Drzwi Miłości
opowiadania >* Zadanie dodatkowe na j.polski - opowiadanie o drzwiach :)
Drzwi miłości-Znów mi się nie udało, czego mi brakuje?- Zapytałam moją najlepszą przyjaciółkę.- To już kolejny casting, w którym się nie udało. Moja dieta, ćwiczenia, to wszystko poszło na marne, mam tego dość.


-Uspokój się, ochłoń trochę. Jesteś ładną, wysoką piętnastolatką, takich ludzi potrzebuje modeling. Niedługo ktoś się odezwie, tylko zastanawiam się po co ci ta dieta? Wyglądasz ślicznie i bez diety, potrzebujesz jedzenia, rośniesz. – Pocieszała mnie cały czas Marta, ale ja i tak mam swoje zdanie na ten temat.


-Wiesz co, chyba naprawdę lekko przesadzam, zaszalejmy, chodźmy na fast fooda. – No i tym sposobem, zdałam sobie sprawę, że nie warto tak chudnąć dla kariery, bo przecież nawet nie jest pewne to, że ją kiedykolwiek zrobię.


Zamówiłam bagietkę, tak na początek, trochę ostrożnie, bez ketchupu. Marcia zamówiła frytki. Zaczęłyśmy plotkować jak to zwykle kobiety. Rozmawiałyśmy o koleżankach, kolegach, próbowałam nie myśleć o nieudanym castingu. Minęło może jakieś dziesięć minut w restauracji, dopiero przynieśli bagietkę, której nie zaczęłam jeść i zadzwonił telefon. Myślałam, że to któreś z rodziców, myliłam się. Kiedy się rozłączyłam krzyknęłam ze szczęścia, poleciały mi także łzy radości. Szybko wzięłam do ręki bagietkę i wrzuciłam ją do kosza. Przytuliłam się do przyjaciółki.


-O co chodzi? Czemu wyrzuciłaś zapiekankę? Dlaczego płaczesz?


-Właśnie zadzwoniła do mnie firma, która chce żebym została foto-modelką i zareklamowała im drzwi! Rozumiesz to? Drzwi szczęścia!- Płacząc wydusiłam to z siebie.


-Gratuluję kochanie! Mówiłam, że się uda! Kiedy masz to zrobić?


-Mam przyjść jutro na szesnastą i omówimy szczegóły.


-Gdzie to jest? – Dopytywała się Marcia.


-Na Ochojskiej, firma nazywa się „Mebel time”. Boże, zaraz umrę ze szczęścia…


Kolejny dzień. Dzień rozmowy. Jestem tak jak miałam być, czwarta. Weszłam, zapytałam się w informacji gdzie mam pójść, skierowano mnie do dyrektora graficzno-fotograficznego. Przywitałam się, w mgnieniu oka, gdzieś z tyłu przemknął mi pewien ładny chłopak. Dyrektor zapytał się o moje doświadczenie, opowiedziałam mu, że kiedyś, dawno, gdy byłam dziewczynką pozowałam do zdjęć z kalendarza. Powiedziałam też, że rodzice się zgadzają, bo tak też było, cieszyli się razem ze mną. Mój pracodawca ucieszył się, że miałam już do czynienia z aparatem. Wytłumaczył, że zdjęcia będą nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Katalog reklamujący drzwi. Świetnie, nie mogę się doczekać. Za jedno zdjęcie pięćset złotych, zdjęć ma być pięć plus jedno darmowe dla mnie na pamiątkę. Rany, nie dość, że robie to co kocham to jeszcze mi za to płacą! Jestem w siódmym niebie. Od dziś kocham wszystkie drzwi! Sesja ma być za dwa dni, dość szybko, tylko muszę się urwać ze szkoły, trudno. Wychodząc z gabinetu natknęłam się na tego chłopaka, okazało się, że to on będzie mnie fotografował. Przystojny osiemnastolatek. Rozmawialiśmy trochę, powiedział, że stroje do ubrania będę miała, tylko mam dać mu mój numer telefonu na wszelki wypadek. Dałam.


Po powrocie mama, tata i Marta wykończyli mnie pytaniami, mamie dałam zgodę do podpisania i opowiedziałam wszystko po kolei.


- Jaki jest ten chłopak? – Matra przeszła do sedna.


-Znam go dopiero od dziś, co mogę ci powiedzieć, jest ładny. No i…


-I co?


-I piszę z nim, mam jego numer i fajnie się z nim SMS-uje. Jest uroczy.- Powiedziałam to przyjaciółce, choć i tak wyczuła, że się nim zauroczyłam.


-Wyczuwam romans jak stąd do Honolulu. –Zaśmiała się rówieśniczka i pożegnała się ze mną.


Minęły dwa dni, minęły na pisaniu z Mariuszem, bo tak nazywa się słodki fotograf. Poszłam do studia fotograficznego tam gdzie miałam przyjść. Dali mi stroje, w które miałam się ubrać, były świetne. Makijażystka również nie zawiodła. Wyglądałam bosko i na co najmniej dwa lata starzej. Pierwsze zdjęcie, czułam się trochę nieswojo. Szło mi co raz lepiej, muszę oprzeć się o drzwi, wiatraki dodają mi wiatru we włosach, czuję się jakby to był tylko sen. A co do drzwi, to były piękne, chyba dębowe. Śliczne, drogie. Trzecie zdjęcie, kolejne, wszystko przychodziło świetnie już bez skrępowania, nawet z pewną śmiałością.


-Bardzo dobrze ci idzie, widać, że jesteś stworzona do tej pracy. Masz talent i urodę.- Komplementował mi Mariusz.


-Dziękuję ci, ale sama sobie zdjęć nie zrobiłam.- Mówiąc to puściłam oczko do chłopaka. Uśmiechnął się i fotografował dalej. Mówił jakie pozycje mam przyjąć. Było rewelacyjnie. Niestety zawsze miło spędzany czas szybko się kończy, teraz też dobiegł końca. Mariusz poinformował mnie tylko, że mam przyjść jutro po szkole do dyrektora po gotówkę, zdjęcie i ogólnie. Na pożegnanie dałam mu buziaka w policzek.


No i powtórka z przed kilku dni, wszystko musiałam opowiadać rodzicom i Marcie, której nie mówiła więcej niż starszym. Mama zapytała się czy ma iść jutro ze mną, ale powiedziałam, że sobie poradzę. Zmęczona wzięłam się za naukę i poszłam spać.


O czternastej zjawiłam się u dyrektora, pokazał mi zdjęcia wraz z katalogiem, zapłacił i powiedział, że poleci mnie swoim znajomym z branży. Kiedy wychodziłam straciłam pewną nadzieję, nadzieję na spotkanie z Mariuszem. Już miałam zamiar schodzić po schodach kiedy ktoś od tyłu zasłonił mi oczy.


-Zgadnij kto to?


-Mariusz!


-Tak…- Szepcąc to chłopak delikatnie mnie pocałował. Kocham go, połączyły nas… drzwi, którym będę wdzięczna do końca życia.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów