Daleko do nieba. Rozdział 6.
opowiadania >
Opuścili samochód.
-Nałóżcie maski - przypomniał Wielki swoim nieprzyjemnym głosem.
Amy zrobiła, co kazał a potem rozejrzała się wokół siebie.
Stali na podjeździe tuż przed budynkiem. Na sam widok czuła dreszcze na całym ciele. Budynek porośnięty uschniętymi pnączami winorośli i zbudowany z ciemnego kamienia nie zachęcał swoim wyglądem. Tuż nad ciężkimi drzwiami wejściowymi znajdowała się tablica z wygrawerowaną nazwą, której w żaden sposób nie potrafiła odczytać. Czuła Wielkiego, który ściskał ją za ramię i prowadził w stronę szerokich, marmurowych schodów. Dopiero w tym momencie spostrzegła, że jest tu równie zimno jak w ich wiosce, ale zamiast śniegu pada drobny deszcz. Spojrzała na Kubę, który był o dwa kroki naprzód. Wsunęła swoją dłoń w jego. Wtedy odwrócił głowę i ścisnął jej dłoń, która w przeciwieństwie do jego była zmarznięta i drżała ze zdenerwowania, jakie ogarniało Amy. Dotyk bliskiej osoby dodawał jej nieco odwagi. Kiedy stanęli na ostatnim stopniu schodów mężczyzna prowadzący Kubę nacisnął na ogromną klamkę drzwi i otworzył je przed nimi. Były ciężkie i solidnie zrobione. Powątpiewała, że miałaby wystarczająco dużo siły, aby je otworzyć - przemknęło jej przez głowę.
Teraz stali z Kubą na równi. Spojrzeli się po sobie, a następnie weszli do środka.
Hol w którym się znaleźli był wielkości jej całego domu, a może nawet jeszcze większy.
Szli wciąż trzymając się za ręce i zatrzymali się w momencie, kiedy mężczyźni kazali im to zrobić.
-Zostańcie tu. Za chwilę przyjdą do was wasi lekarze - powiedział ten milszy, a następnie obaj zniknęli za drzwiami po prawo.
-Nasi lekarze… - powtórzył Kuba rozglądając się po pomieszczeniu.
Amy zsunęła kaptur z głowy i poprawiła długie, jasne włosy.
-W końcu poszli - stwierdziła z ulgą.
-Też nie przypadli mi do gustu - odpowiada Kuba.
-Są tak wrogo nastawieni, jakbyśmy byli winni całej tej sytuacji.
-Albo wiedzą, coś czego my nie wiemy…
-Przestań spekulować… Wiem, co masz na myśli. To nie ma sensu - powiedziała z oburzeniem podnosząc nieco ton głosu, który z echem rozniósł się po holu.
-Mówię, co myślę.
-To nie myśl tak. Dobrze wiesz, po co tu jesteśmy… - pierwszy raz zwracała się do niego z takimi pretensjami, które były praktycznie bezpodstawne.
-Dlaczego się denerwujesz? Mówię tylko, co myślę, a tobie to przeszkadza. To trochę głupie… nie sądzisz?
-Oh, przestań. Wcale się nie denerwuje - powędrowała napięcie w stronę kanapy.
Usiadła na niej energicznie i buntowniczo skrzyżowała ręce na piersiach.
-Denerwujesz się i to dlatego, że sama nie końca w to wszystko wierzysz - powiedział, ale nie miała już szansy mu odpowiedzieć, chyba nawet nie chciała.
Do pomieszczenia w którym się znajdowali weszli lekarze - kobieta i mężczyzna. Ona była niską i drobną kobietą z przyjaznym wyrazem twarzy. Elementem jej wyglądu, który najbardziej rzucał się w oczy były istnie czerwone włosy związane na czubku głowy w ciasną kitę sięgającą aż do połowy pleców. Twarz miała pokrytą warstwą świeżego pudru jakby przed chwilą poprawiała makijaż. Pod nim kryły się niewielkie zmarszczki. Oczy miała mocno podkreślone i nie do końca wyglądało to dobrze.
Mężczyzna, który stał obok niej przewyższał ją niemal o pół metra. Ona była wyjątkowo niska, a on dość wysoki, ale Amy nie dostrzegała, żeby czuła się niepewnie, tej kobiecie raczej nie brakowało odwagi. Za to on wyglądał na nieco speszonego, jakby w swojej pracy czuł się dobrze, ale tylko wtedy, gdy przebywa sam. Od razu, już po pierwszym wejrzeniu na niego można było odczytać z jego uciekającego spojrzenia, że nie przepada za kontaktami z ludźmi. Nawet z wyglądu przypominał zamkniętego w sobie naukowca.

Amy wstała z kanapy i stanęła obok Kuby.
-Witajcie - przywitała ich kobieta stawiając kroki w ich stronę. W dziesięć sekund później towarzyszący jej lekarz zrobił to samo.
Lekarka podała im dłoń przedstawiając się:
-Nazywam się Łucja Jaworska. Jesteśmy specjalistami od chorób zakaźnych. To doktor William Smith - przedstawiła go kobieta, a kiedy lekarz usłyszał swoje nazwisko przytaknął głową, choć Amy nie wiedziała, co miało to tak naprawdę znaczyć.
-To dość nietypowy przydział, ale ja zajmę się tobą chłopcze - zwróciła się do Kuby. - A tobą Amy ze względu na to, że twoim ojczystym językiem jest angielski zajmie się doktor Smith. Będzie wam o wiele łatwiej się porozumieć.
-Tak, oczywiście… - burknęła pod nosem, bo uznała, że tak wypada.
-Zostaniemy rozdzieleni? - zapytał Kuba.
-Tak. W czasie badań będziecie znajdować się w dwóch różnych stronach budynku i nie będziecie mieli ze sobą kontaktu.
To było jak uderzenie w policzek. Nie dość, że była tu z dala od rodziny, to teraz jeszcze zamierzali odseparować ją od Kuby.
-Jak długo to potrwa?
-Dwa, trzy tygodnie.
Spojrzała na Kubę i poczuła, że już za nim tęskni. Chłopak również na nią patrzył.
W tym momencie byli sobie przecież tak bardzo potrzebni. Trzy tygodnie, przez które miała przejść bez niego w otoczeniu nieznanych jej ludzi wydawały się absurdalne. Tu była samotna, a teraz miała stać się jeszcze bardziej sama.
Czuła, że wszelka odwaga ucieka z niej, wyparowuje w jednej sekundzie.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów