Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 16
opowiadania >To wszystko była jego wina. Po co wtedy wchodził do tej kuchni? Gdyby nie to, Inka by teraz nie cierpiała. Rozumiał jej obawy i rozgoryczenie. Bardzo chciał jej tego zaoszczędzić. Musiał, jak najszybciej opuścić mury szpitalne, by nie zacząć płakać razem z nią. Teraz, gdy siedział w samochodzie, a ona była obok i patrzyła zdziwiona na jego reakcję miał ochotę przytulić ją do siebie z całej siły.


W końcu, jednak powstrzymał się. Przekręcił kluczyki w stacyjce i po chwili ruszyli przed siebie. Inka pytała, gdzie jadą, jednak on nie odpowiadał. Przed oczyma widział tylko jej zapłakaną twarz, kiedy przedstawiał jej diagnozę. Nie potrafił dłużej milczeć. Kiedy zaparkowali naprzeciwko szkoły dziewczyna zorientowała się, że przyjechali do jego domu.


- Koniecznie chcesz mi zrobić przykrość? Wiesz, jak się zaangażowałam w ten projekt.


- Inko, musimy porozmawiać. Nie znam innego miejsca, gdzie możemy to zrobić spokojnie - nie odpowiedziała. Pozwoliła się zaprosić do środka. Widział grymas przebiegający przez jej twarz, kiedy przechodzili koło łazienki. Gdy weszli do urządzonej sypialni Inka miała już łzy w oczach. Usiadła na łóżku i powoli przesunęła dłonią po gładkiej powierzchni narzuty. Maks obserwował ją oparty o framugę drzwi. Cierpiał razem z nią. Winił się za wszystkie jej smutki i troski.


- Napatrzyłeś się? O to ci chodziło? To zawieź mnie teraz do domu - nie pozwolił jej wyjść. Chwycił ją delikatnie za ramię i wyszeptał. - Wybacz mi, Inko.


- Słucham? - wyartykułowała zdziwiona.


- To wszystko, przeze mnie. Gdybym cię wtedy nie przestraszył…


- Ależ Maks. Co ty? - teraz on usiadł na łóżku, w miejscu, gdzie ona siedziała przed momentem. Patrzył w dal i mówił. - Tak, dobrze usłyszałaś. Sprowadziłem na ciebie nieszczęście, a nie o to mi chodziło. Nic się nie zmieniłem, jak widzisz. Szpaner ze mnie. Grubianin - dziewczyna podeszła do niego i usiadła naprzeciwko. Następnie dotknęła jego dłoni i powiedziała.


- Maks, nie wiem, czemu się winisz. To nie była twoja wina. Gdyby wtedy wszedł ktoś inny do kuchni stałoby się to samo. Za nic nie odpowiadasz. Kurcze, w życiu bym cię nie podejrzewała o…


- Głębsze uczucia? Masz mnie, za aż takiego bydlaka?


- Nie, nie, tylko…


- Przestań. Widzisz, ja jednak coś czuję. Zresztą miałaś prawo tak myśleć. Nie znasz mnie. Nawet nie próbowałaś nigdy poznać.


- Kiedy miałam to zrobić? Wiesz, co się dzieje w mojej rodzinie. Nie było cię tyle czasu.


- To tylko wymówki. Jesteś do mnie uprzedzona. Ciągle pamiętasz, jaki byłem. Przeszłość przysłania ci teraźniejszość.


Jeszcze nigdy w życiu nie poczuła się tak głupio, jak w tej sytuacji. Odkrył jej uprzedzenie i w dodatku trafił w samą dziesiątkę. Przez wzgląd na przeszłość spisała ich znajomość na straty. Nie chciała nawet przez chwilę wgłębić się w tą relację. Dla niej Maks był ciągle chłopcem sprzed lat. Czyżby jednak się myliła?


- Trafiłem prawda? - wreszcie odważyła się spojrzeć mu w twarz.


- Nie wiem, co mam powiedzieć. Trafiłeś w samo sedno. Nawet nie wiesz, jak to bolało. Każdą potyczkę słowną kończyłam zalaną przez łzy poduszką poduszką.


- To, dlaczego nadal utrzymywałaś znajomość ze mną? Po co zapraszałaś do wspólnej zabawy?


- A co miałam zrobić? Uciec, albo zacząć płakać przy tobie? Tego oczekiwałeś?


- Ależ ty dumna jesteś.


- Honorowa.


- I uparta - powiedział, zaczynając się śmiać. - Inko, ja to wszystko wiem. Czy teraz zechcesz mnie poznać?


- Już nie pastw się nade mną. Postaram się. – Dziewczyna, jak nigdy była zawstydzona. Zapomniała o wszystkich troskach, zastanawiając się jak mogła do tego dopuścić. Każdy zasługiwał na drugą szansę. Czuła, jak powoli jej policzki zaczynały ją piec. Wiedziała, że to za sprawą rumieńca pojawiającego się na jej policzkach. Nie powinna być tak stronnicza.


Maks patrzył na nią i nie mógł wyjść z zachwytu. Z tym rumieńcem na twarzy wyglądała uroczo. Tak bardzo chciał ją przytulić i wchłonąć w nozdrza jej słodki zapach, który unosił się w całym pomieszczeniu. Widział minę, jaką miała i był gotów założyć się o pierwszą pensję w szpitalu, że ma wyrzuty sumienia. Nie przypuszczał, że może się aż tak przejąć jego wyznaniu. Nie chciał tego. Zupełnie przypadkiem wymsknęło mu się to wyznanie. Miał zamiar walczyć o jej uczucie za wszelką cenę, jednakże nie planował wpędzać jej w poczucie winy.


- Co powiesz na obiad w ramach zakopania toporu wojennego?


- Doprawdy nie

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-07-02 20:10:36, Ocena: 6.0
Budzącą się sympatię Inki widać jak na dłoni, to dobrze. Czytam dalej z wielką przyjemnością i z niecierpliwością czekam na nowy rozdział.:))

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-07-02 23:33:51, Ocena: 6.0
Nowy rozdział zapewne jutro :) Sympatie Inki będą dobrym momentem do odskoczni od czekających na bohaterów zakrętów.
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-07-03 17:13:57, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-07-05 07:57:23, Ocena: 6.0
Jeszcze trochę i będziemy czytać romansidło, chyba najlepszy wątek na wakacje i odpoczynek:)Wymyśl, Pisarko, jakieś opowiadanko - rozumiesz: pełny luzik:):)
Pilar Linia koment
Dodany:2012-07-05 08:03:39, Ocena: 6.0
Coś nowego? Rozumiem gorącego? ;) Ojoj to może być wyzwanie. Ale pomyślę nad fabułą i zacznę pisać :) Mówisz, masz:)
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-08-16 23:22:23, Ocena: 6.0
Podziwiam, jak przygotowujesz sobie bieżącą treść pod dalsze rozdziały. Ciekawie i przyjemność po mojej stronie) pozdrawiam

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów