Daleko do nieba. rozdział 8.
opowiadania >Przeszywający ból na całym ciele był nie do zniesienia. Codziennie czuła jak wbijają w nią igły, codziennie przez siedem dni pierwszego tygodnia, co najmniej trzy godziny spędzała na powtarzających się badaniach, bolesnych testach skórnych, codziennie grupa lekarzy oglądała jej ciało. W pewnym momencie przestała się nawet przejmować, że po raz kolejny musi stanąć przed nimi nago. Z początku było to upokarzające, zwłaszcza, że w grupie lekarzy przewagę stanowili mężczyźni. Potem jednak zmęczenie i ból każdej cząstki ciała był tak ogromny, że wstyd odszedł na boczny plan.
Leżała w samej bieliźnie okryta wyłącznie cienkim kocem i próbowała zasnąć. Miała nadzieje, że kiedy się obudzi nie będzie czuła już takiego bólu. Jej ręce, uda a nawet brzuch i plecy pokryte były siniakami od ciągłego nakłuwania. Dlaczego to wszystko działo się w taki sposób? Czy Ci ludzi naprawdę się na tym znali? Nienawidziła ich. Czuła do nich obrzydzenie i codziennie patrząc na ich twarze przebiegało jej przez myśl, że chciałaby stąd uciec, ale nie ma pojęcia jak. Teraz ból był do wytrzymania, ale bywały takie chwilę, że gryzła koc i zwijała się z bólu nie wiedząc dlaczego. Wtedy właśnie obmyślała plan ucieczki. W akcie rozpaczy spowodowanym, przez ból była w stanie zrobić wszystko.
Codziennie o 6.00 przychodziła pielęgniarka. Nigdy się nie odzywała, podawała jej tylko tacę z jedzeniem i porcje tabletek. Z tego, co usłyszała otrzymywane jedzenie miało podwyższoną ilość kalorii tak, aby Amy nadrobiła niedobór na wadze. Zjadała jednak tylko połowę. Na więcej nie miała siły. Jej żołądek nie za chętnie tolerował jedzenie i większość posiłków i tak lądowała w zlewie.
Kolejnym etapem dnia było przyjście dr.Smitha. Pojawiał się przeważnie w granicach godziny 10.00. Wtedy przekazywał jej skąpe informacje o wynikach badań, z których niewiele rozumiała, a potem informował, że dziś znów zostanie przeprowadzony test. Tylko jeden dzień w pierwszym tygodniu miała zupełnie wolny od badań. Wtedy oprócz pielęgniarki z posiłkami nie pojawił się nikt więcej.
Ten tydzień dobiegał końca. Pogubiła się w dniach. Nie wiedziała czy jest piątek, czy sobota. Miała wrażenie, że w głowie ma przeogromny mętlik, ale tak naprawdę panuję tam pustka, bo żadne konkretne pytanie nie przychodzi jej na myśl. Chciała tylko spać. Chciała już nie cierpieć i spotkać się z Kubą. W gorszych chwilach myślała o nim bardzo intensywnie. Zastanawiała się jak się czuje i czy też tak cierpi. Nic o nim nie wiedziała, chociaż wielokrotnie pytała. Wtedy zostawała zbyta krótką i zwięzłą odpowiedzią, z której wiedziała tyle, że oni sami nic nie wiedzą.
Pokój, w którym przebywała był szary i zimny. Nie znajdowało się tu wiele mebli. Szafa, która stała nieopodal drzwi była zupełnie pusta. Łóżko, na którym leżała nie należało do najwygodniejszych, a koc przeznaczony do okrycia był cienki i drażnił jej obolałe ciało. W rogu pokoju stała kanapa, na której nie zamierzała usiąść, była bowiem ciemna i sprawiała wrażenie nieprzyjemnej. Łazienka w jej pokoju była niewielka i wyłożona kafelkami w kolorze zgniłej zieleni. Mały prysznic, umywalka i toaleta. Nie było nawet lustra. Pierwszego dnia leżąc już w łóżku zastanawiała się, dlaczego, po czym doszła do wniosku, że to ze względu na jej bezpieczeństwo. Może bali się, że je rozbije i postanowi sobie coś zrobić?

Tego wieczoru bardzo szybko osiągnęła to, czego chciała. Pokonała ból i zasnęła, a następnego dnia obudziła się równo z przyjściem pielęgniarki.
Kobieta otworzyła drzwi gwałtowanie, a Amy momentalnie znalazła się w pozycji siedzącej. W pokoju panował chłód, ale ona była zlana potem i cała zgrzana. Przeszły ją dreszcze. Nie wiedziała skąd ten ogarniający ją lek. Przecież nic jej się nie śniło. Oparła się o ściane, otarła twarz ręką i przyglądała się kobiecie, która z tacą w ręku niesie jej śniadanie. Jej twarz wyglądała tak jakby nałożyła na nią maskę. Zawsze wyglądała identycznie. Ta sama mina, to samo spojrzenie, to samo zaangażowanie w tak zwykłej czynności wykonywanej, co rano.
Postawiła jej na kolanach tacę i podeszła do stolika pod oknem. Stała na nim taca z poprzedniego wieczoru, na której porcja kolacji pozostawała nietknięta. Rzuciła tylko okiem na Amy, a potem wyszła. Amy znów została sama ze sobą, śniadaniem i swoimi nieogarniętymi myślami.
W plastikowym kieliszku dostrzegła porcje tabletek na dzisiejszy dzień. Jedna, druga, trzecia…wysypała je na serwetkę i zaczęła liczyć. Osiem białych i jedna zółta. Codziennie to robiła i codziennie ich ilość była inna. Raz była jedna, dzisiaj dziewięć, a jednego dnia aż dziesięć, czyli ilość największa. Czuła, że dzisiejszego dnia jej umysł będzie w innym, bardziej surrealistycznym świecie. W końcu taka ilość tabletek robi swoje.
Połknęła jedną, potem drugą, aż z trudem doszła do ostatniej. Sam widok śniadanie wywoływał u niej nudności. Nie zamierzała go nawet dotknąć.
Wzięła tacę do rąk i wstała z łóżka. Jednak już pierwszy krok był niezwykle trudny. Nogi się pod nią uginały, a ona cała drżała z zimna. Zamknęła na moment oczy chwiejąc się w przód i w tył. Nagle taca opadła na podłogę robiąc przy tym niezwykle dużo hałasu, który dotarł do niej ze zdwojoną siłą. Głowa jej pękała. Tłuszczące się szkło, wylewająca się woda, brzęk sztućców. Zatkała uszy rękami.
Jakiś głos z tyłu… Męski, surowy i rozżalony. W popłochu obróciła się wdeptując nogą w rozlane mleko. Nie widziała nikogo, ale słyszała ten głos.
A potem następny. Tym razem kobiecy. Zły i wyrażający pretensje. Krążyła wokół siebie, a z każdą sekundą dobiegał ją kolejny głos. Minutę później nie była w stanie odróżnić ich wszystkich. Mieszały się doprowadzając ją do obłędu.
Całe jej ciało obejmowało specyficzne, uczucie szaleństwa i zagubienia. Miała wrażenie, że już nigdy nie wyjdzie ze stanu, w jakim się znalazła. Kuliła się na podłodzę kalecząc się rozbitą szklanką i brudząc niezjedzonym śniadaniem. Wszystkie złe emocje krążyły wokół niej.
-Zabierzcie mnie stąd! - krzyczała z całych sił, ale jej głos pośród tamtych był niemal niesłyszalny dla niej samej.
Twarz miała zlaną potem i łzami, a włosy mokre jakby zmoczone wodą.
Nagle drzwi się otworzyły. Dostrzegła dwie ciemne postacie.
-Nie! Zostawcie mnie! Nie zrobicie mi nic! - stanęła na zakrwawionych nogach, ale był to

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-03 10:19:28, Ocena: Brak oceny
Podoba mi się sposób a jaki piszesz, ale nie rozumiem, czemu nie poprawiasz w kolejnych częściach błędów, o których już poprzednio pisałam. Chciałam - powtarza się. Zdania miejscami za długie. Można by je podzielić na odrębne. Przecinki też miejscami nie na swoim miejscu.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów