u mnie prawdą - nadaję realne cechy, żywych osób. Osób, które znam, obserwuję, lubię i nie lubię. Ciesze się Wiki, że dostrzegasz prawidłowe cechy i jesteś tu ze mną od samego początku :)
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-05-31 23:29:20, Ocena: 6.0
Oczywiście, ludzie różnie reagują i mają większą , mniejszą lub żadną wrażliwość...

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-02 14:42:07, Ocena: 6.0
Oczywiście, że tak Aniu. Każdy jest inny. Czasem mniej wrażliwy, czasem bardziej. Czasem unosi się honorem, a czasem postępuje irracjonalnie. Co osoba to inny przypadek i to jest właśnie interesujące :)
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-06-02 19:40:26, Ocena: 6.0
Nadrabiam zaległości w czytaniu. Widzę, że już dziewczyny mnie uprzedziły. Bardzo ciekawy rozdział. Pozdrawiam serdecznie Autorkę:) Edward

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-02 19:46:23, Ocena: 6.0
Dziękuję Edwardzie:) Również Cię pozdrawiam :)
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów