Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 2
opowiadania >Myślała, że nie zdoła zasnąć. Myśli w jej głowie kłębiły się niczym czarne chmury gradowe. Jednak, kiedy przyłożyła głowę do swojej poduszki zasnęła niemal natychmiast. Czuła się bezpieczna. Stała się znowu małą dziewczynką, która zawsze może schronić się w swojej twierdzy. Pewnie wtuliła się w swoją pierzynę i wdychając zapach dzieciństwa powierzyła swój los objęciom Morfeusza.


Rano obudził ją wesoły śpiew ptaków. Założyła szlafrok i po cichu zeszła na dół. Niepostrzeżenie wyszła na zewnątrz i usiadła na werandzie. Nic tu się nie zmieniło. Wszystko stoi na swoim miejscu. Drzewa zielenią się na nowo, jak to na wiosnę przystało. Niedługo zacznie się sezon urlopowy, co z pewnością zaowocuje pojawieniem się nowych gości.


Z radością patrzyła na rudą wiewiórkę, wędrującą po werandzie. Spokojnie podążała w kierunku sąsiedniej barierki. Zupełnie nie zwracała na nią uwagi. Czuła niebywałą harmonię z tym miejscem. Smutki wydawały się mniejsze. Tu mogła odetchnąć pełną piersią i wiedziała, że nic złego stać się nie może.


Wielokrotnie, budząc się obok Jakuba czuła, że nic nie może tego zburzyć. Jakże się myliła. Cały czas myślała, że dają radę. Przymykała oko na jego humory i wieczne milczenie. Wydawało się że nie ma powodu do niepokoju. Jak to możliwe, że nie zauważyła, jak ich drogi się rozchodzą? Była zajęta egzaminami. To one spędzały jej sen z powiek. Tak bardzo bała się że nie zda i nie obroni pracy licencjackiej.


Stało się inaczej. Straciła miłość i stabilizację, zyskując wykształcenie. Czy to źle? Nie. To nie mogło być prawdziwe uczucie skoro tak się rozpadło. Jednak nic nie zmieni faktu, że to tak strasznie boli.


- Już nie spisz? - usłyszała głos mamy. Odwróciła twarz w jej kierunku i powiedziała.


- Niedawno się obudziłam. Strasznie tęskniłam za tym miejscem.


-Tylko za miejscem?


- No co ty mamuś. Za wami bardziej - to mówiąc przytuliła się do niej i pocałowała ją w policzek.


- Coś mi się zdaje Inko, że masz jakiś problem.


- Oj mamuś. Każdy jakieś ma.


- Wiesz o czym mówię. Coś cię gryzie. Mogę ci jakoś pomóc?


- Nie, muszę sobie sama poradzić.


- Dobrze nie będę nalegać, ale pamiętaj, że zawsze możesz ze mną porozmawiać o swoich problemach. - Nic nie odpowiedziała tylko ponownie ją przytuliła. Wie, że może jej powierzyć wszystkie swoje troski, ale chyba pora, aby zajęła się sama swoim życiem.


Po śniadaniu udała się na spacer. Podziwiała znajome kąty. Piękno przyrody za każdym razem ją zadziwiało. Za każdym razem odnajdywała coś nowego. Tu na polanie zawsze przychodziła z rodzeństwem. Bawili się do wieczora. Dlaczego czasy tak cudownej beztroski mijają w tak zawrotnym tempie?


Usiadła na brzegu strumyka i zaczęła rzucać małe kamyki przed siebie, które zakłócały spokojną, lustrzaną powłokę wody. Wydawało się, jakby wyrzucała z siebie całe uczucie do Jakuba. Wszystko uleciało z niej. Nagle poczuła się wolna. Mogła się z nim pożegnać. Nie mogli być szczęśliwi. To nie on był pisany dziewczynie. Chciała żeby to był on. Mimo wszystko, chciała tego. Jednak musi wierzyć, że to miało jakiś ukryty cel. Może dzięki temu jej szczęście wróci ze zdwojoną siłą?


Nagle poczuła dotyk na ramieniu. Ostrożnie odwróciła się i zobaczyłam swojego brata. Usiadł obok i również zaczął rzucać kamykami.


- Co się dzieje siostra?


- Nic.


- Przecież widzę. Widzę, że z czymś się gryziesz.


- Pamiętasz Jakuba? Kiedyś, jak nocowałeś u mnie poznaliście się.


- No pamiętam. Zrobił ci coś?


- Zerwaliśmy tydzień temu. Zaraz po mojej obronie.


- Jak to?


- Miał wypadek samochodowy. Przyjechałam po niego do szpitala. Pokłóciliśmy się. Kiedy wracaliśmy do domu wysiadł z auta, kiedy zapaliło się czerwone światło i ot tak zerwał ze mną.


- Może był w szoku. Wiesz wypadek. Zadzwoń do niego. Porozmawiajcie. Może jeszcze coś da się naprawić.


- Ale nie o to chodzi. Wiesz, ja pamiętam jego spojrzenie. Pełne nienawiści i gniewu. Zdałam sobie sprawę, że to nie była miłość.


- To siostra, o co chodzi?


- Nie masz pojęcia, jak to boli. Byliśmy razem przez 5 lat. Nie jest tak łatwo zapomnieć. To takie głupie. Wiem, że to nie było to, a jednocześnie nie potrafię przejść nad tym do porządku dziennego. To nie to, co ty. Masz dziewczynę, niebawem pewnie narzeczoną. Zaplanowane życie. Jesteś szczęśliwy. A ja?


- Inko wiesz, że ty też znajdziesz. Po co

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-06-06 08:07:32, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-06 12:28:05, Ocena: 6.0
Charakter chyba podobny do mamusi? Czekam na więcej!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-06 15:23:11, Ocena: 6.0
Tak Aniu, Inka to wykapana mamusia. Uczuciowa, honorowa i uparta:) Trochę ma też ze mnie - żeby nie powiedzieć, ze dużo. Pozdrawiam
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-06-20 09:12:37, Ocena: 6.0
Nadrabiam zaległości z marszu:) tradycyjnie już dobra ręka. Pozdrawiam

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów