Czekam
opowiadania >
Widywaliśmy się często. Czasem rozmawiając, czasem tylko siedząc obok siebie w gronie znajomych. Znałam go od lat, ale nie dostrzegałam żadnych oznak zainteresowania, tych słów kluczy, które od razu trafiają do serca. Ja należałam do tych nieśmiałych, biernych istot, które nie potrafią odezwać się pierwsze, on królował w towarzystwie. Dopiero jego oczy wzbudziły we mnie niepokój, te ciemne iskierki, które przenikały mnie do głębi. Ale odpychałam jeszcze myśl, że może on, albo ja jego…


Po kolejnym przypadkowym spotkaniu, już wieczorem, ujrzałam go znów przed sobą. Wyraźnie przypomniałam sobie wszystkie te mało znaczące słowa wtedy, a teraz najważniejsze, bardziej niż całe moje życie, bo to życie było do tej pory puste, zapełnione niczym wystawa sklepowa atrapami. Jeszcze raz oddaliłam się od rzeczywistości i pobiegłam dalej, w to, co mogłoby się zdarzyć, gdybym tylko miała dość odwagi.


Zapędziłam się, więc w pierwszy pocałunek, tak bardzo oczekiwany, tak naturalny i piękny, gdy spotykamy się w połączeniu naszych ciał. Dotykam jego twarzy, z której mogę wyczytać już wszystko, co czuje, wplatam mu palce we włosy, a sama zachłannie otwieram się na wszystko, czego chce on. A chce coraz więcej, nie przestaje, gdy łagodnie mu się opieram, szepcze wciąż nowe żądania, które jak modlitwa łagodzą mą duszę. Te ręce ciekawe wszystkiego wędrujące raz w górę, raz w dół, odkrywają nieznane dotąd obszary, potrafią pieścić, ale także sprawiać ból, gdy oddalą się, chociaż na chwilę. Czekam aż wrócą, o już są i od nowa zaczynają swoją wędrówkę, teraz już po znanych im miejscach, więc nie są już takie nieśmiałe jak na początku. Coraz natarczywiej domagają się, chcą jeszcze więcej. A ja zdążyłam już je pokochać za tę siłę, której muszę się poddać. Kocham też usta, które wchodzą we mnie coraz głębiej, do samego środka, do pierwszego krzyku… Nie widzę oczu, ale i tak wiem, że pożerają mnie po kawałku, aż wreszcie nie zostaje nic, czego by nie znał. A ja leżę ciągle głodna jego gładkich ramion, zręcznych palców, palących prawdziwym żarem warg. Wdycham cierpki zapach miłości, którym pachnie jego skóra, ale także pomarańcze, cukierki i lemoniada. Czekam na ten najważniejszy moment… gdy nagle kawa rozlewa mi się na książkę.


Ktoś właśnie dzwoni do drzwi. Nie ktoś – ON! Usiłuję pokryć zmieszanie kręcąc się niespokojnie po pokoju. Zaparzając mu herbatę w kuchni pozwalam ulecieć ostatnim marzeniom. Przed lustrem poprawiam włosy i zmywam ślady pocałunków. Już nie mogę zachowywać się jak ostatnim razem, ani nawet jak przed godziną, bo wszystko się zmieniło. Jakaś zasłona opadła mi z oczu i zrozumiałam, że go kocham.


Ale tym razem nie wydarzyło się nic, ani nawet następnym. Odległość między fotelem, gdzie siedzę ja, a kanapą, gdzie zwykle on, jest olbrzymia. Nie czuję się na tyle silna, aby przebyć ją pierwsza.


Więc czekam.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Ariz Linia koment
Dodany:2010-10-20 12:05:08, Ocena: 5.3
Zbyt pogmatwane, za dużo myśli, za mało akcji. Proponuję też nieco skrócić zdania. W opowiadaniu nie wiadomo o kogo chodzi, kto jest nim i kim jest bohaterka? "Po kolejnym przypadkowym spotkaniu, już wieczorem, ujrzałam go znów przed sobą." Gdzie te spotkanie miało miejsce? Przesadzasz z przecinkami. Więcej kropek i treści, niech tekst ma sens dla czytającego, żeby nie musiał się domyślać o co chodzi. 3 na zachętę.

Ocenił/a na: 3
ajrin Linia koment
Dodany:2010-10-20 18:02:32, Ocena: 5.3
Dla mnie opowiadanie jest całkowicie zrozumiałe jest dwoje ludzi,którzy się znają i spotykają czasami zupełnie przypadkowo: ona kocha się w nim potajemnie ale nieśmiałość ją paraliżuje, tylko w marzeniach pokonuje bariery których w rzeczywistości nie potrafi pokonać,kto wie może gdyby się przełamała...pozdrawiam serdecznie

Ocenił/a na: 6
Barbarka Linia koment
Dodany:2010-10-21 13:26:20, Ocena: 5.3
Mnie się podoba. Ładnie wytworzony klimat. czuję podczas czytania. Jest piękny opis marzeń i uczuć , które się rodzą powoli. Barierą nieśmiałość dziewczyny a z drugiej strony mężczyzna ,który też nie koniecznie jest odważny. Oceniam na 5. Pozdrawiam

Ocenił/a na: 5
ninja122 Linia koment
Dodany:2010-10-22 21:53:07, Ocena: 5.3
Opowiadanie z życia wzięte a jak wiadomo Polacy to naród który wprost kocha historie oparte na faktach. W tekście wiernie oddane są emocje - możemy sobie wyobrazić przebieg tej całej sytuacji. Podoba mi się :)

Ocenił/a na: 6
arlena99 Linia koment
Dodany:2010-10-26 08:20:45, Ocena: 5.3
Piękne!

Ocenił/a na: 6
Beatka1161 Linia koment
Dodany:2010-11-09 11:21:24, Ocena: 5.3
cudownie się czyta, gratuluję

Ocenił/a na: 5
Petrus13452 Linia koment
Dodany:2010-11-19 17:42:35, Ocena: 5.3
bardzo fajne i ciekawe pisz więcej :-) szacun

Ocenił/a na: 5
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 15:40:34, Ocena: 5.3
Bardzo ciekawe. Pozdrawiam.

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów