Dagger- płatny sztylet cz.IV
opowiadania >Udałam sie prosto do biura Viktora del Daviver. Tam zakradłam sie do schowka z miotłami i różnymi innymi przyrządami do sprzątania. Wyjechałam z tamąd z wózkiem. Dobrze, że wcześniej rzuciłam okiem na plan budynku, dzięki czemu bez problemu znalazłam pokój dyrektora. Zapukałam i weszłam do środka.
- Przepraszam, że przeszkadzam, ale chciałam umyć okna. Mogę?- nie uśmiechnałam się. Moja twarz była kamienna. Patrzyłam na mężczyznę siedzącego w fotelu. Mógł mieć najwyżej 25 lat. Młody, przystojny, opalony. O ciemnych oczach i włosach. Kobiety lgnęły do niego, a on tylko w nich przebeirał. Wpatrywał się we mnie. Jego oczy nawet nie drgnęły. Dopiero po chwili ocknął się.
- Tak oczywiście.- spojrzał na leżące na biórku papiery i zaczął je nerwowo przeglądać, a ja zabrałam sie za mycie okien. To raczej nie jest z mojej krwi. Ciężko sie myje takie okna. Najpierw wodą musiałam przemyć wszystko. Ale warto było. Już po chwili do pomieszczenia weszła jego sekretarka.
- Pan Martinez pyta się, czy może liczyć dzisiaj na spotkanie koło 20?- powiedziała piskliwym głosem, uderzając ołówkiem o notes. Viktor popatrzył na nią.
- Odpowiedz mu, że dzisiaj to jest niemożliwe, ponieważ obiecałem zabrać moją siostrę do kina.
- Rozumiem. Jeszcze jedno. Dzwonili z kwiaciarni i pytali się jakimi kwiatami przyozdobić kośćiół na ślub. Lilie czy konwalie?
- Matyldo! Tym zajmuje sie moja przyszła żona! Nie ja! Ona chciała ślub i ona ma przygotowywać. Spytaj się jej. A teraz proszę daj mi spokój.- machnał ręką, a sekretarka wyszła. Spojrzał na mnie. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę z tego, że nie myję okna tylko parzę na Viktora. Jezu! Ale wtopa. Gdzie mój profesjonalizm? Schyliłam się, pod pretesktem, wypłukania szmaty. - Nigdy wcześniej pani tu nie widziałem.- powiedział w końcu.
- Jestem nowa. Dzisiaj mnie przyjęli. - odpowiedziałam nie przerywając wycierania okna.
- Dziwne. Nie zostałem poinformowany o tym. A zresztą od jakiegoś czasu nie informuje sie mnie o poczynaniach firmy.- powiedział z wyrzutem.
- Może nie daje pan pracownikom do zrozumienia, że interesuje pana firma.
- Jezu! Przecież jestem dyrektorem tej zasranej firmy. Mam prawo wiedzieć wszystko co się w niej dzieje. A pracownicy mają obowiązek mnie o tym informować. - wyglądał na lekko oburzonego.
- Niech się pan nie przejmuje. Szkoda nerwów.
- Moje nerwy i tak są już na wyczerpaniu.- westchnął.
- Przez ślub?
- Po części tak.- powiedział obojętnie.- Chcę już przez to przejść, żeby normalnie pracować. Nina cały czas przybiega do mnie i pokazuje mi kolory, materiały, próbki i pyta się czy takie może być. A mi to już jest naprawdę obojętne! Co mnie obchodzi czy obrusy będa kremowe czy białe, co mnie obchodzi czy gości będzie 500 czy 1000?
- Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu.- oderwałam się od okna i spojrzałam na Viktora. - Nie chce pan tego ślubu? Nie kocha pan przyszłej żony?
- Ślub jak ślub. Kiedyś trzeba się ustatkować. To dobrze wpływa na karierę. - wzruszył ramionami przerzucając kartkami.
- Będzie pan miał straszne życie.- podsumowałam i wróciłam do pracy. Nie wiem czemu wdałam się w taką rozmowę z facetem, którego mam zamiar zabić. Po co to wszystko? I tak do tego ślubu nie dojdzie. Coś mi się wydaje, że dzisiaj będę miała okazję go zabić. Skoro wieczorem wychodzi z siostrą do kina, na pewno nie będą go pilnować ochroniarze. Więc droga wolna. Coś mi się wydaje, że szybko pójdzie. Sprzątnę go dzisiaj. Jutro zrobię sobie dzień wolny, a po jutrze wyjadę. Odczekam ten jeden dzień tutaj, aby podejrzenia nie spadły na mnie. Chociaż, nie sądzę, żeby podejrzewali sprzątaczkę. Z zamyślenia wyrwał mnie dźwięk komórki. Myślałam, że to moja. Taki sam dźwięk. Odruchowo sięgnęłam do kieszeni, ale w tym momencie do moich uszu dotarła już rozmowa.
- Tak. Rozumiem. - ten koleś ma taką sama komórkę jak ja. A to drań. - Nie. Tyle w zupęłności wystraczy.- cośw jego głosie mi się nie podobało. Niby starał się mówić normalnie, ale można było wyczuć lekkie poddenerwowanie. Ten facet ma swoje tajemnice.- Nawet jej nie dotykajcie. Dostanienie pienądze w terminie.- Tak teraz jestem już pewna. Grożą mu. A on głupi im płaci. No ale cóż. Więcej razy już im nie zapłaci, bo dziś zginie. - Dobrze. Tak jak zawsze. Jutro. Oczywiście.- odłożył komórke i spojrzał na mnie. Co prawda byłam odwrócona do niego plecami i myłam okna, ale czułam jego wzrok na sobie. Chyba nie podejrzewa mnie, że...- Znowu dzwonili w sprawie ślubu.- powiedział usprawiedliwiając sie. - Muszę jutro jechać i zapłacić za krawcowe.
- Tak. Oczywiście. Ten ślub jest taki absorbujacy.- powiedziałam z lekką ironią.- No skończyłam.- schowałam płyny do wózka i zaczęłam wyjeżdżać z jego gabinetu.
- Mam jeszcze małą prośbę. Mogłabyś mi posegregować papiery na biórku i w szufladach. Bardzo cię o to proszę. Ja wychodzę na lunch. - uśmiechnał się do mnie.- Jak wrócę to mam nadzieję, że skończysz. - co za facet. Odporowadziłam go wzrokiem, aż wyszedł. On mi sam dał przepustkę do swoich interesów. Do tego co robi. Lepiej być nie mogło. Mam okazję posprawdzać jego dokumenty. Od razu podbiegłam do biórka i zaczęłam przeszukiwać papiery, potem układałam je. Faktury Vat za urządzenia biórowe i taki etam. Nic ciekawego, co mogłoby przykuć moją uwagę. Kurcze. Pewnie wszystko pochował. No cóż nie poszczęśćiło mi się. Już miałam zasówać szafki i wychodzić, gdy nagle skądś wyleciała ulotka, a raczej wycinek z gazety. Spojrzałam na zdjecie, była na nim ukazana rodzina. Rodzice i trójka dzieci.. Dwóch chłopców i jedna dziewczynka. Mogła mieć może z 5 lat na tym zdjęciu. Jeden z chłopców wyglądał na 10- 12 lat, a najstarszy około 20. Nie trudno było się domyślić kto to jest. Te same charakterystyczne rysy twarzy. Te same czarno oprawione oczy. Viktor del Daviver, a to byli jego rodzice. Artukuł był sprzed 5 lat, a tytuł głosił "Zabójstwo czy wypadek?" Zaczęłam czytać artykuł z zainteresowaniem. Oficjalna wersja brzmiała, że samochód, któym jechali rodzice Viktora i dwójka ich młodszych dzieci, spadł z urwiska do oceanu. Wypadek przeżyła tylko 5 letnia córka państwa del Daviver. Wyszła z wypadku z amnezją i kilkoma złamaniami. Nurkowie, wydobywający
- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów