Daleko do nieba. rozdział 8.
opowiadania >moment, kiedy była bliska utraty świadomość.
Ostatnią rzeczą, jaką pamiętała był ucisk w pasie, spazmatyczne wymioty a kolejno ukłucie w ramię.
*
Rozmazany obraz sufitu widzany jego oczami nie zmieniał się, a nawet stawał się jeszcze bardziej zamroczony. Powoli omiótł wzrokiem pokój. Szafa, na której zatrzymał wzrok była niewyraźna i miał wrażenie, że za chwile na niego upadnie pomimo tego, że stała dwa metry od jego łóżka. Spojrzał się na swoje ciało. Okryty był prześcieradłem, które szargał razem ze swoimi gwałtownymi ruchami. Było pomięte, chociaż jeszcze dwie godziny temu pielęgniarka wymieniła je na nowe. Spojrzał na swoje ręcę przywiązane do łóżka. Dokładnie, co parę minut próbował je wyrwać z uścisku bandaży, ale nie miał wystarczająco siły. Nieco powyżej wprost do jego żyły spływał płyn i to prawdopodobnie przez niego czuł się tak fatalnie. Jego klatke piersiową pokrywała czerwona wysypka i rany, które sam sobie zadał w momencie, gdy drapał się bez opamiętania. To dlatego przywiązali mu ręcę do łóżka.
Nie tak wyobrażał sobie te badania. Czuł się jak więzień a nie ja pacjent, któremu należy pomóc. O niczym mu nie mówili. A może mówili, ale nic nie pamiętał? Może w efekcie środków uspokajających zaczynał tracić pamięć? Czy to wszystko była prawda? Teraz patrzył na siebie…Na poruszającą się z niesamowitą prędkością klatkę piersiową. Patrzył na rany posmarowane maścią, przez którą ból był jeszcze większy i ustępował dopiero po godzinie. Przyglądał się kropelką spływającym do rurki, a kolejno do jego żył i zastanawiał się, gdzie jest ta linia między rzeczywistością i urojeniami, jakie tworzyły się w jego umyśle.
Zacisnął pięść czując, że za chwilę z jego oczu wypłyną łzy. Czuł się słaby. Czuł, że traci wszystko, co posiada. Jego ciało próbowało dążyć do normalności, ale pewna siła przyciskała go do łóżka, odbierała ostatnie cząstki zwykłej świadomości, którą posiada każdy człowiek. Jego psychika balansowała gdzieś pomiędzy szaleństwem, a tym, co było prawdą…


*
Stał w cieniu i spoglądał na łóżko stojące w centrum pokoju. Leżała na nim, a blask księżyca wpadający przez okno na poddaszu oświetlał jej bladą twarz. Była taka krucha, taka delikatna. Jasne włosy opadały na poduszkę, a powieki powolnie opadały i by po chwili ponownie się podnieść. Patrzyła na niego. Patrzyła i uśmiechała się nieco, chociaż nie był to jej uśmiech. Widział, że nie robi tego szczerze, bo po prostu brakuje jej siły. Rękę, którą trzymała na brzuchu wyciągnęła w jego stronę.
-Podejdź tato - powiedziała łamiącym się głosem.
Jeden krok i drugi. Dzieliły go zaledwie dwa metry od jej łóżka, ale nagle coś go zatrzymało. Bolesny uścisk w przedramieniu.
-Puście mnie! Puście! - krzyczał, ale uścisk był mocniejszy. Wyciągał do niej wolną rękę. Tylko kawałek, nie wielki fragment przestrzeni dzielił ich.
-Amy! Amy!
-Tato…
Słyszał jej cichutki głos. Prosiła go, żeby przyszedł, błagała wyciągając osłabioną rękę.
-Amy…

-Mike. Mike! - zerwał się zdenerwowany. Twarz miał mokrą od łez.
-Amy… - powtarzał wciąż jej imie będąc w szoku.
Libby wychyliła się zza łóżka i zapaliła nocną lampkę. Rzuciła okiem na zegarek. Dochodziła 3.37.
Spojrzała na męża, który siedział przerażony niczym mały chłopiec.
-Kochanie… - złapała go za rękę.
-Leżała na łóżku, wycieńczona i blada. Prosiła bym do niej podszedł, ale nie mogłem. Ktoś mnie zatrzymywał, uniemożliwiał mi pokonanie paru metrów i nie mogłem dotknąć jej ręki.
-Spokojnie.
-Nie umiem być spokojny. W takiej sytuacji nie potrafię. Jest gdzieś w nieznanym miejscu, w otoczeniu nieznany ludzi. Nie wiemy nic o jej stanie zdrowia. Ten facet przyszedł tu tylko raz, a kiedy próbowałem go znaleźć zatrzymał mnie ochroniarz i odprowadził tutaj twierdząc, że nie możemy poruszać się po tym budynku.
-Szukałeś go? - zapytała zdziwiona kobieta.
-Tak, poprzedniego wieczoru, kiedy już spałaś. O niczym ci nie mówiłem, bo po pierwsze to był impuls, a po drugie wolałem cię nie martwić. Nie podoba mi się to wszystko… - spojrzał na żonę.
Na jego twarzy dostrzegała zmartwienie takie, które było jej praktycznie nieznane. Amy stanowiła jedną trzecią część jego życia i wystarczyło, że jedna z tych część umknie, a wszystko runie razem z nim. Był silny, ale nie na tyle silny, aby utracić jedno ze swoich dzieci.
-Mike… - powiedziała szeptem zbliżając się do niego. - Gdyby coś było nie tak z pewnością by nam o tym powiedzieli. Dlaczego mieli by nas tutaj trzymać i ukrywać przed nami informacje o naszej córce? ?
-No właśnie, po co? Codziennie zadaję sobie to pytanie. Nie widzisz, że oni to robią? Wiemy tylko tyle, że znajduję się w jakiejś klinice. Nie powiedzieli nam nawet w jakiej, w jakim mieście i czy w ogóle w Polsce. Mam bardzo złe przeczucia.
Przed oczami miał obraz wprost ze swojego snu. Wycieńczona, blada, bezsilna, wyciągająca do niego rękę… Amy, co teraz się z nią działo?


- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pilar Linia koment
Dodany:2012-05-03 10:19:28, Ocena: Brak oceny
Podoba mi się sposób a jaki piszesz, ale nie rozumiem, czemu nie poprawiasz w kolejnych częściach błędów, o których już poprzednio pisałam. Chciałam - powtarza się. Zdania miejscami za długie. Można by je podzielić na odrębne. Przecinki też miejscami nie na swoim miejscu.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów