Daleko do nieba. Rozdział 9.
opowiadania >


*
Tydzień II
Mam pisać o tym, co mnie boli? O tym jak się czuje? Mam pisać, że ich nienawidzę i że tęsknie za rodzicami, za bratem i Kubą? Że moje ciało wygląda jak po bójce, a w głowie stosy pytań przewalają się pod swoim ciężarem. Tak, boli mnie głowa, bolą mnie pokaleczone nogi, bolą mnie oczy od patrzenia w sufit i boli mnie każde miejsce na ciele, gdzie znajduje się jakikolwiek nawet najmniejszy siniak. Ale chyba od całego bólu fizycznego, który zdążyłam doświadczyć w I tygodniu i który odczuwam także teraz, gorszy jest ten ból, który atakuje mnie tu, gdzie jak niektórzy twierdzą znajduję się serce. I nie chodzi mi o ten bijący kawałek mięsa. Tu mnie ból rozpiera, a jakiś wewnętrzny głos wyje. Wiem, panikuje. Jestem słaba i próbuje sobie wmówić, że coś jest nie w porządku. Ale może tak działa ta bakteria? Może atakuje moją psychikę wywołując dziwne odczucia? Nieufność, brak bezpieczeństwa, nienawiść i złość. Może to wszystko za sprawą tego, że jestem chora? Omamy to coś strasznego. Pojawiły się trzy dni temu po połknięciu 9 tabletek. I tej nocy znów mnie dopadły. Widziałam Kubę. Z przekrwionymi gałkami ocznymi, przykuty do ściany stał naprzeciwko mnie i mówił, ze to już koniec. Jego ciało było poranione i atakowane przez niewidzialne, ale słyszalne osy, których bzyczenie słyszałam z każdej strony głowy…
Nie! To nie możliwe.
Próbuje oddzielić rzeczywistość od wyobraźni. Spokojnie. Znajduje się w klinice. Zajmują się mną lekarze. Przecież nic ze mną się nie stanie… Kuba ma się dobrze, Kuba ma się dobrze - powtarzam w tym momencie na głos.
Teraz siedzę przy stoliku pod oknem. Tuż za nim rozciąga się polana, a dalej widzę wysokie mury i ogrodzenie pod napięciem, a dalej teren porastają wysokie drzewa.
Odłączyli kroplówkę, ten tydzień zapowiada się spokojnie. O ile omamy nie powrócą, także tej nocy…

Amy odłożyła długopis roztrzęsioną dłonią. Zamknęła zeszyt i wstała z krzesła chowając go pod poduszkę swojego niewygodne łóżka. Ale nie. Pod poduszką nie był tak bezpieczny jak pod prześcieradłem. Od przebudzenia się wczoraj wieczorem po dwóch dniach nieprzytomności, nie poznawała samej siebie. Miała wrażenie, że jej osobowość podzielona jest na dwie osoby, które w jej psychice prowadzą zażytą walkę. Nienawidziła tego uczucia, które ogarniało ją nieustannie.
Podeszła do szafy. Otworzyła drzwi i dostrzegła białą koszulkę i szare dresowe spodnie, a także czystą bieliznę. Pielęgniarka musiała zostawić to rano, gdy przyniosła jej śniadanie ( tym razem bez tabletek).
Chwyciła ubrania jedną ręką i poszła do łazienki. Położyła je na blacie szafki od umywalki. Chwyciła szczoteczkę do zębów i pastę. Przez kolejne parę minut szczotkowała zęby. Następnie zsunęła z siebie bieliznę i weszła pod prysznic. Odkręciła zimną wodę i przez następne dziesięć minut stała nieruchomo, a zimna woda spływała po niej. W pewnym momencie ocknęła się wybuchając płaczem. Po prostu wyła pod prysznicem osuwając się po ścianie wyłożonej kafelkami. Skulona w rogu brodzika spoglądała jak strumień wody znika w odpływie.
- Mamo… Tato… Niko - wyszeptała niemal bezgłośnie.
Podparła się ręką i zakręciła kurek z wodą, a potem wróciła na swoje miejsce. Oparła głowę o ścianę i zamknęła oczy. Nie miała pojęcia jak długo tak siedziała, może nawet zasnęła, ale ze stanu, w jakim się znajdowała wyrwała ją rozmowa, która dobiegała zza ściany.
- Ona umiera… Proszę spojrzeć - damski głos wydawał jej się znajomy.
- Umiera… - teraz był to męski głos, który brzmiał niczym jak echo tamtego.
Serce Amy waliło jak oszalałe.
- Nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Nie wiedzieliśmy, że tak to się skończy.
- Jak mogliście do tego dopuścić?! - krzyk tego samego męskiego głosu.
- To nie nasza winna. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy.
- Czy jest jakaś szansa?
- Nie ma żadnej. Ona umrze.
- Ile jej zostało?
- Około dwóch dni. Jest bardzo słaba…

Umrze, zostały jej dwa dni. Ona umrze.
Teraz wiedziała, do kogo należał ten damski głos. To głos doktor Łucji Jaworskiej.
Umrze.
- Czy tą, która umrze jestem ja? - powiedziała na głos, Amy, a z jej oczu spłynęły łzy.


_______________________________________


Dziękuje za rady, opinie i wytknięte błędy. Starałam się je poprawić, ale czasami po prostu ciężko zauważyć brakującą literkę. Może to żadne usprawiedliwienie, ale nawet przed chwilą dopiero za drugim razem znalazłam wymieniony błąd, który za pierwszym razem samoistnie pominęłam. Może chociaż w tym rozdziale będzie mniej błędów.


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów