Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 2
opowiadania >tracić czas na rozpamiętywanie przeszłości. Jesteś tu żeby zacząć od nowa. Więc zacznij.***


W tym samym czasie po drodze prowadzącej nad strumyk wędrował mężczyzna. Ze zdziwieniem obserwował przyrodę i zmiany, jakie w niej zaszły od ostatniej wizyty tutaj. A było to tak dawno temu. Pamiętał jednak wszystko. Tu na brzegu polany zawsze bawili się w chowanego albo w berka. Tam dalej, na skraju lasu, toczyli zimą bitwy na śnieżki. A tam za lasem zjeżdżali na sankach ze sporej górki. Ileż to razy nabił sobie sporej wielkości siniaka? Nie pamiętał już, ale na pewno dużo. Przeszedł jeszcze kilka kroków i zatrzymał się. Wspomnienia powróciły. Niska dziewczynka o długich blond włosach stanęła mu przed oczyma. Nadal pamiętał jej twarz. Wesoła, zawsze rozpromieniona. Jej zielone oczy kusiły i magnetyzowały. Ten uśmiech rozpoznałby zawsze o każdej porze dnia i nocy. Minęło trzynaście lat odkąd ostatnio ją widział, a pomimo to czuł ciągle to samo na samą myśl o niej. Już wtedy zakochał się w niej. Cóż wtedy znaczyło to uczucie. Był młody. W głowie miał jeszcze zabawę i chęć zaimponowania kolegom. Robił wszystko, by wyprzeć z siebie to, co odczuwał, będąc w jej pobliżu. Dlatego tak ucieszył się na wiadomość wyjazdu do Nowego Yorku. Wiedział, że wtedy zapomni. Zacznie nowe życie. Jednak tak się nie stało. Mijały lata, on dojrzewał. Poznawał dziewczyny, które mu się podobały. Tworzył związki, ale rozpadały się one równie szybko, jak się zaczynały. Cały czas miał ją w pamięci. Wiedział, że to bez sensu. Był pewien, że minęło już tyle czasu. Ona na pewno się zmieniła. Przez tyle lat zdążyła pozapominać wszystko, łącznie z nim. To skąd to uczucie? Tyle lat starał się nie pamiętać. Wmawiał sobie, że to tylko szczenięce zauroczenie. Wierzył w to do momentu powrotu. Znowu zaczął rozmyślać. Był niezmiernie ciekaw, jak teraz wygląda. Czy ułożyła sobie życie? Czy się zmieniła? Rozmyślanie przerwał mu dźwięk dochodzący nieopodal. Przed sobą miał dwie osoby: kobietę i mężczyznę. Jego wzrok spoczął na kobiecie. Był pewien jednego. To na pewno ona. Te same rysy twarzy, magnetyzujące, choć smutne oczy. To musiała być jego Inka. Młodzi ludzie zatrzymali się. Przez chwilę, jakby chciał coś powiedzieć, ale nie umiał wydobyć z siebie głosu.


- Przepraszam, czy my się znamy? - zapytała w końcu. Nie poznała go. Czyżby się aż tak zmienił? Wyciągnął ręce z kieszeni i powiedział z niewielkim uśmiecham na twarzy.


- Czy tak się zmieniłem Inko, że mnie nie poznajesz? - zawsze lubił zaskakiwać. Tym bardziej ucieszyła go mina dziewczyny. Patrząc na niego próbowała sobie przypomnieć, czy i skąd go zna. Wyglądała cudownie. Nie mógł powstrzymać się od śmiechu.


- To ja Inko – powiedział, usiłując powstrzymać śmiech. - To ja Maks. - Spojrzała na niego, jakby nie dowierzając, a jednocześnie, szukając w głowie znajomego o tym imieniu.


- Ten Maks, który mieszkał koło szkoły?


- Dokładnie ten sam. – Wciąż był pod wrażeniem jej urody. Dawno nie spotkał piękniejszej kobiety. Zdawało się, jakby czas stanął w miejscu. Owszem nabrała kobiecych kształtów. Jej ciału niczego nie brakowało. Jednak ciepło bijące od niej nie zmieniło się. Oczy były dokładnie tak samo hipnotyzujące, jak lata temu.


- Co u ciebie? Przyjechałeś na wakacje? Urlop?


-Wakacje? Ech, ja już dawno nie znam tego słowa.


- Więc urlop?- Spytała wyraźnie poirytowana.


- Nie. Wróciłem na stałe - nic nie odpowiedziała. Był świadom tego, że wyprowadził ją z równowagi tonem swojego głosu. Nadal była honorowa. Mocny charakter odziedziczyła zapewne po mamie. Maks zawsze lubił bywać u nich w leśniczówce. Zawsze czuć było miłość panującą w ich domu. Nagle wpadł na pewien pomysł. Bez zastawienia postanowił go zrealizować.


- A wy nadal prowadzicie pensjonat w leśniczówce? - spytał, gdy odchodzili. Inka z małym uśmiechem potwierdziła. Mężczyzna pożegnał się i odszedł swobodnym krokiem, zostawiając zdziwione rodzeństwo.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-06-06 08:07:32, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...

Ocenił/a na: 6
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-06 12:28:05, Ocena: 6.0
Charakter chyba podobny do mamusi? Czekam na więcej!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-06 15:23:11, Ocena: 6.0
Tak Aniu, Inka to wykapana mamusia. Uczuciowa, honorowa i uparta:) Trochę ma też ze mnie - żeby nie powiedzieć, ze dużo. Pozdrawiam
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-06-20 09:12:37, Ocena: 6.0
Nadrabiam zaległości z marszu:) tradycyjnie już dobra ręka. Pozdrawiam

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów