Que debemos pasar tiempo juntos. Tom II. Rozdział 3
opowiadania >- Rozumiesz coś z tego? - spytał Kajtek, gdy dochodzili do leśniczówki.


- Nie, ale obawiam się, że niebawem się z nim spotkamy ponownie. - Nie podobało się jej to. Pamiętała go oczywiście. Zawsze wyszczekany. Swoim zachowaniem starał się przypodobać kolegom. Wielokrotnie się jej z tego powodu oberwało. Pamiętała każdą porażkę i łzy wylewane do poduszki. Sądząc po tonie jego głosu nic się nie zmienił. Przed oczyma stanął jej widok Maksa sprzed trzynastu lat. Pewny siebie niebieskooki brunet. Za każdym razem pokazywał dziewczynie, jak bardzo chce być lepszy od każdego. Nigdy się to jej nie podobało. Inka zawsze stawiała sobie za punkt honoru nie dać po sobie poznać, jak bardzo rani ją jego zachowanie.


- Hej, siostra! Co jest? - usłyszała pytanie brata. Nawet nie zauważyła, jak znaleźli się na schodach ich domu.


- Nic. Zamyśliłam się po prostu. - Nic już nie mówiąc weszła do środka, od razu podążając do swojego pokoju.***Zawsze lubiła tę porę roku. Wszystko budziło się do życia. Kochała śpiew ptaków i powiew świeżego ciepłego wiatru. Czuła, że jest małą cząstką tego świata. W każdym nowym pąku widziała rodzące się nowe życie. Wszystko zaczynało się od nowa. Ponownie przyroda budziła się do życia. W takich chwilach marzy o własnych dzieciach i małżeństwie. Jak to dobrze, że kończy już studia. Kajtek jest dla niej wszystkim. To mężczyzna, dla którego Judyta żyje.


I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie te ciągłe krwawienia z nosa. Miała je często. Nie wiedząc czemu bała się iść do lekarza. Każdy, kto ją znał zwracał jej uwagę na bladość. Od pewnego czasu nie miała na nic siły. Wszystko ją męczyło, a zwłaszcza wysiłek fizyczny. To dlatego zrezygnowała z wyjazdu ze znajomymi ze studiów w góry. Mieli się tam wspinać. Judyta zdawała sobie sprawę z tego, że w każdej chwili mogłaby zasłabnąć.


Dlaczego, więc nie poszła do lekarza? Bała się, usłyszeć diagnozy. Bardzo się bała.


- Ale, dlaczego? Dlaczego nie pojechałaś z nimi? Przecież zawsze lubiłaś wspinaczkę.


- Kajtek zrozum, wolałam zostać tu. Z tobą - mimowolnie uśmiechnął się. Zawsze tak czule na niego patrzyła. Nie chciał jednak żeby uzależniała swoje przyjemności od niego. Wiedział, że lubiła wspinać się po górach, pokonywać swoje słabości. Teraz ot tak z tego zrezygnowała, tylko dlatego, że on nie mógł z nimi pojechać. Kochał ją. Nawet nie wyobrażał sobie życia bez niej. Judyta nie wiedziała o tym, ze za miesiąc chce się jej oświadczyć. Już nie mógł się doczekać do jej urodzin. Wtedy zabierze ją na romantyczną kolację. Wybierze, najbardziej romantyczną muzykę. Uprzednio cały dzień specjalnie nie będzie się do niej odzywał. Wie, ze będzie niecierpliwie oczekiwała na życzenia z jego strony. Tak, więc pod koniec dnia będzie wręcz wściekła. Uwielbiał się tak z nią droczyć.


- Kajtek? Jesteś jeszcze tam? - spojrzał na nią nadal nieprzytomnym wzrokiem i wręcz przeraził się. Była blada, jak ściana a z jej nosa wyłaniała się samotna strużka krwi. Natychmiast wyjął chusteczkę z kieszeni i wytarł jej nos.


- Lepiej chodźmy do mnie. Jesteś strasznie blada. Dobrze się czujesz?


- Tak. Trochę mi duszno - pomógł jej wysiąść z auta. Od razu poszli w kierunku domu. Tam wszyscy się nią zajęli. Trzeba przyznać, że mama Kajtka bardzo polubiła swoją przyszłą synową. Nie da się ukryć, że dziewczyna nie wyglądała najlepiej. Nie oponowała, kiedy Kajtek zaproponował, żeby została u nich na noc. Nie miała siły wracać do domu. Ostatnimi czasy bardzo osłabła. Z pełnej werwy dziewczyny stała się wątłą kobietką, meczącą się każdą czynnością.


Siedział obok niej póki nie zasnęła. Cały czas zastanawiał się co może być przyczyną jej osłabienia. Postanowił, jak najszybciej namówić ją na wizytę u lekarza. Może to tylko brak witamin.

***Siedziała na werandzie popijając ciepłą herbatę. Już w oddali widziała zbliżający się ze sporą prędkością samochód. Nie wiedząc, czemu czuła dziwne mrowienie w brzuchu.


Pojazd zahamował, tworząc wokół siebie dużą chmurę kurzu. Po chwili wysiadł z niego znajomy Ince mężczyzna. Z uśmiechem na twarzy podszedł do niej i spytał.


- Czy macie może jakieś wolne pokoje?


- Mamy. Sezon się jeszcze nie zaczął.


- Czyli mogę wynająć jeden pokój? - Maks spojrzał na nią i uśmiechnął się. Nie potrafiła go rozgryźć. Ten mężczyzna stanowił zagadkę, która była bardzo trudna do rozwiązania. Wstała i wchodząc do domu zaprosiła go do środka. Po załatwieniu formalności zaprowadziła Mata na górę, gdzie pokazała mu jego tymczasowy pokój. Pech, a może los tak chciał, że jego pokój znajdował się dokładnie naprzeciwko jej pokoju. Zauważyła to dopiero, kiedy spojrzała na drzwi. Nagle sobie uświadomiła, że przez kolejnych kilkanaście dni będzie musiała być tak blisko mężczyzny, który budzi w niej tak skrajne uczucia.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
oleczka31 Linia koment
Dodany:2012-06-06 17:47:17, Ocena: 6.0
Oj, teraz wisi nad nią może białaczka...już się boję!

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-06 17:51:33, Ocena: 6.0
Ale Ty Aniu masz nosa :)
viktoria12 Linia koment
Dodany:2012-06-07 14:29:26, Ocena: 6.0
Zapewne podpowiedziałyście,Oleczka i Ty, co będzie dalej...wyniki badań, poszukiwanie dawcy, przeszczep a może nie; warto czytać dalej:)

Ocenił/a na: 6
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-07 14:34:07, Ocena: 6.0
Zapewniam, że wstrząsnę trochę :)
bartex37 Linia koment
Dodany:2012-06-08 08:18:43, Ocena: 6.0
:)6. Zręczne pisanie. Pracowita pszczółka.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-06-08 09:52:08, Ocena: 6.0
Dzięki Bartex37 :) Cieszę się, że się podoba:)
bartex37 Linia koment
Dodany:2012-06-14 08:26:05, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
EdwardSkwarcan Linia koment
Dodany:2012-06-20 09:36:54, Ocena: 6.0
Akcja się rozkręca i robi się ciekawie. Z przyjemnością poczytałem Edward

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów